Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ptrth

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sokakhoz hasonlóan tanácsot szeretnék kérni, milyen gépet vegyek. Egy régi kompakt gépet cserélnék le rá.

    Szempontjaim: Nincsenek profi, vagy amatőr hobbi fotós álmaim, csak a nyaralásokon csinálnék képeket, illetve egy-két házibuliban. Nagy nagyítás, vagy megapixel szám sem érdekes, már a régi kompaktokon lévő 3-5 Mpixel és 4-6x-os is bőven elég volt, úgyis csak számítógépen nézem vissza, vagy max. A4-ben, vagy 10x15-ben nyomtatom ki. Különlegességek, háttérelmosás, RAW stb. nem szempont. Igazából point & shoot-ban használnám, csak nagyon ritkán manuálisan. Ami miatt mégis túllépnék a kompakton és a mobil telefonon:
    - zavar a hosszú, pár másodperces autofókusz. Még a lassan mozgó dolog is odébb mászik, besétálnak a képbe, vagy ha valakit fényképezek, pislog addig kettőt, és pont azt kapom el.
    - Erős oldal vagy szemben napsütésben minden eszméletlenül sötét lesz (vagy ha nem, akkor a világos részek teljesen kiégnek)
    - félhomályban nagyon rossz képminőség.

    Egyéb szempontok
    - HD videók készítése fontos
    - Ha letörik valamilyen elemfedél, működőképes maradjon a gép, ne egy ilyen vacak hiba miatt kellen kidobni egy egyébként műszakilag jó gépet

    Ezért egy gyors autofókuszú milc-ben gondolkozom, a gyár kitobit nem nagyon cserélném le. Pénzben max. 120-140, de nem akarok feltétlenül annyit elkölteni rá, ha olcsóbban is megúszom. Ha lehet újat, mert ajándékutalványra venném. Amik között vacilálok, a visszaolvasások és egyéb források alapján:

    Nikon 1 S2+11-27,5 vagy J4+10-30, gyári kitobival (70 eFt illetve 95 eFt) Elvileg gyors AF, jó videó, bár a képminőség elvileg rosszabb, mint a többinél. Nincs ultrahangos portalanítás, nem tudom, ez mennyire gond. Viszont jó olcsó, és méretileg összecsukva ez tűnik a legkisebbnek.
    Olympus E-PL6 14-42 és 40-150 duplakit, 120 eFt körül. Bár nem fő szempont a teleobi és a nagy nagytás, azért nem árt ha van. Amit olvasok, az alapján elég jó képeket készít, nagyon jó a jpg motor, a videója viszont gyengébb. AF nem tudom, mennyire lassabb a Nikon 1-nél. Nincs beépített vakuja, de jár hozzá külön vaku, csak félek, hogy "elhagynám", vagy nem lenne nálam, amikor kell
    Pana DMZ-GF6k + 14-42 kitobi, 100 eFt körül. E-PL6-hoz képest beépített vaku, wifi van benne, ami közelebb van a kvázi-kompaktos elképzeléseimhez, elvileg a videója is jobb, azaz jobban tűnik a PL6-hoz képest, duplakitben drágább is, de egy csomó értékelésben azt olvasom, hogy a PL6 "jobb. Én nem igazán érzem a nagy különbséget.

    Melyiket tudnátok ajánlani, illetve milyen egyéb szempontok merülhetnek fel?

  • ptrth

    csendes tag

    válasz peter9228 #32112 üzenetére

    Nem adják egyből oda, telefonon előre le kell foglalni, és csak egyet vihetsz el, azt viszont akár 1 hétre is. De nézz szét az oldalon, teddprobara.hu Én is azt tettem, jövő hétfőtől tudtam foglalni egy E-PL5-öst.

  • ptrth

    csendes tag

    válasz ptrth #32070 üzenetére

    Megvettem első nem kompakt fényképezőgépemet :)
    Végül E-PL5 duplakit lett belőle. Olvastam itt a teddprobara akcióról, elhoztam, kipróbáltam, megtetszett és megvettem. A Mammut hülyeazértnemvagyok boltban 120 eFt volt az E-PL6, és 100 eFt az E-PL5, úgyhogy inkább az 5-öst vettem. Nem bemutató darab, volt még vagy 6-8 példány.

Új hozzászólás Aktív témák