Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bundaska

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy kb. 10 éves A4Tech XL 747H egerem (lézeres, súlyozható, cserélhető talpakkal). Ezt szeretném lecserélni egy újabb egérre, mert a vezetéken a gumi már málik lefele, és félő, hogy egyszer csak beadja az unalmasat, vezetéke megtörik, stb.
    Nem tudom, mennyire ajánlott vagy sem ez az egér, volt e valami változtatás az érzékelőjén, mert még mai napig lehet kapni (igaz kb. 2x annyiért mint anni vettem) . Érdemes ugyan ezt a márkát és típust megvenni? Ha nem, kérlek ajánljatok nekem egeret. Megszoktam a lézert, ezért ha lehet jó árban kapni, ezt preferálnám, illetve ha ilyen összegbe belefér akár szövetes is lehetne a vezeték (pl. A4Tech Bloody V8m? Ajánlottakban nincs mondjuk benne :(). Logitech egerem is van egy MX revoution (ez se mai darab), de egyszerűen nem bírom megszokni, alig használtam, de ezért nem szeretnék vezeték nélküli egeret.

    1. Mennyi a keret? Max 5-15 ezer
    2. Használtpiac játszik? Szerintem nem
    3. eBay, külföldi rendelés játszik? Ha jó az ajánlat, Igen!
    4. Mire használnád az egeret? Általános napi használat, néha BF, Apex, Fotó szerkesztés, Inventor, Autocad stb.
    5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? FIngergrip
    6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. Kb. 20 cm
    7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1200
    8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Mint a jelenlegi, ezt megszoktam, 6-7 gomb max, akár lehet fénye...

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz jeni #78760 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat :).

    Ezek szerint annyira nem rossz ez az egér. A kinézete se már a legszebb (kopott, fakó), ezért kérdeztem, hogy érdemes e újra ezt venni, esetleg van alternatíva.
    A vezeték cseréjére elég ciki, de nem is gondoltam :B

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #78762 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat! Nem akartam vitát indítani ezzel az egér kérdéssel :)
    Mindkettőtöknek igaza van valahol (lehet igénytelen vagyok/voltam) az egérrel kapcsolatban, már nem tudom, hol olvastam erről a jelenlegi A4Tech egérről anno, de eddig bevált (sőt, amit írtam Logitech MX Revolution egér is amit ugyan nem szeretek az is lézeres). Viszont ez a Model O (fehér színben) nekem nagyon bejövős (asszony azt mondja buzis :D ), de nekem ez tetszik, lehet beruházok egy ilyenbe :). Vagy az O- lesz a befutó, megnézem, a jelenlegi hány g is pontosan és az alapján döntök. Bár méreteit tekintve ajánlottad gondolom a sima O típust, mert nagy a kezem.
    A scroll felett ami van kis gomb, az a DPI állító? Gondolom, tudja, vagy beállítható a jelenleg is használt 1200 DPI? Honlapon pont nincs benne csak az 1600. Macro-t nem akarok használni, ennél az egérnél sem használtam, csak néha a bal egér gomb melletti triplázó gombot (pedig lehet semmi értelme nem volt). A pontatlanságot Én eddig nem vettem észre a lézeres egérnél, ezért nem is panaszkodtam rá, nem vagyok HC gamer, így lehet ennek tudtam be, hogy szar volt a statom mindig (amikor nagy ritkán játszok online), de ezt nem hiszem, hogy egy ilyen egérrel orvosolni lehet :). Egérpadból maradna a jelenlegi Gigabyte GM-MP 8000 (elég jól bírja, pedig ez sem mai). Ha javasoljátok, ezt is lecserélem (tudom, erre ott az egérpad fórum).

    Üdv:
    Bundas

    [ Szerkesztve ]

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #78829 üzenetére

    Szia!

    Olvastam én a hsz-edet, de nem reagáltam rá. Bocsánat érte   .
    Köszi a korrekt válaszodat, ez az egyenes! Még az egeret nem vettem meg, nem volt most időm ezzel foglalkozni, volt más dolog, gyerek, munka, család, ISO felkészülés, új PC rendelés... Hagyjuk is...
    Az alza oldalán láttam, most "akciók" vannak és ott lehet kapni ezt az egeret. Viszont ott van a Model D is.
    Ez a Model O és Model D közötti különbséget meg tudnád esetleg mondani?
    Vagy a D nem lenne jó az én kezemhez, fogásomhoz?
    Kinézetre talán jobb mint az O (persze az is tetszik :) ) és ennyi különbséget találtam a kettő között, amit el is írhattak:
    "felhasználói profilok és dpi változtatására szolgáló gomb "

    Köszi előre is a választ!

    Az egérpad még jó (persze addig, míg az új egeret meg nem veszem és észre nem veszem a különbséget). Ha lenne kérdés, másik topikban felteszem. Az a Kodiak pad amit ajánlottál, az viszont nekem nagyon bejövős kinézetre.

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #79095 üzenetére

    Na igen, nem szimmetrikus, igazad van! Lehet ezért is tetszik :B . DE ha itt azt mondod, nekem nem jó, marad az O. Túltárgyaltuk.
    Más! Honnan tudom, hogy melyik az 1. gen vagy 2. gen? Dobozon rajta van esetleg? És mi a különbség közöttük? Esetleg anyaghasználat? Illetve ezt honnan tudom a rendelés pillanatában? Leírom a megjegyzésekhez? Illetve melyiket érdemes venni? Matt vagy a fényes (tudom, ez szubjektív, de akkor is, megkérdezem).

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #79097 üzenetére

    Szia!

    Na, csak megrendeltem az egeret, az Alza-tól. És igazad lett, ez a régi verziós, kisebb dobozos. De a vezeték nem olyan mint ebben a videóban, hanem majdnem olyan mint a második verziósnak, azaz csőszerű.
    Igaz, semmiben nem hallgattam rád :B , így megérdemlem, nem csak ebben volt igazad, hogy ennyiért ez az első lesz, hanem a fényeset tudtam már csak megrendelni.
    Viszont most kikérem még egyszer a véleményedet.
    Használjam így, vagy küldjem vissza szerinted? Még csak gyönyörűen kibontottam, nem használtam. Igaz, neked nem volt vele gondod, de ahogy írtad, pár embernek itt a fórumon igen.

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #79660 üzenetére

    Alszok erre vagy kettőt, hogy vissza küldjem e vagy sem. Amit írtál, hogy 10k volt anno... Huhh ez felbosszantott.
    A kábele jó elvileg, a gombok? Minimálisan lötyög csak. A ház nem ropog szerintem.
    (A mostani gondolatom, hogyha ki tudják cserélni egy matt új dobozosra, akkor cseréltetem, ha nem, vissza a cash.)

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #79666 üzenetére

    Hihetetlen, miket meg nem lehet tudni ebből a fórumból/tőled.
    Na most megint jön az önsanyargatás, hogy ez amit vettem, ez mennyire jó avagy rossz. Igénytelen vagyok és nem veszem észre?
    Minden esetre megkérdeztem mailben pár boltot, hogy melyiket forgalmazzák, hátha válaszolnak kedden. Ha tudnak válaszolni (mert jó pár boltot megkérdeztem már és nem tudnak rá válaszolni), akkor meg is rendelem tőlük, feltéve, ha nem olyan választ adna, hogy "biztos az új, de ha nem 14 napig vissza tudom küldeni". Köszi, ezzel ki vagyok segítve és fizetem a postát hozzám és vissza. Mibe se kerül egy jó kis "egér" :D

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

  • bundaska

    aktív tag

    válasz Zaied #79702 üzenetére

    Nem félek tőle. Ha nagyon sokba jönne ki a visszaküldözgetések miatt, és nem tudnak válaszolni a kérdéseimre, akkor marad. Egy ilyen egérért nem fogok felkocsikázni Debrecenből-Pestre, hogy megnézzem, azt kapom amit szeretnék. Illetve hétvégén melyik bolt van nyitva, ahol meg is tudom nézni csak a dobozát, hogyha nem tudják, hogy az új vagy régi. Nagyon gáz. De ez legyen a legnagyobb probléma az életben.
    Azért kibontottam, de még az USB-be sem dugtam bele. Nagyon szép, nagyon tetszetős, nagyon könnyű, szerintem jó minőségű (hát, az A4tech XL-747H nagyon kis gagyi anyagból van mit ne mondjak, illetve fos*á használtam...) de itt áll az asztalomon, szépen visszacsomagolva, mert várom a válaszokat.
    Az alza oldalán még nem olvastam végig, hogy megy a visszaküldés, de szerintem nekem kell a postát fizetni, jártam már így, igaz ruhával, cipővel.

    Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

Új hozzászólás Aktív témák