Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nofi

    őstag

    Sziasztok!

    Van (volt) nekem egy Pentax 200 D tükörreflexes fényképezőgépem, amit mai napig szeretek, csak költözés miatt "hátra kellett hagynom", így mostantól még komplikáltabb lesz ha fényképezni akarok.
    Pusztán kíváncsiságból elkezdtem nézegetni a gépeket, mire eljutottam a cserélhető objektíves kompakt gépekhez. Csak pár tesztet olvastam, többek között a Sony Nex 5-ösét, ezért még szkeptikus vagyok. Nyilván nem várom el, hogy egy tükörreflexes minőséget maradéktalanul hozzon, de ha már az én általam megcélzott alsó kategóriás gépekét megközelíti akkor esetleg érdemes elgondolkoznom ezen.
    Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire új még ez a technológia, esetleg valaki használ is már ilyet, véleménye van akkor szívesen veszem. Attól félek, hogy esetleg megint abba a csapdába esem, hogy még annyira friss ez a szegmens, hogy félévente jönnek ki majd az újabbnál-újabb megoldások én meg csak kapkodom a fejem. Nyilván ilyenkor az is megfordul a fejemben, hogy még gyerekbetegségei vannak ennek a technológiának.

    Cikkek, tesztek, tippek, mindent szívesen veszek! :R

    Xbox GT: nozsolt

  • nofi

    őstag

    Sziasztok!
    Gondolkodom egy kompakt gép beszerzésén. Az első generációs NEX-5 óta Sonyt használok. Azóta cseréltem egy NEX-5R-re a vázat és beszereztem több objektívet is hozzá (18-55, 20mm, 55-210mm). Hiába MILC, egyszerűen még így is sok hely 3 objektívet cipelni a gyerekcuccokkal együtt. Az utóbbi időben eléggé hanyagolom a fényképezőgépet, szinte mindent telefonnal fotózok/videozok (jelenleg i6S), de azért érzem a határait és hiányzik egy céleszköz. Pár javaslatot szeretnék kérni induláshoz, aztán nyilván elindulok review-kat és tesztfotókat nézni, nem egyik napról a másik napra fogok váltani csak szeretném látni kompakt szinten hol tart most a technológia.
    Túristáskodáshoz, tájképekhez és városi fotókhoz keresek céleszközt, amivel azért egy rohanó gyereket is le tudok kapni ha úgy alakul.100-200k között gondolnám, a használttól sem riadok vissza.

    Xbox GT: nozsolt

Új hozzászólás Aktív témák