Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sagvary

    aktív tag

    válasz m2tpyk #47905 üzenetére

    Jól járhatsz egy 1 - 1 1/2 éves márkás notival is. A Dell, Toshiba nagyon jó, de a FuSi ill. Fuji már egész jókat gyárt. Ha újat vennék megnézném az ASUS kinálatát általában 2 év garit adnak, jók és olcsók.

    "Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

  • adm

    őstag

    válasz m2tpyk #47905 üzenetére

    ha minőségi fém burkolatotos notit szeretnél nincs sok választásod.
    a pavilion dm4 egy középkategóriás entertainment/konzumer modell. ha jól tudom, ez még az előző szériára épül, csak a belsőt frissítették. 700Ł körül már korrekt konfigokat lehet kapni. a legnagyobb ellenfele a dell xps13 lenne, viszont ez nem fém burkolatú és egy ideje nem fejlesztik így 500-1000Ł között lehet kapni.

    az envy14 egy felső-kategóriás entertainment/konzumer modell, így az ára is ehhez igazodik: 1000Ł. lényegében egyetlen ellenfele szintén dell: a dell adamo. ez fém burkolatú és szintén 1000Ł.

    mivel a hp-k még nincsenek hivatalosan itthon forgalomban nem vonatkozik itthon rájuk garancia, és ha el is kezdik árulni akkor is csak a bevezetés után eladottakra lesz érvényes. a dell adamo-knál vagy honosítani kell (pár ezer ft) vagy szintén nem vonatkozik rájuk garancia. egyébként a konzumerekre általánosan jellemző a fényes kijelző, ez pl lehet szempont a választásnál.

    a 8440p egy felső-kategóriás üzleti noti 3év világgaranciával. ebben az akcióban nagyon jó áron van, nagyjából 100k-val olcsóbb mint itthon.
    ha nem ragaszkodsz kimondottan a fémburkolathoz, hanem a matt műanyag is megfelel, akkor szóba jöhet még a lenovo thinkpad T410, fapados modell 800Ł-ért vagy egy teljes értékű 950Ł-ért, viszont ezekre alapból csak 1 év garancia jár.
    a dellek közül a latitude E5410 szintén akciósan és 1év garanciával 650-900Ł-ért vagy esetleg a latitude13, ami az adamo üzleti verziójának tűnik és egyetlen használható konfigban 750Ł-ért,1év garanciával.

    ezek a gépek 1,75-2kg körüliek, fém vagy matt burkolatosak és matt kijelzősök.

    véleményem szerint egyetlen márka maradt, amelyik még szóba jöhetne, az a sony. viszont nem tudom, hogy ebben az ársávban van-e fémburkolatú modellje, illetve pl magyarországról biztosan németországba viszik szervizelni a gépeket. tapasztalatom szerint nem praktikus egy harmadik országban szervizelt gépet venni főleg ha sokat utazol vagy aktívan használod a notit.

    mindent egybevetve, én a 8440p választanám. alapból 3 évig garanciás, de az elődökből kiindulva 4-5 évig napi rendszerességgel használható, így a "maradék" 200-300Ł fontból bővíteném a garanciát 5évre. minőségi, strapabíró, fém burkolatú, matt kijelzős, a teljesítménye bőven elég erre az időre.

    mod: mivel alapból 10-15%-kal, de az akciókkal akár 20-25% olcsóbbak kint a gépek, így egyértelműen kint érdemes megvenned.

    [ Szerkesztve ]

    16core - 32thread - 64gb

  • zsero

    aktív tag

    válasz m2tpyk #47905 üzenetére

    Szia, en osztol megyek vissza Edinburgh-be, de meg itthon veszek laptopot, es Acer 3820TG-t valasztottam. A HP Envy 14-gyel szemeztem meg, de ez angliaban csak a vacak kijelzovel van forgalmazva. Olvass utana notebookreview-en ott irnak rola, hogy mekkora szivas angliaban ez. Vagy amerikabol, vagy nemetorszagbol kell importalni hogy megkapd a rendes kijelzot, ami 1600-as. A kijelzon kivul igazabol belul ugyanazt tudja az Acer 3820TG, csak sokkal konnyebb (1.7 kg a 6 cellassal), es nincs benne DVD.

    Viszont ha nem kell neked 3D jatek, grafika, akkor maradj integralt-nal, pl. Lenovo Thinkpad X201, vagy nezz ebayen hasznalt Thinkpad X200-ast, nagyon jo gepek mind, keptelenseg oket tonkretenni, es kb. 1.3-1.4 kg a sulyuk. Vagy ha nagyobb kijelzo kell vagy DVD, akkor Thinkpad T400, T410.

    Illetve meg titkos tipp a Toshiba R700, ez most jelent meg, 625 font ujonnan, lehet hozza DVD is es csak 1.28 kg / 1.34 kg. Ezzel igy teljesen egyedulallo, es szerintem csajos is!
    http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/generic/portege-r700-laptops/banner_id/promo/

    [ Szerkesztve ]

  • Evilangel

    tag

    válasz m2tpyk #47905 üzenetére

    Vagy Dell Latitude E6410, ha UK-ben veszed, akkor is lehet Mo-on szervizeltetni, van belőle piros is, és 1000 fontért már válogatni is lehet belőle.

  • adm

    őstag

    válasz m2tpyk #47966 üzenetére

    2gb win7-tel elég arra amire használod, ha mégis kevesled 4 csavar választ el a bővítéstől. ne a ram mennyisége legyen a döntő szempont, mivel ramot bármikor cserélhetsz vagy bővíthetsz. de a kialakítást, strapabíróságot, supportot, fém burkolatot, matt kijelzőt később ha megfeszülsz sem tudsz "bele/rá/hozzárakni".

    már a legolcsóbb konfig is alkalmas fullhd anyag lejátszására is, csak displayport-hdmi kábelre lesz szükséged. ennek egyetlen hátránya van, hogy csak a drágább kábelekkel marad meg a több csatornás hangod.

    a hp-nál tartsd szem előtt, hogy egy termékre csak akkor vonatkozik garancia, ha az adott termék hivatalosan értékesíti a hp az adott országban. kis túlzással a 8440p garanciás 3 évig minden olyan országban, ahol van áram, a dm4 és az envy14 meg (egyelőre) itthon sem.

    16core - 32thread - 64gb

  • norot

    csendes tag

    válasz m2tpyk #47966 üzenetére

    (#47966) m2tpyk
    A 8440-ban alapbol csak 2 GB mem van. Mire eleg ez? Nem keves ez a Win 7-nek?
    Nekem is 8440p-m van win7-el, de kevesleg a 2 giga ramot. Pl. egy Netbeans + Chrome 5-6 tabbal + egyebek (Foobar2000 stb) simán megeszi mindet, és néha várni kell fordításnál.
    Viszont bármikor vehetsz bele nagyon egyszerűen még 2 GB-ot. Én is ezt fogom tenni.

    (#47995) gecsoz
    passz, nekem a Win7 prof 32 bit kódját nem fogadta el a win7 prof 64 bit.
    Most hívtam föl a Notebookstoret, szerintük a 32 bites Windowsomat 64 bitesen is tudom aktiválni, max fel kell hívni őket.

    (#47999) Morden24
    tudtok olyan boltokat, ahol jó nagy választék van notebook táskákból (válltáskát keresek)
    Pont ilyen hátitáska kellene nekem is 14"-osban. Vagy csak járjam végig az összeset, aztán majd találok? Amikor vettem a Notebookstoreban a gépet, akkor nézegettem, de csak 15"-ösek voltak. Ha meg már 14"-os a noti, akkor nem akarok hozzá nagyobb táskát venni.

Aktív témák