Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz jjeahh #25456 üzenetére

    (#25456) jjeahh

    "azok a sigmák csak F2.8-asok, ami nem nagy szám"

    Ezt mondom én is, de a legtöbb felhasználó valami kompaktról váltott (mint én), ahhoz képest minden szempontból hatalmas előrelépés és az óriási többségnek elég is... Másrészt 51 ezerért azok igencsak jó ár-érték arányúak ám...

    "sonyra ott az 50-es is, ami szintén nem olyan drága szvsz, ráadásul stabilizált ha jól tudom, de lehet tévedek..."

    Igen, stabilizált. Azért most már vannak jobb fényerejű gyári üvegek is hozzá.

    Egyébként mondd meg Edinának, ha látom valaha az életben, az lesz az első dolgom, hogy megnézzem, van-e mögötte a való világban is örvénylő bokeh. :D

    (#25457) madgie

    Itt azért figyelembe kell venni, hogy a legtöbb felhasználó amatőr, akinek nincsenek végtelen igényei és korlátos az az összeg is, amit fotózásra szán. Én például egész jól elvagyok a sima 16-50 mm-es kitobival is, 20-22 mm-től elég jól kiszolgálja a 16 MP-es szenzort. Ha nagyobb felbontású lenne, akkor biztos elégedetlenebb lennék, de nekem elég az ekkora felbontás is. Persze látom én, hogy a Fuji hasonló üvege már ekkora felbontáson is láthatóan jobban teljesít 16 mm-en, de ennyi még belefér a rendszer egyéb előnyei mellett.

Új hozzászólás Aktív témák