Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TD87

    újonc

    Üdv.

    Három autó között gondolkodom melyiket lenne érdemes megvenni.

    A jelöltek Honda Civic 7. generácció (2004-2005 környékit)

    Mazda 3

    Toyota Corolla

    Ezeknél olyan 2005-2006 környékit.

    Mindháromnál : Benzinest. Ötajtóst.

    Külsőre a Honda és a Mazda ami inkább bejönne, de a Mazdákról azt hallani hajlamosabbak rohadni, és kisebb a csomagtartója mint a Civic-nek.

    A Toyota megfelelne minden szempontból, de Honda közelebb áll hozzám.

    Viszont a Honda motorja Euro 3-as normának felel meg csak. Ez mennyire lenne probléma hosszú távon? Legutóbb az Euro 3 alatti kocsikat tiltották ki Budapestről

    Egyébként mennyire megbízhatóak, mennyire ajánlott típusok, illetve ki melyiket ajánlaná?

    Ja igen, és az ár. 1-1,3 millió, már ha ennyiből lehet jó állapotót találni a fenti típusokból( néztem persze a hirdetéseket)

  • TD87

    újonc

    Igen, igaz a forgalmiban lévő besorolás alapján tiltották ki az autókat, de gyakorlatilag ezeke az Euro 3-alatt lévők voltak A forgalmiban ezek a 6-8-ig terjedő kategóriák.

    A 2001 körüli Avensis is Euro 3-as, ha jól tudom. Ami jelenleg egyáltalán nem gond, de már felvetették megszorítások lehetnek igaz az ilyen kategóriás dízelekre is.

    És ha egyszer ez lesz az ilyen benzinesekre is? Ez nem biztató előjel.

    A Toyota meg tényleg elég szürke, és hát a leírtak alapján ez a Corolla modell hozza az elvárt minőséget. Kár.
    Csalódás, ha ez a Corolla ilyen már a japánokban se lehet bízni? Olajzabálás nem hangzik jól, de jó hogy megkérdeztem, nem halottam erről eddig. És egy ilyen 100 ezres motorfelújítás javítás mennyire oldja meg? Kis idővel újra előjön, vagy kitart azért.

    A 7. generációs Hondánál már halottam váltó gondokról a ráncfelvarrás előtt, de a 2004-2005-ös 1.6-osoknál állítólag már nincs ez a típushiba.

    Apámnak 2005-os Jazz-e van, na az elég megbízható már csak azért is a Hondák felé húzok. Csak hát ez a motor dolog.

    A Mazda meg, bár ízlés kérdése, de szerintem jól néz ki ,de csomagtartója is kisebb, és ügye a rohadás.

    Ja, amúgy ismerősöm meg Mazda6-ost akar venni, 10 év körülit, gondolom a rohadás azoknál is ugyanúgy gond.

    Tanulságos válaszok csak nem kerültem közelebb a döntéshez :)

  • TD87

    újonc

    válasz Kornel #149710 üzenetére

    Értem. Hm, kormánymű. Az komolyabb dolog.

    Mindenesetre a Mazda-t kizártam, így végül lehet a Toyota lenne a befutó.

    Mindenesetre kiváncsi vagyok a hondások véleményére is, meg majd a toyotásokére is, már okosabb lettem

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák