Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz lugosi #99692 üzenetére

    Ez még mind a régebbi projektek kifutása (125-400, 8-25, 20), de szerintem a beígért szupertele, makró is az, a 40-15/F4 már kérdéses, de az még nem is jelent meg. Vázakkal viszont elég nagy a gáz, ott évek óta semmi említésre méltó nem történt sajna. Én kicsit bíztam benne, hogy az átálláskor, a kicsit régebbi középkategóriás vagy afölötti (M5, M1) vázak visszamenőlegesen is kapnak funkcióbővítést, finomhangolást, hogy a felhasználók lássák, törődnek a rendszerrel, de hát a cégvezetés nem osztotta az álláspontomat, aminek látjuk az eredményét.

    MrChris: Pana soha nem is volt. Az ő elsődleges célcsoportjuk a videósok és a videós/fotós hibridek. Amúgy szerintem a Pana csak hobbiból csinál fényképezőgépeket (talán a márka miatt?), mert agyon nem keresik magukat, az már biztos. Viszont mivel a kamerás részlegben amúgy is fejlesztenek, így lehet, nem is olyan drága lehozni azokat egy fényképezőgépbe.

    Lassú Víz: "kiderül, hogy inkább volt végkiárusítás mint akció" - ez mi volt?
    Vázakban szerintem még lehet fejlődni (pl.: központi zár, gyors kiolvasás, af) ill. ott vannak még a váz+szoftver kombók, mint a virtuális szürkeszűrő, csillagfény af, stb. Ugyanakkor a jövőben (igazából már egy jó ideje) a szftveres fejlesztések kulcs szerepet kapnak. Egy AF rendszer teljesítménye ma már nem az alkalmazott alkatrészeken múlik, hanem a szoftveren és a rendelkezésre álló számítási kapacitáson.
    A Topaz-hoz hasonló programok rohamiramban fejlődnek, de egyrészt náluk most van a dinamikus fejlődés szakasza, másrészt egyelőre ezek a szoftverek nem tudnak konstans natív eredményt hozni, harmadrészt a használatuk macera, a gépet meg úgyis el kell kattintanod, így jó az, ha már eleve jó lesz a kép, és nem kell bele kényszerűen egy plusz manuális feldolgozási lépcső. De amúgy értem amit mondasz, és van benne igazságod.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák