Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st1lr

    csendes tag

    Sziasztok!

    Alaplap vásárláshoz szeretnék tippeket kérni tőletek a következő konfighoz:

    Intel core i5 2500k

    Sapphire HD6870 (Ha megjelenik 1 hónapon belül 7870)

    Kingston hyperx 2x4GB DDR3 1600 MHZ

    Thermaltake 550W

    A mostani gépbe, ami egy LGA 775 ös, egy Gigabyte alaplap végzi a dolgát, kitünően, de nem feltétlen ragaszkodok a márkához, ha az ASUS-t jobban ajánljátok, netán az MSI-t, akkor vevő vagyok mindenre. A kritérium annyi, hogy nagyjából 30 ezer forint környékén mozogjon, bár nem tudom mik a mai trendek ezen a téren, de ha van olyan chipset amiben nem 2 PCI-e foglalat van, az máris előnyt élvez, inkább más extrákkal legyen tele, hűtés, USB3, ilyesmik. Egy normál középkategóriás lapkára gondolnék, csak nem igazán vagyok otthon jelenleg a témába, eléggé elvesztem a mostani chipsetek felhozatalában, és nem is tudom melyik gyártó mostanában a legmegbízhatóbb. Köszönöm válaszotok! :R

  • st1lr

    csendes tag

    válasz XharX #31795 üzenetére

    Köszi a válaszod, viszont lenne pár kérdés.:D

    Szóval látom ezen van alaplapi vidikártya. Az nekem nagyon nem kéne, HD6870 eléggé elbír bármivel, de ha van ok, h miért jó azt meghallgatom.:D

    Utánna még annyi, hogy manapság a 2 pci-e foglalat az teljesen alap? Csak, ha ettől olcsóbb lenne a lap, h csak 1 van rajta, és nincsen alaplapi vidikártya, viszont inkább nagyobb a tuning potenciál, akkor abba az irányba mennék el.

    Én a P67 es chipsettel felszerelt asus alaplapokat néztem, de mondom, alaplapokban sose voltam igazán otthon, nem is nagyon vágom a hűtéseket rajtuk, továbbá volt vmi IGP. Az mi pontosan?

  • st1lr

    csendes tag

    http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_p8p67_rev_3.0/174716

    Ezt néztem ki, ami még beleférhet, és szimpatikus, nem tudom mennyire jó "tuning"-ra, ami mostmár csak szorzó állításba merül ki, ahogy olvastam, de nincs rajta alaplapi vidikari, és nagyjából megteszi. De ha a Z68-ról megtudtok győzni, akkor hallgatom, csak vmiért ez szimpatikusabb.:) De ahogy nézem a kommenteket, ti vagytok a profik, és télleg érdekel a véleményetek.

  • st1lr

    csendes tag

    Sziasztok. Már írtam pár héttel ezelőtt, de most válik teljesen aktuálissá a gép vétle (jövőhét), és, most ami változott, azt szeretném fixálni, h a legjobb legyen az összhatás.

    Tehát két Z68 as alaplapon vívódok (köszönöm tranceplanetnek a segítséget ezügyben.)

    http://ipon.hu/webshop/product/asrock_z68_extreme3_gen3/185255

    és ez

    http://ipon.hu/?searchthis=ASUS+P8Z68-V+LE&where=shop

    A kérdés az, hogy ezek ( - DDR3 8 GB/1866 KIT CORSAIR Vengeance Red (CMZ8GX3M2A1866 ) mellé, plusz egy core i5 2500k procihoz, melyik adná jobban?

    (A videókártya egy 7850-es lenne, de még nem tudni h milyen gyártó, talán ASUS.)

    Gianni bazárjából vásárolnám a cuccokat, úgy h, ha vmi ajánlatotok lenne ezen felül, megkérnélek titeket, hogy abból a kínálatból mutassatok valamit.

    NAgyon szépen köszönöm előre is a segítséget, és szép napot nektek.:)

Új hozzászólás Aktív témák