Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laffesz

    csendes tag

    Sziasztok!
    Páromnak szeretnék egy jó minőségű üzleti laptopot venni, a megszokás miatt kikötés, hogy lenovo thinkpad legyen és 14 collos legyen a kijelző. Első körben használtat keresnék, ehhez is adtam meg az árat, de ha nagyon nem találok, akkor újragondolom az elképzeléseimet és egy újba ruháznék be.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb, nem hajt a tatár, de hónapokig nem vadászgatnék.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? Max 135-150ezer.
    (3) Felhasználás? Nagy méretű excelek, emiatt nem árt a nagy ram, legalább 8GB és persze böngészés, youtube, facebook.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem lenne játékra használva.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14 collos, a kicsi méret fontos, hogy könnyen hordozható legyen, a többi paraméter, hát ami belefér.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem lesz használva, de hétvégente meg lenne utaztatva kocsiban.
    (7) Operációs rendszer? Windows 10et tennék rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optikai meghajtót nem szeretnék, ssd-ből egy 240GB szerintem elég, RAM-ból egy 8 GB-ra gondoltam.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Jó minőségű háza legyen.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ha lenne rá egy fél év garancia legalább az szuper lenne, de nem elvárás.
    Ha van ötletetek megbízható boltra, webshopra, azt nagyon megköszönném, a laptopszalonnal próbálkoztam, de ők most jó hosszú ideig be lesznek zárva, így nem jönnek szóba.

Új hozzászólás Aktív témák