Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gépújítás/vásárlás előtt állok én is.

    Jelenleg ott tart a folyamat, hogy a processzor nagy valószínűséggel ki lett választva: i5-8400 (a gond ugye az, hogy nincs sehol készleten, illetve a drága alaplapok).

    Itt jön be az a kérdés, hogy akkor milyen lapot is lenne érdemes alárakni? Nagy igényeim nincsenek, átlag felhasználó vagyok, néha játékkal, illetve streamelés/streamen több meccs nézése, ami még nagyobb teljesítményt igényelhet. Olyan konfigot szeretnék, ami elég lesz a következő 5-6 évre erre a használatra.

    Jó lenne, ha lenne bluetooth lehetőség a lapon, illetve preferálnám az RGB LED-eket is :).

    Eddig ezt a hármat néztem:
    ASOS ROG STRIX Z370 F-Gaming
    MSI Z370 Gaming M5
    GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 5

    A gondom az, hogy ezek még mindig elég drágák, jó lenne valami olcsóbb opció, ami kielégíti az igényeimet. 40 ezret már nyugodt szívvel kiadnék érte, de ha tudtok olyat ajánlani, ami minden fenti igényt kielégít, akkor az 50k is oké lehet.

    A tervezett konfiguráció többi része:
    - 1x8 GB Kingston DDR 4 RAM
    - 256GB SSD
    - 1GB WD Blue HDD
    - Illetve egyelőre kérdés, hogy kell-e nekem egy ilyen konfigba videókártya, amikor az i5-8400-ban van beépített grafikus chip. Egy ismerős szerint nem feltétlen, de én elég szkeptikus vagyok, túl szép lenne ha egy integrált chip egy ilyen jó ár-érték arányú prociban még a videókártyát is kiváltaná.

    Ha tudtok segíteni a fentiekben ,azt előre is köszönöm!

  • Hulkeinstein

    csendes tag

    válasz dugo_ #83917 üzenetére

    Köszi! És az alaplap tippet is.

    És ha feltesszük, hogy csak a Hearthstone-nal (elég alacsony igényű játék) játszanék, plusz streamelés és streamen meccsnézés, illetve multitasking, akkor működhet a koncepció?

    Ha a bluetooth-igényt és/vagy az RGB-LED igényt elengedem, akkor az olcsóbb lapoknak milyen egyéb hátrányai/limitációi vannak?

Új hozzászólás Aktív témák