Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dave™

    veterán

    válasz szabolcs1975 #22234 üzenetére

    Oké, kb. én is így értettem. És mire alapozod az elméleted, hogy a HD555/595 lesz a legjobb választás az alaplapi hangkártyával? Mert szerintem nem. Szerintem jobban fog szólni egy AT, mivel azok még az erősítésre is igénytelenek, szemben a Sennheiserekkel. Ennek ellenére eszembe nem jutna kijelenteni, hogy a legjobb egy AD500/700/900 lesz, mert ezt lehetetlen megmondani. Csodálkozom a "bátorságodon", hogy te ezt így le mered írni (főleg, hogy még 1 milláig sem...). Szerintem ne állítsd szembe a hangfalakkal, mert tök nem ugyanaz. Mivel ott van a fejeden, gyakorlatilag teljesen más. Másként fog szólni egy nyitott, egy félnyitott, meg egy zárt. Teljesen más a tér értelmezése és megközelítése. A hangfalaknál számítanak a "tereptárgyak", a szoba formája, mérete, a fejhallgatónál meg a füled lesz a befolyásoló tényező. Hasonlítsd össze a hangfalak és a fejhallgatók karakterisztikáját, teljesen más. Én csak azt tudom neked javasolni, hogy inkább legyél szerényebb, hallgass sok fejhallgatót/rendszert, és legyél nyitottabb, bizonyára fognak meglepetések érni. Túlzottan magabiztos vagy, és olyan párhuzamokra építesz, amik nem léteznek. De legfőképpen semmiképpen sem jó tényként kezelni teljesen szubjektív dolgokat, és az 555/595 teljesítménye az bizony szubjektív lesz. Vannak objektív paraméterek, leginkább technikai oldalról, de te abszolút nem ezekről írtál. És a legnagyobb bajom a véleményeiddel az, hogy ellentmondást nem tűrően tényként kommunikálod őket, holott bizonyítani nem tudok őket, mert nem is lehet.

Aktív témák