Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95763968

    törölt tag

    Sziasztok!

    A párom rálépett a majd egy éves Doogee Y6-osomra, így az utódját keresem. :/

    Igazából két kétszülék közt vacillálok, de jöhetnek más ajánlatok is. Jeleneleg Blackberry Classic QWERTZ billentyűzettel van 40 körül, illetve Xiaomi Redmi 4X 3/32 változatban, szintén ebben az árfekvésben.

    Úgyis vágytam másikra, mert kisebb készüléket szeretnék, esküszöm jól esik kézbe venni a 12 éves Siemens ME75-öst, ezt használom, amíg nem lesz más. De már unom, hogy ha nadrág zsebben van a készülék, nem tudok leguggolni, mindig ki kell venni, a kezemben kell, hogy legyen...

    Régi álmom egy BB, nekem hiányoznak a fizikai gombok is, főleg mikor le kell venni egy telefonálás miatt a kesztyűt mondjuk télen, mert csak a tapi kijelző van. Ráadásul én mindig mellégépelek... :O A régi kis sima telefonjaimmal meg villámmódban tudtam gépelni T9 alatt is.

    A BB azonban mégis egy 2014-es modell. Mondjuk a most használt kédzülék is egy 12 éves masina és még működik :) De legalább 2 évre tervezem a készüléket.
    Ugyanakkor a Redmi új, de Android. A mostani Y6-osom 6-os volt, de nem voltam vele megelégedve (nem ez volt az első droidom). Tavaly decemberben kaptam, így alig 1 év belakás után a kamerája nagyon lassan nyílt, állandóan lemaradtam a lefotózandó eseményekről, a képek vállalhatatlanok voltak, szóval már a hócipőm tele volt vele. Nem művészi fotókat szerenték készíteni, de a korábbi Microsoft ALumia 625-ös meg még kamerában is odaverte... Le akartam fotózni a kisfiam, és nem kellett várnom, és várnom, ja és várnom, hogy a kamera elinduljon.

    A wifit is állandóan dobálta. Tudom, Redmi az nem igazán Android, merthogy MIUI, de olyanom még nem volt :)

    Fontos lenne: hangszóró! A Lumia 625-öm, ha főzés közben hangosan hallgattam a zenét a konyhában, az tényleg hangos volt. A Doogee Y6 mellett egy légy is hangosabban zümmögött... :W

    Alkalmazások. Tudom, hogy BB ezügyben erősen kompromisszum igényes, és vannak jól megszokott appjaim, amik hiányoznának (Wire Messenger, Signal Messenger, BP menetrend), meg hogy elméletileg BB-re is fel lehet tolni a Play Store-t...

    Szóval nagyon tanácstalan vagyok :(

    Köszönöm! :R

  • #95763968

    törölt tag

    Sziasztok!

    Melyiket vennétek? Vernee M5 vagy Xiaomi Redmi 4x?
    Az egyik 4/64 MT6750 , a másik 3/32 Snapdragon 435 ami igazából így különbség számomra (azaz a többi nem érdekel, hogy van, vagy nincs e NFC, mekkora a kamera, az akksi, stb.)

    Köszönöm szépen a véleményeket :)

  • #95763968

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni, mert hosszútávra szeretnék készüléket (több, mint 2 év) és egyre tanácstalanabb vagyok...

    - Árkategória: nincs

    - Használt vagy új : csak új

    - Hol vennéd meg: függetlenül újonnan gyártói garanciával, vagy előfizetésre egy szolgáltatónál.

    - Hosszú távra tervezek, a - számomra - legjobbat keresem

    - Mire használnád? Sok net, olykor ablakonként is vagy 20 lapfül van nálam megnyitva. Esetek számát tekintve ritkán, de alkalmanként sok fényképezés: főleg a "hol-a-mobilom-gyorsan-meg-kell-örökítenem-ezt-a-pillanatot" fényképek (például mert gyorsan elszalad a gyerek :) ), illetve szeretném végre lefotózni a Holdat. A képek minőségét tekintve volt egy Lumia950-em, az gyors volt, és - napfényben - szép képeket lőtt, persze délután, és lámpafényben már nem, de eddig semmi nem hozta a nappali színvonalát. Videóra nekem elég az 1080p, nem ragaszkodom a 4K-hoz, de OIS-nek örülnék, remegős kezem van. Illetve rengeteg zenehallgatás. Ritkán a telefon hangszórón, inkább fülesen, vagy bt hangszórón. Játszani minimálisan szoktam, jellemzően az is online, stratégia, kártya.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android (One-os készülék is érdekel, de még nem volt olyanom)

    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindenféleképpen 6,4" alatt. Így is tepsi mind...
    A mostani készülékem 143 x 72 x 7.25 mm, 152g Ez kb pont jó.
    Volt egy kisebb Redmi 4X-em, ami 139,24 x 69,96 x 8,65 mm és 150 g volt, de a kompaktabb mérete ellenére talán a vastagsága miatt kb akkora volt szinte egy kézben fogva, mint a mostani, sőt jóval nehezebbnek érződik a mostani készülékemnél. .. Volt egy Doogee Y6-osom is, ami 154,2 x 77,5 x 8,5 mm és 198 g. Futni rettentő rossz volt vele, nehéz volt, zsebben ezt sem lehetett hordani, ha mégis, akkor guggolni nem lehetett vele a játszótéren a gyerekkel, de míg a hossza talán belefér, addig ilyen széles telefont többé nem szeretnék, igaz azóta már övtáskával járok.

    Ami még szempont: Jelenleg egy Meizu 15-öm van, 4 GB RAM-mal, ami olykor olykor kevés, így inkább a 6 giga felé hajlok... Főleg mikor térképet, útvonalat töltenék be, főleg úgy, hogy sürgős, na akkor mindig cserben hagy...

    Fontos a minimum 64 giga ROM, mert SD kártyát nem szeretem. Ahogy kávamentes készüléket sem, mert az apró kezeimmel folyton beleérek a kijelzőbe.

    Nem ragaszkodom OLED kijelzőhöz, egy jó minőségű IPS is tökéletes lesz.
    Szintén nem érdekel a sztereó hangszóró dolog; "nem hiszek" az egymástól 15 centire lévő két hangszóró űberségében... Jack csatlakozóhoz nem ragaszkodom.

    Ami még jó lenne: LED értesítő fény. Lehetőleg színes. Nem vagyok egy AOD párti.

    Természetesen GPS, LTE nélkülözhetetlen, ahogy a valamennyi káva is.

    Nem vagyok márkahű, amit elvárok, hogy a készülékek rendszeresen legyenek frissítve, a gyártó utána is foglalkozzon a készülékekkel, hogy azok kikerülnek. Így a Meizu például kilőve. A Xiaomival sem voltam 100% elégedett. Noha a Redmi 4X-em mégis legalább tavaly októberi biztonsági frissítést kapott, de a MIUI 10 nekem nem jött be, és zavarnak a rendszerben megjelent reklámok. Legalább két éves gyártói garanciát szeretnék.

    A mostani Snapdragon 660-as vagy azzal ekvivalens processzor alá nem szeretném adni.

    Amiket eddig kinéztem (a színek nem érdekelnek, úgyis tokba kerül), de nem ismerem őket:

    Honor 20, illetve a Pro, OIS miatt főleg a Pro.
    Huawei P30 - a méretei miatt,
    Honor 10 - méret, ár, színes értesítő LED :)
    Sosem volt még Huawei/Honor készülékem, így nem ismerem egyáltalán őket. A botrány viszont nem érdekel.
    Samsung S10e - a méretei miatt, illetve OIS miatt, de az akksit kicsinek találom és értesítési led sincs benne. Nem ismerem a mostani Samukat, de annakidején nem szerettem őket. Ebből a szériából a többit már túl nagynak gondolom.

    Hálásan köszönöm, ha válaszoltok!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák