Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • warcat

    veterán

    válasz warcat #60857 üzenetére

    Közben kikerestem neked egy videót ahol pont egy összehasonlítást végeznek két ASUS között.
    Szerintem fontos megemlíteni,hogy az ASUS PG278Q TN paneljét eléggé dicsérték,minőségben,tulajdonságaiban kiemelkedik az átlag TN mezőnyből.Ennek ellenére szerintem látványos a különbség, különösen a Witchernél még a végén a tájképes résznél.

    ASUS PG278Q vs MG279Q | TN vs IPS
    Persze az ilyen videók linkelésében az a mókás ugye,hogy eléggé fontos,hogy perpill min nézed sajna :)

    [ Szerkesztve ]

    EA: It's in the crate!

  • Brekk

    addikt

    válasz warcat #60857 üzenetére

    MG279Q ból jópár darabot kalibráltunk és adtunk el pixelgarral, egyáltalán nem voltak bevilágításosak, sőt kifejezetten a szinte hibátlan kategóriába esnek. A fórumtárs a glow jelenséget fájlalta, ami igencsak valószínű, mivel a cseremonitor is rossz volt, aminek nincs túl sok esélye. Tehát jó lenne ha nem húzná le senki ezt a monitort látatlanba. A PG279Q nemsokára jö, tény, hogy drága, de ebben az nVidia is felelős, mivel a felárat ők teszik zsebre. Jelen pillanatban az Acer XB270HU 250e a PG279Q meg 260e-körül fog jönni. Elég valószínűtlen, hogy az Acer ennek a monitorának a továbbfejlesztett verzióját elkezdené sokkal olcsóbban adni, sztem maradni fog 250e-s ár.
    És végül, kipróbáltam a tn-es Acert (XB270HA Gsync, XG270HU Freesync) és az ASUS MG278Q-t (Freesync) is, és az a meglátásom, hogy ezek a monitorok egészen rendben vannak. Tény, hogy a tn az sose lesz olyan jó mint az IPS, de játékban nehéz észrevenni a különbségeket.
    A betekintési szögek kicsit rosszabbak, habár ez sokat javult az évek során, és ezekben kifejezetten jó panelek vannak, a nagyobb probléma a kevés bites színszámítás, emiatt a színátmenetek nem olyan szépek. Node játékban mikor veszi észre valaki, hogy egy színátmenet nem tökéletes. És ezek a monitorok játékra vannak tervezve, és pont emiatt lesz baromi gyors a monitor. És tény, hogy nagyon gyorsak.
    De hogy alátámasszam ezt a Dell monitorokban a gaming mód egyértelműen kikapcsolja az elektronikában a felső néhány bitet, hogy gyorsabban számoljon, ez kapásból látszik a színátmeneteken.

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

  • intuicio

    aktív tag

    válasz warcat #60857 üzenetére

    Nagyon köszönöm a gyors válaszodat!

    Most egy régi 22" Samsung monitoron tolom, ami TN paneles. Nekem semmi problémám nincs vele.
    Ami a leginkább mérvadó az a col. Leginkább ezen változtatnék, mert már kicsinek tartom (poker asztalok) hely igényét. Ebből fakadóan ha játszom (nem multizom) Akkor a mostani játékokkal játszom, amit szeretnék ha már monitort váltok, nagy képernyőn tenni. Ekkor találtam rá erre a monitorra. Ami nekem nagyon bejön az a
    vékonyított káva, tehát olyan moncsit keresek. Árban a határt pont a 150K lenne.

    Utolsó információm szerint az 1920x1080 felbontásnál már nem igazán jó a 27" ezért is néztem már egy 2560x1440 felbontásút. Vagy jó az 1080p monitor is?

    Remélem így szűkítettem a keresést :)
    Ha tudsz még folyt. segíteni, akkor a végén a vendégem leszel egy sörre :D

Új hozzászólás Aktív témák