Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    senior tag

    válasz balazs1956 #13311 üzenetére

    Pedig jót tesz neki, ha áram alatt hagyod! Miért nem szereted? Mert drága áram alatt hagyni. A T910 alvó állapotban kifejezetten sokat fogyaszt, 1,2W-ot, míg 3 társa csak 0,7W-ot. De így is, ha az év mind a 365 napján 24 órán át alvó üzemmódban van, akkor se kerül többe bruttó 380 Ft-nál. Fejcsere ennek pontosan a százszorosába kerül. És a környezet számára is több kárt okozol, ha egy működő készülékből elektronikai hulladékot csinálsz.

    Mindegyik hasonló technológiával üzemel, így hasonlóan tartósak. Az Epson nagyobb energiát fektetett ebbe a szegmensbe, többet gyártanak és többet értékesítenek. Nagy különbség support és szerviz területén se lehet közöttük.
    Szoftverben, szerkezeti felépítésben (pl. behúzó görgők) eltérnek egymástól, való életben nem sikerült még összehasonlítani a hasonló modelleket, így hiteles véleményt se tudok róluk mondani.

    Ja, és hogy nehezebb legyen a döntés, ebben a szegmensben még egy versenyző bejött a képbe: a Canon PIXMA G sorozat. Fekete ló, eddig nagyon kevés infó is tapasztalat gyűlt róla össze.

  • atala

    Topikgazda

    válasz balazs1956 #13311 üzenetére

    Én nem régen vettem egy Brother MFC T-910DW nyomtatót. Előtte voltam bent a Brother központjában. Ott a szerviz vezető mondta, hogy nem szabad áramtalanítani a készüléket, mert akkor nem tudja elvégezni a fej tisztítást, és beszárad a fej.
    Állítása szerint ha nincs kikapcsolva a készülék, akkor időnként elvégez egy fej tisztítást, így nem tud beszáradni a fej. Ha el megy alvó módba a nyomtató, kikapcsolja a kijelzőt, észre sem veszed, hogy áram alatt van a készülék.
    Kb havi 30 Ft-ról beszélünk áram fogyasztásban!
    Ne vedd magadra, de sosem értettem azokat az embereket akik mindent állandóan kihúzgálnak. Meg keseríti csak az ember életét.

    A T910-nél lehet közvetlenül a nyomtatóról is indítani a fej tisztítást.
    Én nagyon szeretem ezt a nyomtatót. Túl vagyunk a 3 ezer oldalon. A kétoldalas nyomtatás kicsit lassú, de az egy oldalast nagyon gyorsan kinyomja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák