Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz Coffee #32505 üzenetére

    xTC-vel egyet értek, szerintem kellemetlen, ha valaki épp oficcal dolgozik vagy levelt ír, s közben komolya datázismozgások vannak aháttérben.
    Ezt egy közepesen erős CPU gond nélkül lekezelné, de a HDD kezelésben lehetnek kellemetlen ütközések.

    Enni pénzből egyébként jó eséllyel a két gép is összerakható, egyik sem kell tól erős legyen.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Coffee #32505 üzenetére

    Szia, én úgy gondolom, hogy ezt sokkal olcsóbban is meg lehet úszni, mivel ad1: nem kell bele diszkrét vga ad2: nem kell hozzá erős processzor, mondjuk ez gondolom attól is függ, hogy hány csatlakozást kell kiszolgálni, amennyiben helyi hálózat kevés emberrel annyiban szerintem egy i3-2100 elég lesz.

    Amin szerintem a hangsúly van/lesz az a merevlemezek, ebből olyan raidet kellene létrehoznod ami tükrözi az adatokat, így redundáns lesz a rendszer ,de biztonságos, a ház lehet hangos, de szellőzzön jól, ezért is írtam a 430-at. Amit nem írtam az a táp, mivel gondolom 0-24 menne, ezért ide valami jobb minőségű 5-7 év garis tápot javasolnék, erről megkérdezném a szakik véleményét. Én egy Corsair VX450-et tennék bele.

    LAP: ASROCK H61M/U3S3 16.350 Ft
    CPU: INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX 27.200 Ft
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 8.188 Ft
    HDD: 2x SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 25.024 Ft
    ODD: NEC AD-7260S Fekete 4.626 Ft
    HÁZ: COOLERMASTER RC-430-KWN1-GP Elite 430 10.713 Ft

    Összesen: 92101 Ft

    Amint látod az árba simán beleférne egy erősebb processzor is, de ha nem feltétlen lenne szükség rá, akkor minek?:)

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz Coffee #32505 üzenetére

    Nem tudom mennyi tárhely kell, de pl. ha 2db 1TB-os HDD-t veszel, akkor ezeket RAID-be kötheted és még gyorsabb lesz, ráadásul biztonságosabb. Alaplapon van videókimenet, 8GB RAM kezdésnek elég lehet, ha mégis kevés lesz, teszel bele még egy 8GB-os KIT-et. 350-es APN táp bőven elég, megbízható, csendes. A Value házban pedig 3 db venti dolgozik, jó a hűtés, a szellőzés pedig kiváló, mert a kábeleket jól el lehet rejteni. A 2600-as cpu pedig jelenleg a leggyorsabb Sandy CPU, 8 szálon képes dolgozni.

    ASUS P8H67-M REV 3.0 RAID 4xddr3 slot, ~24k
    i7-2600, ~62k
    Xigmatek Gaia cpu cooler, ~6k
    KINGMAX DDR3 1333Mhz 8GB KIT, ~17k
    NEC 7260s, ~5k
    2x Samsung HD103SJ 1TB, ~24k
    FSP 350 APN, ~6k
    Sharkoon T9 Value (gyári 3db venti), ~16k
    total: ~160k

    (#32508) Jim-Y : A H61 nem támogatja a RAID-et.

    [ Szerkesztve ]

  • balpis

    őstag

    válasz Coffee #32505 üzenetére

    Az még egy kardinális kérdés lehet, hogy ezeket az adatbázisokat csak kvázi tárolja a gép hálózaton keresztül, vagy komolyabb feldolgozások, lekérdezések, szűrések, stb. is ezen a gépen futnak.

    Ha ez előbbi, akkor egy két magos proci bőven elég, s fenntratom korábbi állításomat (ahogy xTc is megindokolta, nem is csak a lassulás, de esetleges fagyás miatt is!), hogy két kis gép szerencsésebb megoldás lenne (ez az utóbbira is igaz, de akkor nem fér be a keretbe), két magos procikkal, alaplapi VGA-val. (még amit Jim-Y ajánlott, az is erős erre az esetre)
    Ha az utóbbi, akkor viszont kell a ShelKretor által ajánlott bivalyerős proci.

    Az szintén, hogy folyamatos üzemű gépről van-e szó vagy csak normál munkaidőben van bekapcsolva.
    Illetve, hogy mekkora adatbázisokról beszélünk? Pár száz megásról vagy több 10 gigásról?

    Ha csak tárolás, akkor nem kell igazán sok memória (pl. 4GB). Ha feldolgozás, akkor az adatbázis méretének fügvényében minél több - 8 vagy 16, akár még több...

    Sajnos korrekt ajánlatot csak pontosabb specifikáció alapján lehet adni, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Aktív témák