Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Kolondrum #11269 üzenetére

    Behalok ilyet még nem láttam!
    A történet: A megjött a Router olyan 2 hete, mix módban volt alapból, noti 54megát írt ki, most ugye átraktam a routert N-be, töröltem a kapcsolatot a notiból, újra jelszavazás stb mert nem csatlakozott, kiírta 300mega (másolás 11-13 megával). Ezután visszaállítottam a routert mixre (b/g/n), odamegyek a notihoz és mit látok? Azt h nem szakadt meg a net, 300megát ír ki továbbra is, megy a telóm wifije is, de az only N-ben mért 11-13 magabájt megtalálta az aranyközéputat 7-8-10megabájt formájában! Ekkora csavart bakker...... De legalább gyorsult!
    Én nagyon úgy látom, hogy only N-be kéne működnie a routernek ha azt szeretném, hogy rendesen menjen, de a telóm b/g-s, a lenti gép meg egy nete kapott szintén b/g-s wifikarit garba. Lényegében a teló meg a lenti gép miatt kell mix módban üzemeltetnem a routert.

    Coolmat! Biztos úgy van ahogy írja. Az biztos, hogy olyan erő van ebben a noti wifiben ,hogy csak lesek. 2 házon keresztül még 2 csíkom van az 5-ből. Elballagtam a notival jó messzire a háztól és 3 csíkkal 95-100m-ről még van netem.
    Az a másik, hogy a környék routereit látom, van néha olyan lista hogy görgetem lefelé. Váci netet és látok néha, pedig az nem 1-2km-re van innen, igaz a hegyen lakom.

    [ Szerkesztve ]

  • Coolmat

    őstag

    válasz Kolondrum #11269 üzenetére

    Nézd meg melyik revizíós a routered (B2 vagy D valamennyi), és ehhez nézd meg itt, hogy a legfrissebb firmware van-e feltéve. A B-s revízióhoz van egy pár napos beta firmware, ha ilyened van, esetleg egy próbát megér. Ha megvolt a firmware frissítés, akkor utána csinálj egy factory resetet (biztos ami ziher), állíts be újra mindent. A wifi beállításoknál kell lennie egy olyannak, hogy channel width vagy bandwith, ezt lehet állítani, 20mhz-re, 40 mhz-re, vagy esetleg auto-ra, ezt állítsd 40-re. Ehhez kapcsolódoan nézd meg a notin ezzel a programmal, hogy van-e még a környéken más hálózat, és milyen csatornán, ha találsz közel vagy pont ugyanazon a channelen, akkor állítsd át jóval távolabbira, de ne túl szélsőségesre (1-es vagy 13-as), mert pár telefon wifije nem szereti azt.
    Gyanús még, hogy amit beállítassz mixed módot, az csak B/G, nem pedig B/G/N, talán új fw már felkínálja az utóbbit is.
    Sok sikert!

Új hozzászólás Aktív témák