Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saccco

    nagyúr

    válasz trialkornel #21380 üzenetére

    Elsőre kényszerből tettem 3mm-es heatbreak-et. Valamelyik rendelésben kaptam egy ilyet. :DDD
    Itt olyan gond lehet, hogy a filament befűzéskor koptathatja az alsó PTFE szélét. Mindig féloldalas hegyesre vágom a szál végét.
    Viszont sokkal masszívabb és szélesebb a PTFE széle, emiatt jobban is tömít.

    Gabesz87:
    A nozzle-ban mindig marad valamennyi anyag, azért kell filament cserekor kifuttatni. Illetve cold pull-lal lehet még orvosolni a dolgot. Utóbbival hosszú PTFE cső eseten jól meg lehet szívni, ha a megvastagodott filament beleszorul.
    Ha van PTFE a rendszerben azt nagyon pontosan kell levágni, főleg lined torok esetén. A legrosszabb torok ebből a szempontból a bore 4.1.

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • izisz

    senior tag

    válasz trialkornel #21380 üzenetére

    Mondjuk én pont egy fila tisztító beiktatásra gondoltam :)

    Firebay Peanut: réges rég, igaz se vót tán, mazso fórumtárs is próbálkozott szűkítős (40->30) modellekkel sima V6 hotenden. Én is anet a8-on (V6 fej szintén). Az volt a konklúzió, hogy egyrészt rosszul tervezett modell akadályozhatja a normális légáramlást (ha szűkíted egy axiál venti kimeneti oldalát, csökkented a statikus nyomást), másrészt ott fontos volt, hogy a V6 hűtőborda legalsó lamelláira elegendő levegő jusson. Bármi, ami ezt akadályozta, csak szivatott. Ha azok az alsó lamellák nem kapnak elég levegőt, nem lesz elég éles a hot és cold zone határ a HB-ben.
    Akkor ő ezzel állt elő: E3D Radial fan (5015 blower) adapter
    Emlékem szerint ezután megszűntek a random dugulásai (én csak visszaálltam 30-as ventire). A radiál ventinek nagyobb a statikus nyomása vagyis szabadabban szűkíthető a kimeneti oldal.
    Ha semmi más nem segít, esetleg próbálj meg egy másik hotend hűtő konstrukciót / másik ventit akár csak próbára is (ideiglenesen mondjuk rámókolni a mogyoróra egy radiál ventit?)

    (nem biztos, hogy minden így volt, ez már vagy 3 éves történt, fakulnak az emlékek :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák