Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz KrAt #874 üzenetére

    Ugye, ugye, mondtam, hogy a K200D lesz az ideális neked ;)

    priusz:
    Rég volt már, hogy tesztképeket pixelböngésztem és hasonlítottam össze a nagyító alatt nézett képeket egymással, szóval erre teljes bizonyossággal nem tudok válaszolni. Ha nagyon tippelnem kéne, én is a Canon EOS 450D-t mondanám a legjobbnak. Viszont nincsenek hatalmas különbségek, annyi bizonyos. Ha nem használod igen magas érzékenységeken a gépet, akkor tényleg csak pixelszámolgatás közben láthatsz zajra különbséget. ISO 800 felett persze már erősödik a gépek közötti különbség, viszont szerintem az emberek nagy része döntően azalatti érzékenységeken használja a gépét - persze ez felhasználásfüggő.

    Igazából ennél szerintem a legtöbb felhasználónak sokkal fontosabb kérdés az, hogy mennyire passzol a kezébe a gép, egyrészt fogásra, másrészt gombok, kezelőszervek elhelyezkedésére - ezt letesztelni a legjobb módszer, ha elmész egy boltba és végigpróbálod őket, rengeteget fog ez segíteni a választásban.
    Szintén fontos lehet a gépek "tudása" közötti különbség, az, hogy melyik milyen extrákat kínál, vagy épp miket hagynak le, teszem azt a D60-ban nincs fókuszmotor, így csak azokkal az objektívekkel lesz AF-ed, amikben van fókuszmotor, így sajnos jelentősen megcsappan az objektívkínálat hozzá, vagy pl a K200D-ben van vázba épített képstabilizátor, aminek köszönhetően bármilyen objektívet ráteszel, képstabis géped lesz, ami egyértelmű előny, viszont így nincs lehetőség objektívbe épített képstabit használni, mert nem gyártanak olyan objektívet hozzá - pedig csak az objektívbe épített képstabi kínál stabilizált keresőképet, cserébe minden objektívnél megfizeted a stabi árát. Szintén fontos szempont, hoy egyik-másik márkára milyen az objektívkínálat az általad megcélzott felhasználási területre az általad megcélzott árkategóriában.

    [ Szerkesztve ]

  • sowi

    őstag

    válasz KrAt #874 üzenetére

    nem csodalom, engem is csak egy hajszal valasztott el egy markolatos, duplakites taskas szettol, nem tudom megmondani, de nagyon tetszik az a gep, jo fogasa is van abban a kategoriaban baromi jo :)

    Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz KrAt #874 üzenetére

    Ha tudsz fogni K10D-t is azért próbáld ki. ;) Az tényleg kétméteres embereknek való.... :D

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák