Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Mostanában tervezek venni egy új gaming egeret és egy kis segítséget szeretnék kérni. Főleg FPS (leginkább Counter Strike Global Offensive) játékhoz próbálok egy jó egeret választani. Találkoztam kifejezetten nehéz egerekkel, jobb volt velük játszani, mint az otthoni könnyebbel, de nem tudom, mennyire fárasztó mondjuk egyhuzamban 5 óra FPS vele. A kezem/tenyerem a közepesnél egy kicsivel nagyobb talán, relatíve nagy kezem van és legalább 5 gombos egér kellene, ez így egy kicsit leszűkíti a választási lehetőségeket. Igazából pénzem van, tudok rá költeni akár 20 ezret is, csak nem tudom, mennyire éri meg többet költeni egy-egy egérre. Az 1.hsz-t elolvastam, a szempontokat értem, de ha mondjuk egy 8000 forintos egér "80%-ra" teljesít az FPS játékokban, akkor egy "100%-os" teljesítésű egérért számomra nem érdemes elkölteni plusz 10-12 ezret.

    Mivel ad többet mondjuk az 1. hszben ajánlott egy kb 10e forintos gaming egérnél az, amelyik kétszer annyiba kerül, érdemes-e a drágábbak közül választani és tudnátok-e ajánlani nekem egy párat a mostani egér felhozatalból, több árkategóriából?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz jaffa 2843 #25185 üzenetére

    Igaz, egy kicsit megkavartam, tettem bele pár plusz infót, ami hasznos lehet a választásban.

    Azért kérdeztem kifejezetten a mostani kínálatot, mert láttam, hogy az 1. hsz-ben levő ajánlott egerek nagy része már nem kapható újonnan, régi a lista. Azok közül ami még van a boltokban, optikai és több, mint 3 gombos, az a Steelseries Kana, a Razer Deathadder (de ebből is általában az új széria) és még elvétve van Logitech G400. De ez utóbbit is már lehet, hogy csak bent maradt az adatbázisban, olyan kevés helyen látni, nem tudom, mennyire kapható még.
    Te is mondtad, hogy sok gyártó drágább egerei sokszor nem teljesítik azt, amit pár jóval olcsóbb széria és láttam, ajánlottad a Zowie egereket, amik 20 körül vannak. Itt is ugyanabban a kérdésben vagyok, mint amit írtam előzőleg - Ha azt veszem, hogy ott van mondjuk a Steelseries Kana, ami 10 ezer forintos és ott a Zowie egerek, amik 20 körül vannak, megérik-e a felárat? Adnak-e annyival jobb teljesítményt mondjuk egy FPS játékban, hogy megérje a dupla árat?
    Ezért kérdeztem úgy, hogy megérik-e a drágább egerek a felárat és hogy tudnátok-e ajánlani párat a mostani kínálatból, több árkategóriában.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz drtimot #25189 üzenetére

    Aha, most már értem. Köszönöm, erre voltam kíváncsi. Nálam a kinézet totál mindegy, gombból legyen legalább 5 és ha a használat minőségében nincs különbség az ajánlott drágább és az ajánlott olcsóbb között, akkor minél olcsóbb legyen természetesen.
    Közben láttam a Steelseries Kanaról egy tesztképet : [link] Relatíve hosszú kezem van és kb én is úgy tartanám az ujjaim, mint a képen szereplő, ilyen "csigaszem" formában. Ahogy a csigának az a két nyúlványa előreáll a fejétől. Szerintem ez kényelmetlen, de így hirtelen nem tudom megítélni. Hosszú egér kell nekem szerintem, amin "eltehénkedhet" a kezem kényelmesen és az ujjaim ráfeküdhetnek magára az egér házára, elnyújtva.

    Ha szigorúan az 1 hsz listájához érdemes igazodni, akkor csak a
    - Logitech G400
    - SS Ikari optical
    - Razer Deathadder
    - SS Kana
    - és az A4-tech X-710BF közül választok.

    Ezeket lehet kapni még újonnan itthon. Pontosabban az A4-tech X-710BF helyett BK és MK jelzésűek vehetők most. Van különbség, vagy csak a BF végűt érdemes?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    Így viszont két lehetőségem maradt : a Logitech G400 és az SS Ikari optical. Ahogy láttam, ezek szép nagydarab egerek, jó "tehénkedősek". Szánalom, hogy itthon kb másfélszeres áron kapni őket, de ahogy elnézem, kb minden egérre vonatkozik ez. Lehet, Ausztriából rendelem, Bécsből és akkor spórolok jó pár ezret.
    Tudnátok pár jelentős eltérést mondani a két egér között? Olyanokra gondolok itt, amiket a leírt adatokból nem lehet megtudni. A G400 látom újabb típus, ezért több cpi, van ram, változtatható hz, stb, számítani fognak-e nekem később esetleg a plusz dolgok, amik a G400nál megvannak, de az Ikari opticalnál nincsenek? Kipróbálni nem lesz lehetőségem egyiket sem, szóval blindre kell választanom majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz jaffa 2843 #25185 üzenetére

    Közben találtam Logitech G400s-et is kb ugyanannyiért, mint a SS Icari opticalt és a G400at. Így ő is még egy választásai lehetőség lehet. Mennyivel másabb, mint az előző kettő? (Hiába írják, hogy G400s optical, de mégis lézeres egérként volt feltüntetve...)

    Egy kis kiegészítés : Az amazonon találtam ingyenes házhoz szállítással féláron mind a három egérből. Komolyan, még ha a garanciát nehéz is lenne megoldani elromlás esetén a külföldi rendelés miatt, tudok még egyet rendelni újonnan és akkor jutok el arra az árra, mintha itthon rendeltem volna egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz whYz #25195 üzenetére

    Igen, tetszik mindegyik, 10e alatt találtam DA-t, G400st és Icari opticalt is újonnan. A problémám az, hogy kb mindegyiknek a fogyasztói értékeléseiben olyanokat olvasni, hogy 1-3-6-12 hónapon belül meghalt az egér. Egyszerűen elkezdett nem-működni. Mondjuk ez inkább a DA-re, az Icarira és a G400-ra vonatkozott. A G400s-nél meg folyamatosan írják, hogy amikor kézbe vették és full gagyinak tűnt. Olcsónak, "cheap"-nek. Olcsó műanyag, nem minőségi és a többi okosság, amivel ellátták még. Komolyan, ha ezek a több 10 ezer forintos egerek ilyen hamar behalhatnak, nem is veszek inkább... Még a G400s-nél volt a legkevesebb ilyen, az Icarinál meg sorozatos volt a 3 hónap utáni egérkattnál a dupla bevétel. A Deathaddernél volt a legtöbb példa arra, hogy egyszer csak elkezdett nem-működni. Folyamatosan fikázták a kábeleiket is, hogy ha nincs mozgatva, akkor marad csak életben és a többi finomság. Ha ezek tényleg így vannak, akkor ugyanazt tudom kérdezni, mint amit a többi vásárlónál olvastam : "Razer, Logitech, etc, I mean... seriously...? c'mon..." Nem tudom, de nekem szinte soha nem romlik el semmim, pedig tróger vagyok. Egyenlőre ezek közül még a G400s a befutó nálam így.

    Izee : Itt van ingyenes házhoz szálítás : [link] Meg itt : [link]

    Itthon a G400s 19e legolcsóbban, de általában a boltokban 22e. Itt kb 9000 ft free shippingel... Ez a különbség külföld és Magyarország között. Nem elég, hogy szarabb az anyagi helyzetünk, cserébe itthon ezek a cuccok még drágábbak is...

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz drtimot #25216 üzenetére

    Aha, igaz, jól látod. Nem olvastam végig, csak az első bekezdést, mert azt hittem, az többi már csak az instrukció.

    E-bay is játszik amúgy, szoktam onnan vásárolni. Mennyire igazak egyébként ezek a fogyasztói vélemények, amiket írtam?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz drtimot #25219 üzenetére

    Nem kukacoskodni akartam, csak realista vagyok, szeretek tisztában lenni a pontos tényekkel. Most már mindenképp nagy egeret veszek, amit palm fogással lehet használni, átgondolom még, melyiket, meg honnan.

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Az MX600as megítélésetek szerint milyen egér? Ilyesmire gondolok, hogy milyen az optikája az ajánlott egerekhez képest, stb. Fateromnak van egy ilyenje, amit nem használ, de nincs hozzá rádióvevő. Azon gondolkodom, hogy érdemes-e venni hozzá 3000-ért egyet, hogy működjön.

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Genius Maurus egeret és gondoltam, megosztom a tapasztalataim. Azért is gondoltam, hogy írok, mert szinte sehol sem említik, én is kb úgy vállaltam be vélemények híján. Egy mindössze 7000 ft-os egér, Avago ADNS-3090 optikával, ami erősen ajánlott, ahogy az egérteszteket és az első hsz-t olvasom. 3500 DPIs, három állítási lehetőséggel : 450, 900,1800, 3500. Mindhárom fogásra alkalmas (claw, fingertip, palm) és szimmetrikus, tehát a balkezesek is könnyen használhatják. A kábele elég masszívnak tűnik nekem, szövetborítással van burkolva, végén pedig aranyozott USB csatlakozás. Igaz nincs túl nagy összehasonlítási alapom, két jobb, drágább egeret fogtam még csak a kezemben, a Logitech M705-öt és haverom 12-15 ezer forintos gémer egerét (aminek a nevére most hirtelen nem emlékszem), de messze tönkreveri őket a húzás érzésében és pontosságban mindamellett, hogy fele annyiba kerül, mint ezek.

    Itt van két kisebb teszt róla, akit érdekel. Ők jobban értenek a részletekhez és több ismert, bevált egérrel hasonlítják össze : [link] [link]

    Azoknak, akik olcsón szeretnének egy egész jó gémer egeret venni, szerintem megér egy próbát. Fontos még megemlíteni, hogy nem összekeverendő a Genius Maurus X-szel, ami drágább, lézer egér, 4000DPIvel. Erről olvastam, hogy nem olyan pontos és jó az optikája, mint az optikai, X-nélküli Maurusnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz Bufo bufo #25890 üzenetére

    Szívesen. Láttam, hogy az 1. hszben kb minden modernebb ajánlott egér 10 ezer felett van, így próbáltam egy olyat keresni, ami olcsóbb és mégis jó. Meg is találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz Nando36 #25892 üzenetére

    99.7% positive feedbackje van az eladónak, úgyhogy remélhetőleg nem lesz baj. Ez is nagyon megéri szerintem kb 9000 ft-ér.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni egérválasztással kapcsolatban. Olvastam egy külföldi oldalon egy ilyet és érdekelne, hogy mekkora különbség van az egér szenzorok között? Itt egy sorrendet állított fel a srác, de nem tudom, mennyire valós ez :
    "in terms of sensors that don't have built-in accel:
    3366 > 3988 > 3310 > 3095 > 3090 > 3688 > > 3888 > AM010 N1301T > 3050"

    Van most egy Genius Maurus egerem (Avago 3090 sensor). Korábban használtam A4 tech X7et, amiben 3050es vagy 60as avago volt, de amikor váltottam erre a Geniusra, akkora hatalmas volt a különbség számomra, hogy már képtelen lennék visszaváltani, borzalmasan bizonytalan és kényelmetlen már a húzása. Nagyon érzem a különbséget a szenzorok között, több egeret is próbáltam, de a lista alapján a 3090es volt eddíg a "legjobb", ami a kezeim közé került. Tudnék most venni még ilyen Maurust 7500ft-ért, amivel nagyon meg vagyok elégedve, de furdal a kíváncsiság, hogy milyenek lehetnek a 3310es és az afölötti szenzorok. Van a 3090től felfele is akkora különbség, hogy érdemes lenne költenem +5-10 ezer forintot egy jobb szenzorú egérre? Ár nem számít, 20-25öt is kiadok egy egérre, ha arról van szó és olyan.

  • Drachande

    tag

    Ok, köszönöm a segítséget. Két bajom van a Maurussal, ami miatt fontolom még a másik egér kipróbálását :
    - a kábel kb 2 év után már betegeskedik, de szó szerint úszik, tekeredik nálam az állandó hurcolásban, ahogy a TV elé ülök és vissza a gép elé. Szóval nem csodálom, így fontos lenne az erős kábelezés.
    - egy kicsit rövid nekem, kényelmesebb lenne egy hosszabb és magasabb egér. Fingertip fogást használok.

    Viszont akkor így csak keveset költenék rá pluszban, ha a szenzorok között felfele nincs akkora különbség. Nem Quake-ezek, úgyhogy nálam ezek a gyors rántások nem számítanak, az oldalgombok a fontosak inkább, hogy legyen. A lista alapján kb egy egér jöhet csak szóba, a CM Storm Alcor. Vannak esetleg még olyan egerek, amik szintén ajánlottak, max kb 15 ezer forintba kerülnek és nincsenek bent az első hsz listájában? (pl Gigabyte XM300 is érdekelne, stb)
    Esetleg az érdekelne még, hogy van-e Budapesten valami olyan bolt vagy hely, ahol meg lehet fogdosni az egereket, hogy melyik fogása lenne nekem kényelmes?

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    Ok, fontolóra veszem az Alcort akkor.
    Most már csak a fogás az, ami alapján kéne döntenem, de nem igazán van lehetőségem próbálgatni. Amit tudok, hogy fateromnak van egy Logitech M705 Marathon egere, annak a fogása nekem kb tökéletes. Pár ilyen ehhez hasonlót tudnátok mondani? Most így hirtelen, látatlanban az Asus Strix Claw az, amit ilyennek látok, de nem tudom megítélni csak a képek alapján. Én az ilyen féloldalra dőlt, tömzsi, kövér egereket szeretem, mint fater M705öse.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    válasz Ant@ #61169 üzenetére

    Most már szűkítgetem a kört árkategóriákra, de még nem tudom, rá merjek-e költeni pluszban. Találtam egy Rocket jump ninja nevű arcot, annak vannak videói, rengeteg egere, azok alapján próbálok dönteni egyelőre.

    Vagy veszek 11 körül az CM Alcor és a Cougar 300M közül az egyiket, ez egy biztonságos választás, nem tudok bukni vele igazán, mert hozni fogják a Maurus szintjét. Maurusra már nem akarok visszamenni, mert kifejezetten jobb kezes formára tervezett egeret akarok, nem szimmetrikusat.
    A másik lehetőség a rizikó, hogy bevállalok látatlanban egy ajánlott 15-30e közötti egeret. A pénzem megvan rá igazából és még rá is költeném a pluszt, mert napi 12 órán át fogom kb, szóval eléggé fontos szempont lenne a kényelem. Viszont így bukhatok nagyot is, ha kézbe fogva kényelmetlen lesz, pl fater másik egere, a Logitech MX700 borzalmasan kényelmetlen nekem, amit a képek alapján nem tudtam volna megmondani. Ráfizetnék tényleg egy számomra tökéletes formájú, kényelmes, jó anyaghasználatú egérre, de sajnos nem tudom őket végigtaperálni.
    A 15-30as tartományban a Roccat Kone Pure Optical/Military, a Mionix Castor, Steelseries Rival 300, Zowie EC2-A az, ami érdekel most így hirtelen. Esetleg valamelyik Deathadder.

    [ Szerkesztve ]

  • Drachande

    tag

    Sziasztok!

    Csak egy pár fél kommentet találtam róla, gondoltam inkább rákérdek - jól olvasom, nem érdemes akkor választani a Logitech G Pro-t a G203 helyett?
    Úgy jártam, hogy nemrég rendeltem egy Logitech G403-at. Megjött, használtam, de rájöttem, hogy nekem túl magas az eleje a fingertip fogásomhoz, kevésbé tudok vele pontosan célozni és a moba-k közben nem tudom olyan gyorsan tekerni, pakolni az asztalon, ahogy szeretném, mert a segge állandóan beleütközik a tenyerembe. Pedig még a méreteket is leellenőriztem előre, szinte milliméterre pontosan ugyanakkora, mint az A4tech X7, ami itt van nálam, de mégis teljesen más a formája/fogása... Az eleje lényegesen magasabb a G403-nak. Nagy kezem van, 19.5, de talán inkább 20/10 cm-es, nem gondoltam, hogy kényelmetlen lesz fingertipre.
    Aztán közben ahogy használtam, próbálgattam a G403-at, rájöttem, hogy inkább nem küldöm vissza. Egyszerűen nincs szívem visszaküldeni, ez annyira kib. jó egy egér... Ráadásul hibátlant kaptam, a görgője is tökéletes, semmi lötyögés sehol, teljesen tökéletes darab. Úgyhogy úgy döntöttem, megtartom és a gyors reagálást igénylő játékokhoz veszek egy másikat.

    Így berendeltem mellé egy G Prot és egy CM Mastermouse S-t. Ez a kettő volt, ami kicsi, 5 gombos, stb, ami mindenben megfelelt, de teljesen más a formájuk felülről nézve a képek alapján és a G403 után már nem mertem egeret venni megtapogatás nélkül, inkább berendeltem mindkettőt. Egyiket megtartom a G403 mellé mobakra, a másiktól meg elállok majd. Vidéken lakok, minden ismerősöm tescoban vett 3 ezer forintos egeret használ és csak a kipróbálásért felutazni Pestre annyiba kerül, mint az egér ára kb, úgyhogy csak ez a webshopos lehetőség marad nekem. De így, hogy olvasom valamelyik hozzászólásban, hogy ráadásul még jobb is a G203, így elbizonytalanodtam... Nem akarok költeni 22t egy olyan egérre (G pro), ami helyett 12ért megkapom ugyanazt.
    Lesz az egerek alatt 3 pad is (Zowie PTF-X, Cougar Control 2 S, Steelseries S&S), ha valakit érdekel valami akár az egerekkel, akár a padokkal kapcsolatban, szívesen leírom a tapasztaltakat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák