Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #75490304

    törölt tag

    Sziasztok!

    Nos, lehet megköveztek érte de énis kérdezek akkor hiszen ti hozzáértő(bbe)k vagytok nálam. Szóval Szeretnék venni egy laptopot olyan 200-230at tudnék rá áldozni. Nos ami fontos hogy hamarosan kimegyek kb másfél évre külföldre, tanulni. Szóval egy jó darabig ezt a gépet fogom nyüstölni. Főleg net plusz meló officeos dolgok stbre kell. De nagyritkán lehet kis gémelés is beleférne, na nem crysis vagy ilyesmi hanem régebbi online fpsek mondjuk. Igazából én 13-14 colban gondolkodom kisseb tuti nem nagyobbse mindennap hurcolni egyetemre stb. A 14.1eket multkor néztem az sztem jó kompromisszum. Szóval fontos lenne hogy jó proci legalább 2 giga ram viszonylag nagy tárhely legyen és vmi elviselhető vga azért. Én régebben olvasottak miatt thinkpadokban gondolkodtam illetve asusban néztem a f8vr-es verziót de itt a fórumon nemnagyon írtok asusokról viszont láttam sokan ajánlotok HPket. Esetleg vkinek vmi ötlet? Thinkpadok tetszenek csak írtátok hogy sokkal gondok vannak meg anyaghasználat sem az igazi. Ja és valószínűleg ubuntuval fogom használni egyenlőre... Ami még fontos lehet hogy legyen rajta mindenféle kimenet sose tudni hoszú ideig ezlesz minden szórakozási lehetőségem. szal jó ha tud esetleg 5.1et hd filmeket stb és ráköthető minél több dologra. Köszi! Ja és fontos lenne az aksi is!

    asus

    [ Szerkesztve ]

  • #75490304

    törölt tag

    Sziasztok no két kérdésem lenne: Először is néztem hogy a t61ben "Nvidia Quadro NVS 140M 128MB" ez van, az érdekelne hogy ez kb mire elég? Lesz e vmi gondom vele átlagos felhasználáls esetén? Játék nemnagyon max ritkán közepes gémek. Ja és csak anyi van írva az akuhoz hogy 6 cella arról lehet vmit tudni hogy hogy bírja?

    A másik: Hogyvan az hogy van mondjuk két gép: az egyik core2duo 1.8, 2gb ram 800mhz!, 250gb, 256mb radeon vga és 230ezer... asus

    A másik szintén core2duo igaz 2.2, 2gb ram de csak 667mhz, 160 gb, 128mb nvidia vga és... 358ezer.

    Szóval ez hogylehet? Pl egy 350es gépben mér csak 667es a ram? mikor sok másgépnél olcsóbbakban is 800as van? T61

    Na mindegy tényleg nem kötözködésképpen mondom, csak kiváncsi vagyok vki megmagyarázhatná mértvan ekkora különbség az árban. Ha vki megtud győzni hogy ennek elenére jobb az ibm tényleg megveszem... az asus pedig nem ellenfél akar lenni csak egy példa a specifikációk miatt.

    Szóval? ér az ibm enyi pénzt? annak ellenére hogy egy "hozzánemértőnek" mert elismerem, elsőlátásra az adatai nem olyan meggyőzőek? Kösziszépen.

  • #75490304

    törölt tag

    ja és ha jól látom ebben nincs webkamera? ill sok helyen felhozzák hogy gyenge a fényereje a képernyőnek meg hogy screen is not centered ami nemtom mire utal...

  • #75490304

    törölt tag

    válasz Mev #27041 üzenetére

    Huh, ez zsírul hangzik nagyon. Köszönöm megfontolom. Nos végülis a játék nem első szempont, ha vmivel tolnám azis ilyen régi fps lenne pl: TCE... EZ gondolom vmivel ujabb gép elég atom a specifikációja igaz nemtudom ez is magnézium házas e szal hogy menyire strapabíró de köszi mégegyszer eddig első játékossá lépett elő. Apropó fimlezéshez pl elég ez a vidkari azért???

    [ Szerkesztve ]

  • #75490304

    törölt tag

    Sziasztok!

    Érdekelne hogy erről a pavilionról mi a vélemény? Szeretnék vmi zsír gépet eddig főként ibmekben gondolkodtam de nagyon drágák és pl gémre nem vmi jók. Viszont láttam a pavilionokat emlegetítek jószerrel...

    1190eh

    Szóval ezt néztem ez elég atom paviloin sztetek jó vagy enyi pézért már vmi más inkább? menyire megbízható strapabíró egy ien gép stb? Láttam MSinek is van vmi ?x630 vagy mi kifejezett gémer pc de nemtudom a HP talán nagyobb márka vagy számomra megbízhatóbbnak hangzik, ettől függetlenül nekem neméppen gémelésre kell de néha azis beférhetne... SZóval? vagy vmi zsír gép ilyen áron?

    a másik amit néztem az ez:

    1160eh

    ez ha jóllátom majdnem ugyanaz csak kisebb a memó de az gondolom bővíthető illetve a proci szintén 2260as mégis az egyik T3400 a másik P8400 ez menyit számít? (Hosszú távra tervezek)

    ja és mégvalami menyi az aksi idő egy iennek mondjuk nem gép és filmezés hanem net office stb meló közben ?

    Köszi és bocsi ha már volt ha csak linkeltek vmi tesztet bármit aztis megköszönöm!

  • #75490304

    törölt tag

    Sziasztok! No odáig jutootam hogy a lenovo t400 nagyon bejön de egyelőre drága és nem vagyok egy vista barát szóval arra gondoltam egylőre elhalasztom. Reményeim szerint hamarosan megjelennek a 4 magos notebookok amik majd leviszik a mostani árakat vagy lesznek jobbak meg jön a win7 na egy eredeti abból jöbban tetszene. Szóval ezzel várok még.

    De: addigis kéne vmi költséghatékony de lehetőleg kevés kompromiszummal járó dolog gondolkodtam netbookokban de ár/érték nemvolt jó. Szóval azt szeretném kérdezni hogy akinek VAN lenovo sl300-a mi a vélemény? Olvasgattam sokan írják hogy a touchpad meg a kispiros gomb nem vmi jó lagos használhatatlan stb. meg persze minőségileg sem egazi thinkpad stb nem egy t series de nem is anyi az ára... nekem így elsőre tetszik képről jókat írtak hdmi 3 usb webkamera kicsi könnyű, szóval ami munkához és tabnuláshoz kell arr a sztem jó. De efelől érdeklődnék hogy ien 150 körül megéri e megvenni egy iet? Azért remélem nem olyan borzasztó az ayaghasználat... kap meleget és hideget is rendesen. Mindennapos használatra főleg suli stb gépelés net iesmi elég ehhez a 1.8az proci vagy elvben lehet nagyobbal is de olyat még seholse láttam... tetszenek a használt t61e is de azok inkább 200 nagyobb se webcam csak egy gigaram se hdmi de persze marhajó minőség. Hát tényleg nemtudom ha azért használható ez a kis sl300 lehet beruházom egyre amíg lesz több zsé egy t400ra vagy vmi újra. na várom a véleményeket azoktól akik esetleg iet használnak köszi és a bocs a sok mellébeszélésért...

  • #75490304

    törölt tag

    Szevasztok! Nagy bajban vagyok akarok egy laptopot olyan 250ig. Eddig szinte biztos voltam benne hogy t400 mert fontos a megbízhatóság és a akksi élettartam. Kimegyek külföldre hosszú időre így sokmindere lesz használva egyetem, meló, otthon filmezés és mivel koli előfordulhat játék is. Eddig ez nem volt szempont de most elgondolkodtam. A t400 vgaja nem az igazi játékra. amiket néztem azok a következők:

    Toshiba a300-1nd
    és
    Pavilion dv5-1199eh

    és ugye T400

    A toshiba és HP közül ti meiket választanátok? A HPnek jobb a vgaja meg ti nagyon favorizáljátok ahogy látom a toshiba erősebb prociban főleg meg teccik a jó hangminőség stb. Megbízhatóak ezek a gépek ha két három évre akarom őket gyakorlatilag kompomisszum nélkül? Játék kb anyi fontos hogy fpsek de ien CODok meg Rainbow six nem Crysis és hasonlók. A toshiba sztetek már elég játékra? MIvel külföldön leszek (Hollandia) fontos lenne a support is ha baj van ne kelljen sokat szenvedni. Ja és még vmi azért az egyetem miatt ha dolgozni kell, a Toshibára jobban hajlok most amúgy egy nagy baj van vele: akksi max ideje: 1óra 50??? WTF az kegyetlen. SZtetek ez igaz vagy azért túlzás? Ha mondjuk csak böngészek + office? Mert akkor sztem megvan ami nekem kell.
    JA és persze fontos a hordozhatóság súly szóval minden. NEmtom mitcsináljak.. :S
    Előre is kösz, amúgy várok bárminemű ötletet tippet. Kösz!

    [ Szerkesztve ]

  • #75490304

    törölt tag

    válasz Tom1939 #29845 üzenetére

    a Toshiba pariban van a t400al? Nemtudom nekem mindenki azt mondja hogy a t400vgaja elég gyenge. Igen a t400 nagyon tetszik meg lehet jobb lenne a 14 col 15 kicsit nagy. Csak elbizonytalanodtam a multimédia miatt, de lehet akkor az marad. Specifikációkban jobban tetszik csakhát hang game stb... :S no mindegy azon is elfut pár gém gondolom.

    vga rank
    games

    Ezek alapján szoktam nézni a vga teljesítményt és eszerint a t400 karija elég kevére elég. és a 106. helyen van aszem míg a toshibáé 60 a HP pedig még jobb picit.

  • #75490304

    törölt tag

    Nos igaz, nemvolt eddig laptopom. Jó látni hogy itt is megoszlik a vélemény akkor nemcsak számomra nehéz az ügy. Mindenesetre köszönöm mindenkinek hogy segített. Még egyet alszok rá szerintem illetve meglesem a t500asokat is . Kösz!

Aktív témák