Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz oldsaman #42368 üzenetére

    Ilyen alapon a Fujitsu-Siemens is a legjobb (már ugye ha eltekintük attól a két apróságtól, hogy egyrészt már nincs ilyen cég, másrészt két legjobb logikailag és nyelvtanilag sem igazán értelmezhető), mivel a 2006-ban vásárolt Amilo Pro a mai napig köszöni szépen jól van napi használat mellett és az eredeti akku is kihúzza még közel egy órát. Ez persze egy kirívó példa a valóságban, mert a legtöbb gépük inkább hulladék kategóriát képviselt a visszajelzések alapján. Egyébként önálló márkaként az Asus is még elég cserekcipőben jár mondjuk egy IBM/Lenovo, Dell, HP, vagy Toshiba mellett, akik szinte a kategória megteremtése óta jelen vannak és azért nekik is volt/van/lesz mellényúlásuk jócskán még a drágább szériákban is. Asus billenytűzete engem inkább elriasztott (jó néhány mai társával egyetemben a 200 ezer alatti kategóriában vagy nincs normális nyomáspontja a gomboknak, vagy kritikán aluli az alátámasztás. Fenti Fusinál még gyors és erőteljes gépelés esetén is tökéletes a gépelési élmény, jórészt ennek köszönheti, hogy a mai napig nem cseréltem le (mellesleg amire használom a teljesítménye is elég).

    Szóval nincs olyan, hogy egy márka általánosan a legjobb, bár adott árkategóriában és időpontban már nyilván meg lehet kockáztatni ilyen kijelentést.

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz Vivus87 #46199 üzenetére

    Mókás a Pentium IV felirat a Thinkpadoknál... :)

    Ezek nem mai gépek, szóval a jövőállóságuk kérdéses. Nekem az Amilo Pro 14"-os kortársa, egy v3405 immár hetedik évét tapossa probléma nélkül, s bár ebben még egy magos proci van, SSD-vel és 2GB memóriával még használható kategória, azért messze nem erőgép. Ha kétmagos procival, és minimum 2GB (jobb lenne a 4) tudod venni őket, akkor átlagos feladatokra (akár többre is egyszerre) jó lehet bármelyik tényleg jó áron, de arra készülj fel, hogy multimédiás felhasználás során ezek a gépek már nem brillíroznak (pl. egy Youtube 720p már jó eséllyel nézhetetlen).

    Ha van rá lehetőséged, tapogasd meg őket és válassz szimpátia alapján (azért ezek jórészt üzleti gépek, nem a szépség, hanem a funkcionalitás és strapabíróság volt az elsődleges a tervezésükkor).

    szerk.: felettem adtak már használhatóbb tanácsot is.

    [ Szerkesztve ]

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz BBéci #46311 üzenetére

    Ez megint csak egyéni ízlés kérdése. Én is tettem már egymás mellé fényes és nem fényes kijelzőt. Tény, hogy a fényesen általában valóságosabbnak tűnnek a színek, de engem ez nem kárpótol a tükröződésért. 95%-ban beltérben használom a gépet, mégis zavar, ha tükröződik. Másrészt nem foglalkozom olyan tevékenységgel, ahol ez kimondottan számítana, így bátran maradhatok a matt panelnél.

    A billentyűzet kérdése sajnos nagyon is fontos manapság. A legtöbben, akik valamilyen produktív tevékenységre is használnák a gépüket (legyen az csak egy egyszerű szövegszerkesztés), azoknak elsődleges fontosságú egy jó nyomáspontú és kialakítású billentyűzet, amit a legtöbb mai laptop tervezésénél nemes egyszerűséggel feláldoznak az olcsóság/kinézet oltárán. Jó tíz éve még annyira ez nem volt jellemző (igaz, akkoriban 120-130 ezer volt az alja az áraknak, miközben nem keveset inflálódtunk azóta, szóval mai árakon ez inkább 180-200 ezres kategóriának felelne meg), de aztán elkurvultak a gyártók és ma már a 200 ezer alatti kategóriában nem keveset kell vadászni egy használható billentyűzetet (talán a Dell/HP/Lenovo trió kisvállalati gépei ütik meg az én mércémet azok közül, amik még éppen beleférnek ebbe a keretbe, az új Fujikat még nem volt szerencsém tapogatni).

    Az operációs rendszerek terén pedig már több fórumtárs is kimondta az igazságot. Egyrészt sokaknak van legális licensze (korábbi dobozos, win, esetleg valamilyen tanár/diák stb, konstrukcióban), másrészt még mindig nagyon sokan kalózkodnak. Szerencsére egyre többször találkozom olyannal - nyilván azért ez még a felhasználók töredéke -, hogy legális Windows hiányában akár idős emberek is képesek megbarátkozni valamelyik Linux disztribúcióval (a környezetemben jellemzően Ubuntu, OpenSuse), mert alapvetően minden jellemző tevékenységüket kiválóan lefedi. A laptopon nekem is Ubuntu van (7.10-es verzió óta, köszöni szépen, jól van), mert szerencsére a munkámhoz megfelel. Így viszont miért is fizetné ki a többség az előre telepített Windows árát? Az mondjuk tény, ha szüksége van rá és más legális lehetősége nincs, akkor ettől függetlenül megéri az előre telepített Windows az árát.

    [ Szerkesztve ]

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz Iginotus #49445 üzenetére

    Tény, hogy nem néz ki rosszul, de a lendületes gépelést majd kerülje a hölgy, mert alátámasztása az nincs a billentyűzetnek. Nekem az öt perces próba alatt (egy oldal szöveg begépelése - ha ennyi idő alatt nem érzem, hogy meg tudnám szokni, akkor nem is fogom) végig az volt az érzésem, hogy a következő leütésnél átnyúlok rajta az asztallapig. :)

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz Karmapolice #52067 üzenetére

    Hosszas vívódás után ugyanerre az elhatározásra jutottam, de én Győrben vettem itt. Gyors, udvarias kiszolgálás, a gép pedig ha nem is csúcskategória, de ezért az árért teljesen rendben és egyben van. A hozzáadott Ubuntuval használom, tökéletesen működik minden. 5-6 óra üzemidő, nem igazán melegszik, és a merev szerkezet, s az ebből fakadóan profi alátámasztás miatt jó érzés rajta gépelni (külön öröm a több fokozatban állítható háttérvilágítás). A most akciós +1 év (igaz, semmi nincs ingyen, de vállalható az anyagi kompromisszum) miatt van rá 4 év garancia, bár remélem kihúzza tovább is (egy hét éves, napi szinten használt 14"-os Fujitsut cseréltem le rá, szóval nem vagyok nagy gépgyilkos :)).

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz nagysz #170331 üzenetére

    Azért átlag otthoni felhasználásra egy Pavilion vagy Inspiron teljesen élhető (próbáltam mindegyiket), ráadásul mind a memória, mind az SSD bővíthető akár házilag is később, ami nem sok új laptopról mondható el, mert a memóriát sokan már forrasztják. Az új generációk már kivülről is fémek, szóval tapintásra megvan a minőségérzet (nyilván nagyon nyomogatni meg csavargatni azért nem kell őket).

    Értelemszerűen nem lesz sosem olyan merev és nem hozza ugyanazt a gépelesi érzetet egyik sem, mint egy minimum másfél-kétszer annyiba kerülő Mac/Latitude/Elitebook (utóbbiakból napi szinten használunk egyet-egyet a családban), szóval ezek mellett lehet, hogy jobban előjönnek a hibái, de nem is az alja azért egyik sem. 250-300 között már egészen használhatókat is ki lehet fogni. Akinek van rá pénze, léphet feljebb, de akinek nincs, annak újonnan ezekből még érdemes lehet válogatni.

    Sokan ódzkodnak a használt céges üzleti gépektől (az Elitebook hozzánk is így jött 2 éve, most 8 évesen is jól érzi magát némi plusz rammal, SSD-vel és új akkuval), szóval ezeknek az Inspiron és Pavilion gépeknek is megvan a maguk piaca és odafigyeléssel, kis gondozással és némi szerencsével azért nem hullanak szét három év után sem feltétlenül.

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz SeniorTilla #176167 üzenetére

    Ez ugye a munka jellegétől is függ. Én is egy pont 10 éve újonnan vásárolt Dell Latitude e5430 laptopról írok, amelyet munkára is használok. I3 (3110m) 8 GB memóriával és SSD-vel szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre (nyilván nem nyolcmillió soros agyonmakrózott), alapszintű böngészésre, hobbi webszerkesztésre, kis bohóckodásra pár képpel teljesen jó.

    Nyilván már elég retró a kinézete, illetve a mai hasonló méretű gépek fele ilyen nehezek, és persze jelentősen gyorsabbak is tudnak lenni, de egyrészt még nem tépem a hajam munka közben, a második (már ez is három éves) eredeti akkumulátorával még lazán elmegy 3 órát. Szeretek gyorsan, lendületesen gépelni, amit ezen a gépen simán megtehetek, míg egy mai ultrabook szanaszét nyeklik-nyaklik-hajlik eközben. Nem tudom mennyi van még benne, de amíg bírja, én nem cserélem le, mert nem kapnék sokkal többet használati értékben jelentősen több pénzért (ez a kategória ma már 400 ezer felett indul, amit szerencsére nem gond kifizetni, de majd akkor veszem meg az aktuális újat, ha rá leszek kényszerülve).

    Ha több erőforrásra lenne szükségem a munkámhoz, vagy játszanék, nyilván már cserélnem kellene, de egyelőre elég. Most éppen Linux fut rajta pár éve megint (azzal is vettem), de van eredeti Windows 10-em is (nagyjából ugyanazt tudják sebességben, de Linux alatt kevesebbet pörög a ventilátor).

    Egyébként még működik a korábbi, idén 17 éves Fujitsu-Siemens Amilo Pro v3405 laptopom is, bár az már tényleg csak szenvedni jó. :)

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz nincsnév007 #178126 üzenetére

    Egy ismerősöm nemrég vásárolt egy Acer Swift 1 Pentium Silver n6000 procis laptopot 8GB memóriával (kifutó típus, van ahol most szépen le is van akciózva). Ubuntu Linux került rá.

    Szintén jórészt internetezésre használja (Firefox reklámblokkolóval, némi hobbi wordpress honlapszerkesztéssel, amihez a csatolt képeket Gimp segítségével szerkeszti készre), illetve szövegszerkesztés/táblázatkezelés LibreOffice Writer/Calc segítségével. Ezekre tökéletesen alkalmas (sehol sem zavaróan lassú) és mivel nincs benne ventilátor, néma is közben. Az akku 10+ órát kibír neki. Játék, videovágás nincs, a Netflix és az HBO Max streamelése nem okoz gondot.

    Érzetre nem különösebben gagyi a gép, amúgy nyilván a legolcsóbb vackokból legózták össze a belsejét, hogy haszon is legyen rajta, szóval azt majd az idő eldönti, hogy hány évet bír, azonban a szűkös erőforrások miatt várhatóan hamarabb is avul el, mint egy i3/i5 vagy hasonló AMD. Ugyanakkor van rá 3 év garancia, ami akár 5 évre is bővíthető, szóval talán annyit lehet vele tervezni (többet biztosan nem érdemes).

    Szerintem Win10/11 és nem hardcore MS Office alatt sem feküdne meg (óriási különbségek nincsenek erőforrás igény területén, a sima Ubuntu is elég bloat, cserébe szinte minden benne van alapból ami kell). A böngészés nyilván egyéni használattól függ, biztosan van olyan felhasználási mód, ami már sok neki. A memória sajnos nem bővíthető, a háttértár viszont igen.

    Szóval ha nagyon nincs pénz jobbra és minimálisak az igények is, alternatívának jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz Linda1 #178875 üzenetére

    Ha már megszokták játékhoz a 144Hz-et, akkor észre fogják venni a 60-at. Én 30+ éve 60-at nézek (na jó, az egyik egy katódsugárcsöves monitorom tudta a 100-at is, de ott ez más miatt számított), 20 éve TFT-n. Nekem nem kell jobb játékhoz sem, de nem én vagyok a világ. :)

    Más kérdés, hogy amíg nem ő keresi meg az árát, addig örüljön a 60-nak is...

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

  • Thocy a ZAGY

    tag

    válasz teptep #181248 üzenetére

    A két Paviliont én is nézegettem már pár hónapja hasonló felhasználásra, végül az egyik helyen a ryzen 7-es verziót leakciózták 1-2 napig 189 ezerre, annyiért szerintem jó vétel volt (erdetileg a ryzen 5-öst választottam volna, mert mindegyik jóval erősebb, mint ami nekem kell, de az akciós ár eldöntötte a kérdést).

    Nyilván nem egy Elitebook minőség, de tisztességesen össze van rakva, nincs gagyiság érzet használat közben. A hosszú "í" helyét szokni kell, de egyébként kellemes a nyomáspont, tudok rajta gyorsan gépelni minimális hibával. A tapipad is rendben van.

    Én Ubuntu 24.04-et futtatok rajta, azalatt teljesen csendes és nem is nagyon melegszik, azonban a wi-fi driver még nem tökéletes, olykor eldobja a hálózatot (gondolom előbb-utóbb javítják). Windows 11 alatt nem tapasztaltam ilyen problémát, viszont kicsit jobban melegedett (telepítés alatt és utána az összes frissítés lehúzásáig viszonylag hangos is volt, aztán ott is elcsendesült).

    Játékokról nagyon nem tudok nyilatkozni, a Red Alert 2 és a Heroes 3, illetve a Wesnoth teljesítményigényét ma már egy jobb kávédaráló is megugorja, én újabb címekkel nem játszom (ezekkel sem nagyon, mert már nincs rájuk annyi időm a család, a kert és a munkám mellett, mint 20-25 éve a huszas éveim elején).

    Az átlag alkalmazásokat röccenés nélkül viszi mindkét platformon.

    A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés