Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Sziasztok, mivel régen foglalkoztam nyomtatóvásárlással (akkor se teljesen jól döntöttünk...), így kérdeznem kell. Olyat szeretnénk ami tudásban hasonló a mostani MG3150-hez, vagyis tintasugaras, tud szkennelni, wifis (néha jól jött, hogy mobilról is tudtam szkennelni/nyomtatni), csak nem horror áron van a patron hozzá :B Ezért a tartályos nyomtatóban gondolkodnék, ha nincs hátrányuk.

    1. Tintás vagy lézer? Na ez egy eldöntendő még, amennyiért vannak a tintás tartályosak, már lehet kapok lézert is, de...:
    2. Fekete vagy színes? Színes.
    3. Mire használnád? Vegyes, de biztos hogy lennének fotók is nyomtatva, plusz a színes lézert akkor már például lehetne dekorációra használni*.
    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? nem sokat, de ez ugye a drága patron miatt is volt.
    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Ügyelnénk rá, hogy ne száradjon be, ezen nem múlik.
    6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás, mint amit a mostani tud.
    7. Mennyi a keret? nincs meghatározva, de persze ne 100+ ezer legyen, otthoni nyomtatásra kell.
    8. Árérzékeny vagy? Nem a legolcsóbb kell, inkább jobb minőségű legyen, de azért ne legyen elszállt ára sem.
    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Ha a gyári sem 7e/15ml, hanem ésszerű áron van, akkor szerintem mindegy.

    *3.-hoz kiegészítés: ha úgy alakul akkor hasonlót csinálnánk, ehhez jobbnak ajánlják a lézert, csak a többiek kicsit nehezményezik a toner árát :D na meg a lézerét. nem voltak tisztában sem a nyomtató sem a tonerek árával, csak hogy ó, kell egy színes lézer...

    Én első körben a Canon G3400-et néztem, bár bevallom, az ára egy jó 20e-el olcsóbban szimpibb lenne :/ (A többiek meg el is borzadtak, gyakorlatilag azt hitték 25-ért vesznek színes lézert kifogyhatatlan tonerrel, és azt is 1-2 ezerért cserélik...)

    Szóval mi lenne egy jó kompromisszumos megoldás? Egyébként ez a Canon mennyire tartós? És ahogy olvasom a Brothers pl. piezzo fejet használ, az tényleg annyival jobb? Az Epson pedig őszintén szólva nem szimpatikus, itt a környezetemben több panasz volt rá, így ha nem muszáj, hanyagolnám.

    Köszönöm, ha valaki ebből kihámoz valami értelmeset és válaszol :B :R

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Varshi #12986 üzenetére

    Tegnap már megírtam a választ, de egy véletlen F5 miatt elszállt az egész, és akkor nem volt kedvem újraírni.

    Megpróbálom érthetőbben megfogalmazni pár részét, kezdjük talán a wifis résszel.

    "Persze, értem én, de azt nem értem, miért akarnám BÁRHOVÁ máshová tenni, mint a gép mellé."

    Talán mert NEM FÉRT MELLÉ az akkori bútorozás miatt. De mondok egy sokkal egyszerűbb dolgot. Pl. tesómék is szeretnének nyomtatni. Nem tudom te hogy vagy vele, én például nagyon nem szeretem, ha bármikor arra kell ébrednem, hogy valaki a szobámban járkál, pakolászik, pláne mikor zörög a nyomtató. Azt pedig végképp rosszul tolerálom, ha valaki a gépem használja (keltem már arra, hogy a gépemen játszottak, ráadásul hanggal!, mert 'nálunk még alszik a gyerek'), ezért jelszavas (kicsit háklis vagyok arra ha más úgy használja a cuccaimat mintha a sajátja lenne). Kábellel viszont csak az én gépemről menne a nyomtatás. Oda-vissza cipelni pedig, épp kinek van rá szüksége, kissé nonszensz szerintem. :) 20-30 méter usb-hosszabbítót meg hagy ne vegyek már, átdugdosni ha épp nyomtatni akar más ;) Ha kint van a folyosón ott senkit nem zavar, úgy nyomtat mindenki ahogy akar.

    Mobilos nyomtatás pedig pl. azért jó néha (szerintem), mert nem kell pl. adott esetben hót' mocskosan keresztülmenni a szobán, bekapcsolni a gépet, megkeresni/áttölteni ami kell, és úgy nyomtatni. Pdf-nek, doc-nak meg nem mindegy honnan indul el? Szkennelés szintúgy, ha nem vagyok a gép mellett/nincs bekapcsolva, sokkal egyszerűbb mobilról indítani ha olyan, mint a fenti folyamatot végigcsinálni. Mindennapos? Nem. De baromi kényelmes, és egyszerű(bb).

    Garancia és a tinta ára a legfőbb. A havi/éves nyomtatási számot perpill nem tudom mennyi lenne, mivel a mostani azért nincs nagyon használva, mert egyrészt ha szóba kerül hogy venni kéne akkor 'baromi drága', másrészt 100-150 lapért nem áldozok bele magam közel 10e-t, mert én veszek bele akkor persze örömmel használnák mindenre. Ezért inkább az üzemeltetési költség (tinta) legyen olcsóbb, mint a nyomtató, az ár/érték arányt még így is át kell vernem rajtuk, hogy megértsék.

    Az ár, hát valahol kellett húzni egy ésszerű határt, elvégre itthonra lesz, de nem akartam, hogy emiatt kiessen potenciális nyomtató, ezért lett a 100e :) A 75e-es árra nem azt mondtam, hogy sokallom, hanem hogy szimpibb lenne olcsóbban. Régen néztem már nyomtatót, főleg nagytartályosat, és hát 40-50e-ek rémlettek, ezért meglepett az ár. Egyébként 3 évre leosztva ~2e/hó-ra jön ki, szerintem vállalható. "Nem a legolcsóbb kell, inkább jobb minőségű legyen, de azért ne legyen elszállt ára sem." Elszállt ár > 100+ezer. Át van gondolva.
    Az 1 év (eddig ennyit találtam) garancián jobban ráncolom a szemöldököm, mint az árán :)

    Tuti kihagytam még valamit ami benne volt és írni akartam, de így is hosszú :)

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz ocscsaba #12993 üzenetére

    Hmm, írtam választ, nem értem hová lett. Ahogy néztem, a G3411 már mindent tud is ami nekem kell.
    Jaja, leginkább lézeressel nyomtatják a dolgokat, ami utána a fára kerül. Láttam pár tintapatronosat is, de lézer ezerszer jobb rá, ezért is merült fel az is.

    (#12984) atala köszi, szétnéztem náluk is, ami mindenben megfelelő lenne az itt is hasonló áron van :) DCP-T700W. De ha a garancia több, és tartósabb a fej, akkor valószínűleg célszerűbb inkább ezt.

    (#12995) Varshi Maradjunk inkább abban (amellett, hogy te kezdted kifigurázni a nagybetűvel :P), hogy én meg látom és tapasztalom a wifi előnyét ;)
    Epsonnal jelenleg még az a bajom, hogy múltbeli berögződések alapján max. akkor, ha fizetnek érte hogy használjam :B nem a minőség jut róluk elsőként eszembe. De ez megváltozhat még, mire eljutunk a vásárlásig, nincsenek kizárva, csak a legutolsó helyen vannak.

    Akkor a jelöltek megvannak, köszi a segítséget mindenkinek :)

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz PociAti #13020 üzenetére

    Na ez engem is érdekelne, mert egy gyors számolás alapján gyári tintával cirka 600ezer forint lenne ez a mennyiség, utángyártottal pedig ~90ezer.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák