Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hiddenroth

    csendes tag

    A Logitech Prodigy G203-nak vagy Razer Abyssus-nak jobb a szenzora? Mi a véleményetek?

    [ Szerkesztve ]

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    Egy Avago ADNS-S3888 szenzoros Razer Deathadder 3.5G Black Edition egerem van. Ezt írják róla az egérajánlóban:

    DPI:
    Első és legfontosabb lépés: a DPI beállítása. Ehhez javasolt alapul venni az Egérajánlót, amelyben össze van gyűjtve, melyik egeret milyen DPI-n szabad / érdemes használni. Ez általában egyezik a natív felbontással. Azalatt nyugodtan lehet őket használni, nem lesz belőle baj. Kivéve: Razer DA 3.5G, és további S3888-as egerek.

    Ez pontosan mit jelent? Nem találtam az egérajánlóban erről információt. Min ajánlott használni, min nem? Használjam a gyári Razer szoftverrel, vagy sem? Sok helyen azt olvastam, hogy az nagyobb input lagot eredményezhet. De ez sem egyértelmű, mert van ahol azt írják bizonyos Razer egerekre igaz csak ez, de listát nem találtam.

    Még ez ma is jó sensornak számít, vagy az újabbak már sokkal jobbak? Mennyire lagos a Razerek között? A "IV. Mitől lesz jó egy egér?" kezdetű rész mennyire friss, illetve az egérajánló? Azt látom, hogy ez utóbbinál a frissítési dátum az eléggé friss, de hiányzik belőle szerintem sok szenzor. Meg arra is emlékszem, hogy talán régebben (pár éve) volt olyan is, ahol mellé volt írva ajánlott vagy sem a táblázatban is. Ez is nagy segítség és elismerés a munkáért akik fáradoztak vele!

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    Meg tudod/tudjátok mondani, hogy mekkora DPI-n használjam illetve Hz-en, hogy a legjobb pontosságot kapjam? (Egérajánlóban nincs leírva)

    Pár korábbi hozzászólás róla:

    "S3888 van benne, ugyanaz, mint a DA 3.5G-ben. DA 1800-on a legjobb, 3,5 m/s PCS, de kicsit jitterel. Azalatt a PCS csak 2,5 m/s, de megszűnik a jitter. Akkor jársz legjobban, ha 1800 + 50% sens scale-re állítod, driveren belül. Így 1800-on megy, de windowsig 900 jut el, no jitter." [link]

    "Az A3090-nek és módosulatainak (S3888, S3095) két hibája szokott lenni: magasabb DPI-n kb. használhatatlan: ronda jitter és alacsony PCS; illetve a magas LOD. Ettől eltekintve én szeretem."

    "Ha csak a szenzort nézzük, egy jó A3090 még jobb is, ugyanis 3,5-nél nincs malfunction, mint az S3888-nál."

    Most akkor melyik az igaz? Ellentmond egymásnak kicsit. Nem úgy van, hogy minél alacsonyabb DPI-n használod annál kevesebbet fog hibázni az egér?

    Razer Synapse 2.0-val használom, azt hol látom, hogy pontosan milyen firmware van rajta? (Synapse verziója 2.21, vagy ez lenne az?)

    Régi egér már nagyon tudom, de annyira megszoktam a formáját, na meg Omron kapcsolók vannak benne. Szeretnék váltani a jobb szenzor miatt, de nem tudom mire. Elég nagy a kezem és eddig nem találtam alternatívát.

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • hiddenroth

    csendes tag

    Minap feltettem itt egy kérdést az egeremmel kapcsolatban és készséggel válaszoltatok, de nem kerültem közelebb ahhoz azóta, mire kellene váltanom. Most ezért újra írok és kitöltöttem a "Hogyan kérdezzek" részt is.

    1. Mennyi a keret?
    ~ 20k
    2. Használtpiac játszik?
    Igen.
    3. eBay, külföldi rendelés játszik?
    Nem
    4. Mire használnád az egeret?
    FPS
    5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
    palm/fingertrip között, de kényszerből
    6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
    22.5 cm
    7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    400 DPI és 500 Hz-en. Ez volt a legtöbbször, Razer Deathadder egerekkel, Windows csúszka nyilván középen és no win accel, Quake Live-ban a sensi ilyen DPI-nél 3, no accel.
    8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
    Nincs

    A formát már nagyon megszoktam, de jobb érzékelő miatt esetleg választanék mást, ha nagyobb az egér, vagy másban olcsóbb az az érzékelő. A kezem igen nagy és még ez az egér sem tud teljesen felfeküdni a tenyeremre, pedig az lenne ideális a számomra az irányíthatóság miatt. Szóval két fogás között vagyok, de a palm-ot szeretném.

    A bajom a mostani egeremmel és az Elite-el is az volt (elkezdett dupla klikkezni ez utóbbi sajnos), hogy nagy a smoothness értékük, ez zavar a legjobban. A 3.5G 15% volt szoftver nélkül a legjobb érték, szoftverrel 18% ( muhahaha), az Elite picit jobb, pár %-al ennél, 12% volt a "vége". De ez még mindig nagyon sok, Nem? De. Lehidalok, ha veszek valami másikat és annál is magas lesz a smoothness. Amit néztem Deathadder V2-nél tényleg ilyen 5% vagy kevesebb, viszont a Basilisk, ami oldalra is nagy a plusz részével (mert a kezem széles is nagyon 10 cm), talán jobban tudnám tartani. Viszont annál megint nagy értékeket látok. [link]

    Tehát a lényeg, hogy nagy egér kellene, nagyon alacsony smoothness értékkel, ami kijöhet ebből a 20k-ból nagyságrendileg. Azt sem szeretném, hogy megveszem és igen hamar elkezd dupla klikkezni, biztosan van amelyik nem annyira hajlamos rá. Mondjuk tudom arra van az Omron-ra cserélési lehetőség, most is az van a 3.5G-ben. A vezeték nélküliek-ben nem tudom mennyire észlelhető az alacsonyabb válaszidő is akár. Apropó ez a kategória. Egy régi notebbok-on játszom (T440p), amin van DP port. A kártyája egy Intel AC7260[link], amiben a Bluetooth 4.0-át tud. Számítana ez valami hátrányt válaszidőben, egy vezeték nélküli egérnél? Csak, mert már ma már nagyon messze járnak ettől a verziószámtól.

    [ Szerkesztve ]

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés