Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Desimal92

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    Áprilisban szeretnék gépet fejleszteni, mert az FX 6300 már kicsit kevésnek érződik egy RX 480 4GB kihasználásához. :) Ebben kérném a segítségetek, hogy jó-e az elképzelésem, illetve van-e ennél jobb opció.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban játékra, és szeretek több mindent csinálni egyszerre a gépen, éljen a multitask.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A keresett alkatrészeken kívül mindent. (3 HDD + SSD, 650-es táp stb stb.)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, Memória, Processzor.

    Amiket én kigondoltam:
    Ryzen 5 1600X
    GIGABYTE GA-AX370-Gaming K5
    HyperX 16GB Predator DDR4 3000MHz CL15

    Nekem úgy lenne az ideális, hogy a gépnek erre a részére ne kelljen költenem 2-3 évig, a jövőt figyelembe véve is felesleges a Ryzen 7es? Vagy érdemes lenne várni az új szériára? Esetleg még annyi, hogy a hűtőmhöz (ZALMAN CNPS10X Optima) kellene majd AM4-es felfogató, viszont a Zalmantól kb 1.5 hónapja nem kapok választ...ilyet külön lehet valahol szerezni ? :)

    4. Mennyi a kereted rá?
    "Olcsó húsnak híg a leve" elven gondolkozva inkább kerüljön X ezerrel forinttal többe, de akkor legyen is jó. 164 pénz lenne jelenleg az egész ott ahol néztem, ha mégis mondani kellene valamit akkor álljon meg max 200 ezernél.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    1920x1080 a natív felbontás és ezen is jászom, D-Sub + DVI-D

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Maradnék mindenképp az AMD oldalon. :)

    Remélem nem hagytam ki semmit, bármilyen építő jellegű hozzászólást előre is köszönök! :R

  • Desimal92

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #130498 üzenetére

    Szia!
    A válasz későiségéért sorry, nem kicsit káosz lett úrrá nálam...

    Egy HKC V-Power 650 szolgálja ki az igényeket, tisztában vagyok azzal, mennyire nem szeretett táp, de nekem eddig lekopogom soha nem volt bajom vele/velük.
    Viszont így, hogy kijött az új széria...a 2600X jó lenne, csak a 470es lapok választéka annyira nem nagy mint a 370-es. Nettó hülyeség lenne azt a processzort 370es lapba tenni? :U

Új hozzászólás Aktív témák