Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz bozsozso #1185 üzenetére

    A gyári nas, általában kevesebbet fogyaszt, mint egy épített
    Az építetted úgy értem, hogy egy olyan gépet használsz fel ami már megvan, tehát nem kell beruházni semmibe, majx winyoba, de az a nas ba is kellene.

    Ha PC ből csibnálod, el kell dönteni, hogy milyen OS -t teszel rá.
    Számtalan linux alapú is van, de windows ból is van, pl a Windows Home Server ami lényegében egy NAS, az egy más kéréds, hogy hivatalosan csak hw wel együtt lehet megvenni.
    De ha csak a progit teszed fel egy vasra, akkor nem csaka ""NAS "" - on keresztül, hanem sima windowsként is eléred a lan ból.
    Táv elérés is lehetséges, igaz ezt nekem mpég nem sikerült beállítanom, de tulsokat nem is foglalkoztam vele.
    FTP kiszolgálót is lehet rá tenni.

    Ha viszont vásárolni kéne alaplapot cpu-t meg egyebeket.
    Akkor csak is valami atom féle jöhet szóba, hogy ne zabáljon sokat.

    Ilyen nem hinném, hogy lenne otthon.

    Ilyenkor jöhet a kész megoldások közül valami.
    2 nagy márka van, Sinology, és QNAP.
    Ezek professzionális cuccok, az áruk is olyan.
    A 4 lemezes változat, szvsz csak abban érdemes gondolkodni, ha nem csak film, foto, progi tátolásra szánod, elég húzos, de hosszú távon megérheti.

    Ha a belépő szint környékén akarsz mozogni, akkor akár egy dlink is jó lehet, ez azért a nem profik közül a jobbak közé tartozik.

    Én pl most egy DNS - 323 ast vettem birtokba, eddig csak a torrent képességet használom ki.
    A médiaszerver funkciók nem hoznak lázba, arra ott a gép a tv mellett, csak a file-t kell elérnem.

    Tehát szerintem építeni akkor érdemes ha minden megvan hozzá, ha már venni kéne lapot + cpu-t plusz egyebeket házat, ...
    Akkor mindent egybe vetve még olcsóbb is lehet egy minőségi NAS:

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Alex91

    félisten

    válasz bozsozso #1185 üzenetére

    Mindkét megoldás járható. Ha szeretsz barkacsolni, szoftvert kinfiguralni, akkor ajánlom a HP Microserver-t. Ez 40k alatt mar kapható, 4 lemez fér bele, mondjuk RAID5-öt nem tud, és OS-t is neked kell rá telepíteni. Vagy veszel egy 4 lemezes NAS-t, ez komplett, de 100k körüli áron van. (Mondjuk Synology régebbi 4 lemezes slim (2,5"-os HDD) NAS most 60k körül akciós, csak ebbe drágább és kisebb kapacitású a winyo.)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Új hozzászólás Aktív témák