Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    válasz cyleena #76072 üzenetére

    Szia ! :)

    Megpróbálok segíteni és ajánlani pár monitort.

    Szerintem a ASUS PG279Q monitort válaszd és ha oaziscomputernnél veszed, akkor pixelgaranciával és prémium kalibrálással vedd mindenképp. A g-sync mindenféle stílusú játéknál jól jön .

    A Dell U3417W monitor viszont 1.07 milliárd szín 99% sRGB amivel jobb. 21:9 képarány grafikus munkára talán jobb is , de játékok nagy része nem támogatja a filmek meg ebben a formátumba vannak .

    Mind a 2 monitort élőben kellene látni ahhoz , hogy jó döntést tudj meghozni. Játékot azt ki kellene próbálni g-synces monitoron is és anélkülin is. Mászkálós játékhoz szükséges vagy nem amivel te szoktál játszani.

    Játékra a gtx1070 és a gtx1080 2560 × 1440 felbontáson is már kompromisszumokra szorul , a fölösleges procizabáló de látványba nem sokat adó dolgokat ki kell kapcsolni ill. a szorzókat lejjebb venni . Ezt ki kell tapasztalni minden játékban mi a jó és az is meghatározza te mivel játszol és mihez vagy szokva.

    Játékra én a legjobbnak ezt a 2560 x 1080 felbontást ajánlanám amit kitud hajtani a 1070 és sokkal kevesebb kompromisszum kell hozzá . A szarul optimalizált játékok alatt teljesen mindegy milyen kártya van ,még a gtx titan x pascal -al se fog jól menni . Proci meg szerintem 4GHz már teljesen jó 4.2-4.3Ghz ha jól tudod hűteni , manuálisan beállított feszültséggel és természetesen minőségi procihűtővel .

    Grafikus munkai részhez nem tudok hozzá szólni , de azt gondolom, hogy a gtx1070 kártya jó ebben is.
    Itt azért nem mindegy szerintem mennyi memória van a gépbe és processzor sem . A stabilitás a legfőbb dolog és hogy jól legyen hűtve minden.

    Ajánlanék neked pár monitor ami nekem tetszik , te már leszükítetted 2db-ra, de lehet mégiscsak megtetszik valamelyik .

    Acer predator sorozatot is érdemes megnézned és az AOC gaming line sorozatot ott is találhatsz megfelelőt g-synces változatot.

    Acer predator z301c VA hajlított panel 2560 x 1080 200Hz

    Acer Predator Z271Bmiphzx - UM.HX1EE.023 200.000Ft G-syn Fhd és VA hajlított panel

    AOC AG271QG 216k G-sync 2560x1440 IPS

    A BenQ GW2765HT 100% sRGB 2560 × 1440 60Hz modelljét is érdemes belevenni a kalapba , nekem ez is tetszik 118k árral.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz bottecchiabp #76612 üzenetére

    Szia ! :)

    A Freesync Range számít azt kell nézni pl. 40-144Hz .
    Itt van egy lista : [link]

    Amit te néztél az egy 4k-s 60Hz-es monitor. 4k-s felbontáshoz kicsi a monitor átmérője , sokkal nagyobbat szoktak ajánlani ekkora felbontáshoz kb 34" tól felfele.

    A te döntöd el végül melyik monitor tetszik és azt a monitort veszed amelyikre van keret és tetszik neked.
    Filmnézésre és netezni jó lehet de akkor is nagyobb méretű monitort kéne választani.

    Én ennél jóval kisebb felbontású monitort néznék : 2560x1080 , vagy 2560x1440 27-es méretben.
    Mivel Freesynces monitort nézel amd videókártyád van valamilyen , amiből jelenleg rx480 8Gb a legerősebb.

    4k felbontáshoz játékra nagyon erős konfig kell , ekkora felbontáson ne diavetítés , akadozás legyen belőle
    +g-synces monitor.

    Videókártyából meg a most megjelenő 1080Ti ami alkalmas 60+Fpsre , ha valóban +35% erőssebb mint a gtx1080
    -1080 kompromisszumokkal vagy sli de annak van plusszköltsége és a skálázódása , és támogatottsága adott játékokban milyen az már más kérdés
    - sli -nél már erősen ajánlott a rendes vízhűtés kiépítése ami szintén plusz ktg )

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Monitort vásárlóknak érdekesség és hasznos infó lehet.

    Egy amd freesynces monitor pl. 144Hz-es frissítését tudom használni Nvidias kártyával is CRU-val vagy 2. fajta lehetőség Nvidia vezérlőpultban egyedi felbontás létrehozásával .

    Kivétel : ez a megoldás nem működik LG monitorokon , de az összes többi gyártó modelljén igen , ott nincs ilyen megkötés
    ( deja vu 76649 és benvolio 76650 hozzászólását nézve , ahol 75Hz monitorról volt szó eredetileg )

    Javítsátok ki ha valamit rosszul értelmeztem , köszi ! :R

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Kérdések amire válaszokat keresek :

    - A garanciaidőt ki lehet e bővíteni 5évre vagy esetleg többre AOC AG271QG típusnál ?

    Más márkánál van erre lehetőség ?

    VA panellal szerelt monitor előnye és hátránya is érdekelne . IPS panellal szereltet valamiért jobban szeretik . VA panelnál úgy olvastam a betekintési szögek rosszabbak , de pontosan mennyivel is ?

    Legegyszerűbb az lenne ha élőben látnám mindkét fajtát , de sajnos erre nincsen lehetőségem .

    Privátba is jöhet a válasz , nekem úgy is teljesen megfelel.

    Köszönöm előre a hozzáértő segítő választ ! :R

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz -FreaK- #76840 üzenetére

    Szia ! :)

    Köszönöm a válaszod és az infókat ! :R

    Olvastam új dolgokat is , nagyon hasznos volt számomra !

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz sid.:Rc211v #79169 üzenetére

    Szia !

    Nagyon rossz ezt olvasni , hogy egy 260k-ba kerülő Acer Predator XB271HUBMIPRZ monitor ilyent produkál.
    Én is tervezem , hogy a közeljövőben veszek g-synces monitort és ez a fajta is benne volt a kinézett jelöltek között. 5év garanciát ad rá az acer ami elég nyomós érv a monitor mellett.

    Én utánaérdeklődnék ahol vetted , az általad leírt kondenzcsíkos utánhúzásra .
    Lehetséges , hogy gyári hibás monitort kaptál. Elállni a vásárlástól ez is egy lehetőség amivel élhetsz, amennyiben benne vagy még abba az időbe.

    Azt kérdezném tőled, hogy gyárilag milyen hosszú és verziószámú displayport kábel jár hozzá ?
    Másfajta kábel jár hozzá ?

    Én ezeket a monitorokat néztem még: AOC AGON 27 AG271QG 219k 3év garancia és kinézete más mint az acer-nek,

    AOC AGON 23,8 AG241QG ,Acer 24" Predator XB241YUbmiprz - 1440p, g-sync ,de ezek TN panelosak , acer 5év garancia miatt csábítóbb

    1440p-n lehetséges, hogy a betűk 24" már túl kicsik , pláne ha több dokumentum van 2-3db egymás mellé megnyitva. Nem tudom ,hogy ez így van vagy sem .

    Akinek van tapasztalata ezekkel a monitorokkal , azt megkérném írja le , privátba is jöhet az üznet . Köszönöm ! :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Brekk #79215 üzenetére

    Szia !

    Köszönöm a gyors választ ! :R Ez nagyon jó , hogy megoldódott ! Nyugalommal és örömmel használhatja a monitort . :)

    Én nem gondoltam volna , hogy egy beállítás ilyen képhibát okozhat. Mindig tanul valamit az ember.

    Gondolom az OverDrive-ot egy fokozattal lejjebb állítva pl. normal módban már minden rendben van és nem okozhat ilyesmit . Ezt a funkciót ki is lehet kapcsolni ha nincs rá szükség.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Aki gondolkozik azon , hogy G-synces monitort vegyen és megéri vagy sem.

    Én is sokat gondolkodtam és gyötrődtem melyik legyen.

    Megéri , nagyon is , sokkal folyamatosabb lessz a játék. Nem ülnék vissza 60Hz monitor elé játszani .

    Acer Predator XB241Hbmipr mellett döntöttem 5év garanciával , amint nem bántam meg ! :)

    Netezésre , filmnézésre , játékra használom erre tökéletes a TN panellal szerelt változat , prémium kalibrálást kérjetek minden esetben és megteszi a hatását . 76cm magas asztalon van a monitor.

    Filmet simán lehet nézni , fotelból és ágyból is. Lefelé kell dönteni a monitort és tökéletes , probléma megoldva.

    Az árkülönbözetet ami egy TN és egy IPS penelos verzió között van , lehet másra is költeni , estetleg egy jobb és erősebb videókártya vagy bármi másra.

    Acer 27" 2560x1440 TN panelosat G-syncel lehet venni kb. 200k körül , FullHD verziót meg kb.170k magaságában.

    Szemből nézem és semmiféle problémám nincsen a színeivel és a képével. Aki munkára vagy munkára is használná. annak érdemes IPS panelos monitort vennie , a többi embernek nem hinném , hogy megérné.
    Persze ha megvan rá a keret ami kb. 250-280k egy g-sync 27" IPS monitorra akkor nyugodtan vegye.

    Kinézet szempontjából AOC Agon szériája tudja ugyon ezeket 3év garanciával és alacsonyabb árral.

    A jövőben ha váltanék akkor egy 30" G-sync 3440x1440 monitort vennék. Azthiszem jelenleg ilyen nincs is még a kínálatban.

    Aki nem játszik annak jó lehetőség egy 60Hz monitor ,de a legjobb 144Hz -es képfrissítéssel lenne mindenféle Sync megkötés nélkül szerintem .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz AxBattler #85196 üzenetére

    Szia ! :)

    Igen komoly grafikai munkára gondoltam mint pl. fotó / videó szerkesztésre, photoshop, 3d modellezés és tervezés + a többi ami ide tartozhat még .

    Excel és hasonlókra még a gondolata sem merült fel bennem egyébként .

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák