Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KicsiMonkey

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kezdődik az egyetem, ezért segítségeteket szeretném kérni notebook vásárlásban! :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A következő napokban/héten.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Kb. 200-250 ezer az elképzelt ár (, de ha van nagyon csábító ajánlat, akkor esetleg néhány tízest rádobhatunk).

    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Én úgy képzeltem, hogy esetleg egyetemi előadáson is használom majd, de azt hallottam, hogy jobban járok a toll+füzettel. (mérnökinformatikus szak, első félév) Egyelőre nem szeretném a kollégiumba vinni az asztali gépem, így a házi feladat írás/programozás, böngészés, és az esetleges játék is ezen történne.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A leghardverigényesebb játék, amivel játszok, az a Heroes of the Storm - 1920x1080-as felbontással+medium beállításokkal. Ha legalább medium shaderekkel fut, az már nagyszerű.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A 14-es gépek szimpatikusak méretben, de a 15.6 gyakoribbnak tűnik, és talán jobb is dolgozni rajta, főleg programozni (és játszani is), így talán azt preferálnám. Hordozhatóság szempontjából talán nem is számítana, hátitáskában vinném. (Szívesen fogadok ilyen téren esetleges tanácsot!) Emellett full HD felbontást és mattságot szeretnék. Az IPS technológia szimpatikus, de nem ragaszkodom hozzá.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hetente valószínűleg többször is kerülne táskába, akár egy nap többször is. Utazás közben nem tervezem használni, nem fontos szempont.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win7-et használnék, de nem kell, hogy legyen rajta, van saját.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely: ~500 GB-1 TB, az SSD megint csak szimpatikus technológia, de nem ragaszkodom hozzá.
    Memória: 4-16 GB-ig azt hiszem, bármennyi megfelel.
    Az optikai meghajtó hiányával is meg tudok barátkozni.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Webkamerát szeretnék! A kisebb tömeg és a matt/textúrált felület előnyök (nem szeretem az ujjlenyomatokat).

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Az új gép felé hajlok, de semmilyen tapasztalatom nincs használt műszaki cikkek vásárlása terén, így mindkét kategóriára kíváncsi lennék (, ha lehetséges).

    Bízom benne, hogy sikerült elégségesen konkrétnak lennem, nem az erősségem.
    Előre is köszönöm a segítséget!

  • KicsiMonkey

    csendes tag

    válasz Chaser #99228 üzenetére

    Megkésve, de köszönöm a segítséget! Az 5558-asra esett végül a választás. :)

Új hozzászólás Aktív témák