Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz -FreaK- #54424 üzenetére

    A Canon M50 újonnan kitben a 15-45-el, 50/1.8-al és az adapterrel az első boltban amiben néztem 250 most. Én 225-ért vettem tavaly márciusban. 50/F1.8-al jól ellennél szerintem babát fotózni, de ott van későbbre a 22/F2 hurcibálni, az is 70 alatt volt nemrég újonnan. 55-250-et 63-ért vettem, szintén újonnan, de van persze natív obi is, ha szánsz rá több pénzt. Makrózni is ott a natív (beépített körvakuval) vagy rátekerheted a 100mm-es macrot (igaz azon most nagyon meglátszik a csodás euro). Használtan hatalmas az obipark, szerintem ilyen téren a Canonnal jössz ki legolcsóbban.

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz -FreaK- #54424 üzenetére

    150 ezerért is láttam már hirdetve.
    A jó minőségű natív objektívek (egy-két m43 budget cuccot leszámítva) sehol sem olcsók. Némileg segít ezen a 3rd party kínálat, valamint más bajonettes objektívek adapterezhetősége.
    A legolcsóbb 4k videóra is képes megoldás használtan és újan is a Pana GX80 kit + 25 f1.7 lenne, nagyon jó a szenzorstabilizátor, de itt a legkisebb a szenzor, és video alatt a követő AF felejtős.
    A következő árlépcső a Canon M50, ügyes kis gép, aránylag kevés natív objektíve van hozzá, de ezt ellensúlyozandó milliónyi Canon tükrös objektívet lehet rá adapterezni. Papíron van 4k video, de hátizé... a fullHD viszont korrekt.
    A Sony a6x00 család erős, követő AF-ben verik a konkurenciát, normális minőségű alapzúm kivételével gyakorlatilag minden van már hozzá. A legnagyobb hátránya, hogy csak a csúcs gépben van szenzorstabi (ez egyébként a Canonban sincs)

Új hozzászólás Aktív témák