Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • d900t

    senior tag

    válasz amol #6129 üzenetére

    Általában az IBM - bocsi Lenovo - ThinkPad-ek, melyeket még mindig a ex. IBM Franciaországi fejlesztőközpontjában tervezik. Mondjuk a fejlődés a T43-nál szerintem leállt, a costumers demand-od nem láttam a wide-os T mellett. A fejlesztés egyébként fontos dolog, ugyanis manapság egyaránt nem létezik. A jobbak is már csak a dizájnnal járulnak hozzá - pl. SONY - , aztán a két műanyag darab közé megveszik a méjdincsájnát. Ennél van rosszabb is, első példa 2002-re datálható, amikor a Compal CMY23 barebone szürkében nálunk Portocom MultiColor, Ezüst-feketében Toshiba Dynastar, jajlilában Acer Aspire, hupizöldben - fusizöldben- FUSI AMILO lett. Dicsérhetném az LG LM szériáját is, mely hihetetlen mennyiségű és természetesen drága fejlesztést tartalmazott, de már nem kapható, az LG befejezte a saját gyártást, mert lassan senki sem vesz drága notebookot. Pont ez az oka annak, hogy lassan már senki sem rendelkezik saját gyártássa. Ha a japán piac nem lenne olyan, mint amilyen sehol máshol a piac, akkor ma már a Toshiba sem rendelkezne saját gyártással japánban.

    azt kérted, hogy csak olyan gépet írjak, mely európában is kapható. És mi van, ha ilyen nem is létezik? Az az én hibám lenne? Én tehetnék arról, hogy a vásárlói érdektelenség miatt megszűnnének az igényes termékek? Valóban szükség van 5-10 évet kibíró noteszre? Egy városi legenda szerint - valójában ez egy igaz történet -, 1999 végén a HP amolyan válságértekezletet tartott. Rájöttek ugyanis arra, hogy a felfújt Y2K probléma következtében megnőtt vásárlások után az új évezred pangása várható. Csináltattak egy tanulmány, mely a probléma feloldását hivatott elvégezni. A tanulmány konkluziója, egyben javaslata az volt, hogy fel kell gyorsítani a termékváltási ciklusokat, vagyis rá kell kényszeríteni a vásárlót arra, hogy minél sűrűbben cserélje újra a számítógépét. A kényszerítő eszközként pedig a minőség romlását, pontosabban a konstrukciókba beépített programozott öregedés - kopás, törés, elromlás, dizájn elavulás - beépítését látták meg.

    Szerencsére ma még van pár termék, mely súrolja az ezredfoduló idején általánosan kapható noteszek minőségét. Hogy meddig még, nem tudom. Tény hogy az egyre csökkenő darabszámok miatt, egyre költségesebb az előállításuk, igy azok egyre drágábbak és igy egyre kevesebb fogy belőlük, igy egyre drágábbak lesznek, ésigytovább, ésigytovább. Amig a japán piac életbentartja a minőségi gyártósorokat, addig van saját gyártás. Természetesen japán termékekről van szó, Mivel japánban a subnotesz dívik, igy a minőségi notesz is ilyen , pl fusi lifebook P,Q. Toshiiba Portégé R, Japánban a fujitsu biblok is jók, de arról nem tehetek, hogy nem sárgák a szüleid, mint ahogy arról sem, hogy itthon nem kaphatók. Mint előbb írtam, számomra az IBM T modellek a legkedvesebbek, leszámítva a 60-as szériát. Azt hiszem itt múlt el a világ dicsősége. Az IBM X-ekkel nekünk aránytalanul sok bajunk volt és a mai napig emlegetjük, igy kihagytam a felsorolásból. Ja és van még egy-két kizárólag japánban kapható sony modell, melyeket valamely a Fujitsu Shimane-i gyárában készítenek, de ugye ezeket sem kellett felsorolnom...

  • d900t

    senior tag

    válasz amol #6129 üzenetére

    "Neked melyik kellene legjobban per pillanat"

    üres halmaz. ami kéne, az nem igazán jó. Latitude D620-m van. Ajándékba kaptam a gyártótól, ennyi pénzt megért :)

Aktív témák