Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xPraetoriaNx

    senior tag

    Sziasztok! 512 gigás Patriot Spark ahogy láttam még nem került elő egyszer sem a topicban, szóval lehet hogy meddő kérdés, de esetleg tud róla valaki valamit? Review-okban ahogy látom jót írnak róla, főleg ár/érték arány végett, de személyes tapasztalatra többet adok mint az adott esetben megfizetett, egyáltalán nem objektív tesztekre... Alapvetően 500 gigás Samsung 850 Evo-t céloztam meg, de nem ragaszkodom körömszakadtáig hozzá, szóval ha teljesítményben kb ugyanaz (vagy minimálisan marad el mögötte) a Spark, akkor "váltanék" :) (Pláne hogy olcsóbb és nagyobb is)

    There is no war. Only the harvest.

  • xPraetoriaNx

    senior tag

    válasz mitisz #38438 üzenetére

    Én úgy hallottam-olvastam pár helyütt (bár ettől még simán lehet hülyeség az egész), hogy jobb a teljesítménye SSD-nek is, ha nem arról fut az OS. Ergó én maradnék a "750-re a rendszer, 850-re a játékok" felállásnál. Nekem jelenleg a Windows is, meg a "főbb játékok" is egy 2 éve nyüstölt 240 gigás HyperX 3K-n vannak (a "kevésbé főbbek" meg egy 500-as HDD-n), ami ha jól tudom a 750 EVO-val van egy szinten teljesítmény terén, és nem érzem szarnak se a Windows, se a játékok töltési idejét. (Gép elindítása, újraindítása még mindig valahol 40 másodperc körül van, pedig az SSD-n lévő rendszertelepítés is több mint egy éves) :) Emellé akarok majd én is egy 480-500 gigásat is beszerválni (a fentebb említett HDD-t kiváltani), csak még az nem tuti, milyen lesz.

    (#38437) Jonatán --- Na ez egy nagyon jó kérdés. Samsung 850 EVO nem tegnapi darab (pontos release date-et nem tudok, de 2014 decemberében már review-ok voltak róla), szóval "elég nehezen hiszem el", hogy azóta nem jött ki olyan SSD, ami ezzel lenne ugyanabban / kicsit olcsóbb árkategóriában, és teljesítményben ugyanazt / kicsit jobbat hozna... (Patriot Sparks-al kezdtem szemezni, bár itt az ajánlóban nincs egy Patriot termék se, máshol jókat olvasok róluk, de a Sparks annyira új széria hogy effektíve tesztet nem találtam még, szóval kicsit óckodok még tőle)

    [ Szerkesztve ]

    There is no war. Only the harvest.

  • ezanevmarfog

    csendes tag

    Sziasztok!

    Patriot (spark) márkájú ssd-vel van valakinek tapasztalata?

  • #95590400

    törölt tag

    válasz lenoma #53169 üzenetére

    semmi extra nincs velük, megvettem, klónoztam rájuk a meglévő dolgaim, betettem és működnek.
    én kb. kingston a400 áron illetve alatta vettem ezeket, viszont papíron azért bőven ráver a tesztek alapján. az egyik egy core2-es, sata2 laposban van használva, offisz jellegűben. hááát, nem az ssd a szűk keresztmetszet. :DDD előtte egy v300 volt benne, semmi különbség nem jött elő így boot + használatra. egy csúcskatos csamcsung is kb. ez nyújtaná. és valszeg egy a400, vagy egy csúcsgagyi kínai noname is.
    a 480-as az asztaliban van, viszont az kizárólag game + htpc. meg időnként muxolok nagyobb mkv fájlokat 30 gigával bezárólag, évente kb. 3x.
    a jáccós gigabites hálón van, de kb. valahol 600-700 megabit a a házi szerveremmel a plafon. a lapos ac-s hálón, ott 300-400 megabit a csúcs. általában mentések mennek a házi szerverre róluk, illetve a gémes gépre onnan telepítgetek.
    egyik helyen se jött elő belőlük sípolás, ciripelés.
    ahogy írtam, a hőérzékelő tuti fake a burst-ökben, 33 fokon áll, mindig, viszont bármikor max langyos tapintásra.
    állítólag van hozzá valami gyári progi, de nem különösebben érdekelt, miután hozta a papírformát a netes tesztekből, fogalmam sincs, van-e hozzá újabb fw, ésatöbbi. ha lenne se foglalkoznék vele. ami jól működik, ahhoz nem nyúlok.
    havi kb. 0 ,5-1 tera írás van eddig rajtuk. gyanús dolgok a smartban nem jöttek elő, nincsenek fura kifagyások se. párhuzamos terhelés mellett sem voltak akadások. pl. ment hálóról gém telepítés és közben pedig jáctam. betöltési idők kb. maradt ugyanezek mellette, nem voltak mikrolaggok.
    év eleji vételek, azaz ki tudja, mit bírnak. amazon és társai oldalakat nézve nem voltak kiugró minőségi problémák velük, emlékeim szerint 300-500 patriot ssd-s értékelésre jutott pár DOA meg pár 1-2 héten belüli vezérlőmegmakkanás a burstökből meg a spark-okból vegyesen.
    hogy tényleg kibírnák-e a tbw értékeket, ahhoz nekem kellene 10-20 év. hogy mikor mi makkan meg bennük, az meg sajna nincs rájuk írva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák