Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Nantucket

    tag

    Sziasztok!
    Körbeolvasgattam, de külön a 22'' es TFT-knek eddig nem volt saját témája, pedig megérdemelnének egyet, mert jelenleg szerintem ez a legnagyobb méret elérhető áron.
    Keresgéltem picit, és őket találtam kedvező áron:
    Mirai DML-522W 87990Ft 353Eur
    Acer Value Line AL2216Wsd 89294Ft 343Eur
    BELINEA 2225 S1W 82788Ft
    IIYAMA E2200WS 88315Ft 320Eur
    BENQ FP222W 87874Ft 350Eur
    VIEWSONIC VG2230wm 395Eur

    Biztos van még jó pár darab ebben a kategóriában, én ezeket találtam. Találtam egy német nyelvű tesztet amiben 5 monitor vett részt 3 a fentiek közül is (viewsonic, liyama és belinea), de sajnos nem emlékszem hol volt a cikk és azóta nem találom. Az végeredmény az alábbi lett: 1:Viewsonic 2:? 3:? 4:belinea 5:liyama. Ezért vettem bele a listába a vievsonicot, mert ugyan az drágább, de ha ezt a tesztet más is alátámasztaná, akkor jó vétel lenne, itthon sajnos nem találtam boltot, ami megközelítette volna a 395 eurós árat.
    Technikai paraméterek szempontjából elég közel állnak egymáshoz, felbontásban mind ugyanolyan (1680x1050) a 300 as fényerő az általános, ez alól a vievsonic kivétel, neki csak 270, a kontrasztjuk 700:1 kivéve a liyama és acer nekik 1000:1, válaszidő mindegyiknek 5ms (és ha jól láttam, akkor a liyamanak a szürke-szürke válaszideje 3ms és a többiek szürke-szürkét vesznek alapul). A technikai paraméterek alapján a liyama lenne a legjobb választás, de nehéz lenne csak a paraméterek alapján dönteni Mi a véleményetek a fenti monitorokról, illetve szerintetek melyik monitorok lennének még amik kimaradtak?

    szerk: Liyamáról a www.prad.de oldalon találtam egy tesztet, nem vagyok egy nagy németes, de nekem úgy tűnik ez a lényeg: spórolós külsó, meglepően jó szinhűség, bevilágitós sávok, nem túl homogén fekete, összességében gut (ez egy ötös skálán négyesnek felel meg) minősítést kapott.


    [Szerkesztve]

    Gyűlölöm a HDD-ket

  • Nantucket

    tag

    válasz Trak #3 üzenetére

    Valóban nem nagyon látni normális képarányú modellt, amik eddig itt szóbakerültek mind 16:10 esek voltak, de nekem ez a jó, mert ilyen szélességgel már elfér két használható méretű szerkesztőablak egymás mellett, viszont ahhoz, hogy emás felett elférjen két épkézláb méretű ablak kevés lenne a normál méretű 22'' ,arra inkább a normál oldalarányú 24'' kéne.
    Az az LG tényleg elég biztató, de nem hiszem, hogy az én pénztárcámhoz mérnék az árát.
    Ahogy olvasgattam a liyama monitorhoz nem ráj DVI kábel, így az ő árához egy kábel árát még gondoloatban hozzá kell adni.
    Szomorú, hogy ezekről a monitorokról nagyon kevés infót találni, vagy csak én nem találok?

    Gyűlölöm a HDD-ket

  • Nantucket

    tag

    válasz parandroid #5 üzenetére

    Épp most akartam átnevezést kérni, de megelőztél :C

    Gyűlölöm a HDD-ket

Aktív témák