Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Parci #33248 üzenetére

    "az meg, hogy le fog esni az ára később, fogyasztóként csak jó"

    Hát ez attól függ, mert ha aztán pár hónap múlva rájön hogy mégis kellene mondjuk valami olyasmi amit (az egyáltalán nem horror-árú) 45/1.8 vagy 20/1.7 tud, akkor (hiába nem is nyitó áron vette hanem mire már a konkurencia lenyomta az árat) a gépét nem fogja tudni értelmes áron eladni, bukik sokszáz dollárt.
    Ha e helyett vesz egy m43+szuperzoomot (jó, 14-ről indul, és "m43-ekvivalens" f4-nél 1 FÉ-kel rosszabb a vége - viszont sokkal hosszabb), akkor nyitva az ajtó hogy ha kedve/érdeklődése van, vehet mellé mást is, vagy akár kis bukóval le is cserélheti a szuperzoomját (hány év múlva lesz abból majd újabb verzió, ha lesz egyáltalán)
    Vagy persze ha elég, akkor maradhat is a szuperzoomnál, és még így is sok százzal kevesebbet költött (és akkor még a használt piacot számításba sem vettem)

    Én ezt az "utolsó kamerát" egyébként illúziónak tartom :) Munkám végett elég sokat foglalkozom számítógépes grafikával, tudom hogy egy csatornánként 32 bit _lebegőpontos_ képből mit lehet kihozni, és ezt a mi életünkben még megközelíteni sem fogják a szenzorok. Van itt még bőven fejlődési potenciál dinamikában, és persze zajban is.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák