Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axlfsi

    veterán

    válasz dugesz77 #33001 üzenetére

    Én nem is írtam sehol, hogy hidegen téptem volna ki, sőt; azt írtam, hogy vezérelve "tolattam" az anyaggal és nyilván ezáltal felmelegítésre került az anyag, aztán ezért is történhetett, hogy tovább tartott a fekete anyag "kifehérítése" ;)

    Ami azt a százast illeti, lehet félreértettelek vagy Te engem, de akárhogy is: amiről én írtam, az a JYERS-ben (ez is Marlin alapú) a Prepare -> Move -> Extruder menüpont, ahol alapból ugye 0.0-n áll és ezt mínuszba állítva, visszafelé tolja az anyagot, pozitívba pedig a nozzle-n keresztül - mindezeket természetesen előzőleg felfűtve ... és bizony a 100mm, az 100mm, azaz, 10cm - alul, a nozzleból (0.4) és nem a PLA 1.75 vasatgságból :K

    Nálad milyen menüpont az, ahol az a 100mm "valós" 1.75-ös anyagból mért mennyiség? ... furcsállom, de elhiszem természetesen :R

    A tippet köszi szintén: 3 napig kalibráltam, állítgattam, rugót cseréltem, bl toucht szereltem, .. .halálra van kalibrálva 25 pontban a tárgyasztal, már mindent is elvégeztem szerintem, ... jóval többet, mint egy kezdő, alapfelhasználó. Ilyenekben igyekszem alapos lenni, ... de ha követed a fórumot, kb. az én "nyomoromról" (tapasztalataimról, kérdéseimről) lehet olvasni az elmúlt napokban a legtöbbet :)

    Utólag is elnézést, akinek már unalmas, tisztában vagyok vele, hogy sokatok már évekkel ezelőtt ezeken átment... de mindenki átment és senki nem úgy bújt ki a szülőasztalon, hogy ezeket keni-vágja ;)

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Új hozzászólás Aktív témák