Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Rei

    csendes tag

    Sziasztok! Egy topikot keresek ahol páran segítenének telefont választani. Eddig csak nokiám volt és imádtam de csalódnom kellett és nemhiszem hogy adnék neki még egy esélyt, viszont a többi telefonnal kapcsolatban még ott vagyok leragadva hogy hülye menüjük van meg ilyesmi mert utoljára 2006 körül nézegettem mások telefonját. A mostani telefonom semmire se jó amit szeretnék, pedig elvileg képes lenne rá de én a szoftverfrissítésen meg ilyesmin kívül nem értek hozzá, GSM boltokban hümmögnek és ennyi, nem tudom hova kéne elvinni hogy megcsinálják. De igazából már utálom az egészet, új telefonban is gondolkodtam, ez a symbian nem jön be. Szóval a kérdésem, itt kérdezősködhetek? :D (leírnám mit szeretnék egy telefontól meg amiket a nyitóposztban írtak)

  • Rei

    csendes tag

    válasz s4tch #49718 üzenetére

    s4tch ahham. :D Ha rögtön a kérdéssel nyitok és wall of text és itt nem szabad kérdezni, leharapják a fejem - legalábbis erre számítok. :D
    Švejk akkor jó, elővigyázatos vagyok inkább.
    Ricardo 2010 január óta Nokia N97 mini. Hónapokig kutakodtam neten mire mindent összevetve ez lett a nyertes.

    Ez jó hosszú lesz, reszpekt annak aki elolvassa :D

    Árkategória: úgysem egy esélyes lesz, majd azok közül lesz válogatva.
    Használt telefon kizárva. Még azt se tudom hogy szolgáltatónál vagy netről vagy honnan venném.
    Hosszú távra tervezem, 3-4-5 év legalább (ha elégedett leszek vele akkor úgyis minél tovább szeretném használni, ha meg utálom mint a mostanit akkor 3 évet kihúzom már csak az értéke miatt is meg végülis telefonálni jó... Amelyik telefont eddig szerettem abból minimum kettőm is volt miután elromlott az első, pl 3310 6131 7210. Van most egy 7110em csak nem független szóval nem használom sajna)
    Összecsukhatósat szerettem eléggé (6131) de a sima kis gombos izé is jó volt. Ami nagyon szimpatikus de nem volt még olyanom, az az érintőképernyő+gombok. Ebből nincs sok fajta és nem tudom h tényleg bejön-e mert nem használtam még csak kipróbáltam.
    Leírom, hogy mi az amit az N97mini elvileg tud és szeretem, de nem úgy megy ahogy kéne vagy egyáltalán nem megy:
    - GPS: nem fontos, de a térkép része nagyon sokszor jól jött nekem. Szabad ég alatt sose jött még be a jel, ilyen 10-20 percek alatt sem. Viszont egyszer mentünk kocsival Ausztriába és azon az úton többször is csatlakozott és tök jól ment akkor, de azóta soha többet. Gsm boltban azt mondták nincs baja amúgy. Ki érti ezt.
    - WIFI: kell kell kell. A mobilomon kéne lennie netnek wifitől függetlenül, persze az nem működik rajta valamiért, hiába a megfelelő beállítások (és meg is lett véve egyszer tökrég), ezért a wifi az egyetlen netlehetőségem. Persze döglassan jön be, állandóan megkérdi hogy hogyan és melyik wifi spoton akarok csatlakozni, hiába a sokak által javasolt Opera alkalmazás rajta.
    - Kamera: vaku-kamera-videó nem árt, de csak ilyen fontos dolgok megörökítésére v ilyesmi, nem érdekel hány megapixel, arra van fényképezőgépem.
    - Zene: pár giga helynek örülnék zenéknek, de ez se annyira fontos.

    Továbbiakban meg csak random ami eszembejut:
    - Képernyő: a rezisztív nem szimpi, a kapacitív pedig nem biztos hogy jó. Nincs hosszú körmöm, amennyire tudom levágom, de hosszú körömágyam van tehát a hüvelykujjamon mindig lelóg a köröm vagy hogy mondjam. Ezt már megszoktam, a kapacitív kijelzőt is biztos megszoknám. Belegondolva kell az érintőképernyő de a gombok is hiányoznak. Mind1 alkalmazkodom, csak végre lenne egy telefonom amit szeretek.
    - Legyen gyors! Kiéget hogy egy lassú sz*r az egész, volt hogy nagyon sürgős smst vártam és kb minden rosszra gondoltam mire megnyitotta végre... Menü is lassú, ha bekapcsolom akkor kb 5 perc mire magához tér, full lassú az egész. A napokban bütyköltem vele valamit és icipicit gyorsabb lett de egy régi sima telefonhoz képest így is csiga. (persze, okostelefon, az ilyen, de nem hiszem el h nem létezik gyorsabb)
    - Filmnézés? Jó lenne. mp4 vagy ilyesmi. Nem tökfontos, de ha drága akkor kávét is főzzön vagy valami.

    Összefoglalva: legyen gyors, legyen wifi, bármi gagyi kamera, esetleg gps v sima térkép (gondolom van rá app), legyen gyors (igen, kétszer is írom :D ).

    Amit csinálnék vele (túlragozom, bocsi): telefon/sms, kis wifi, néha fotó, néha videó, néha megnézek vmit térképen de mégjobb lenne ha a gps mutatná legalább hol vagyok, rátöltenék zenét/filmet vonatútra, ja igen és játékok. Legyen rá sok játék ami kompatibilis, nem úgy mint a mostani telefonommal. Bármit töltök, tuti nem jó, hiába ehhez valót keresek pl 9mobile-on. Márka annyira nem izgat, oprendszerek közül symbiant asszem életben többet nem akarok látni.
    Asszem ennyi, ha hülyeséget mondtam kérlek ne kövezzetek meg, köszi ha segítetek.

    [ Szerkesztve ]

  • Rei

    csendes tag

    válasz s4tch #49744 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ!
    Programok közül ami érdekel az egy stoppert, mert a 100k+ ft-os nokiába nem sikerült beletenni egyet gyárilag (töltöttem le progit hozzá csak ezen kicsit kiakadtam :D ). Egy Operám van, meg játékokat szeretnék kb ennyi a program része. Szerettem volna a főképernyőt testreszabni, hogy az ordenáré óra meg a felső csík ne legyen, vagy hogy a widget izé amire ki lehet pakolni dolgokat hogy nézzen ki, de azt se bírtam. (főképernyőnek egy tök üres valamit szeretnék amin van egy szép kép és cső)
    Alkalmazkodó típus vagyok képernyő meg gombok meg ilyenek terén, de annyi telefon van, biztos lesz ami tetszik külsőleg-belsőleg.
    Persze hogy az egyik legdrágább tetszik, a Lumia900. Mobilarénás teszteket szoktam olvasgatni, ott néztem. Bár hatalmas. Áh nem megyek bele, majd megnézem élőben, köszönöm a tippeket.
    A telefonnyomkodást addig nem kezdem el amíg nem tudom hogy melyik szimpatikus szoftverileg. :)
    Prada 3 mobilarénás teszt átfutása után szintén szimpatikus. Ezeket mind leírtam és majd megnézem őket élőben is.
    Árkategóriára nem tudok mit mondani, nem szeretnék 100k felé menni, de ha valami csodagép pont 105k akkor na. Aztán lehet hogy meggondolom magam és veszek 10-15k-ért egy régebbi telefont. :D
    Azt írtam, hogy "Használt telefon kizárva." :P
    Szolgáltatónál meg kell érdeklődni, van-e valami akció vagy hűség-akármi ami miatt olcsóbban lehet telefont venni. Semmi nem változott 8 éve amúgy, ugyanaz a szolgáltató, csomag, telszám, szóval hűségidő is szóbajöhet, de ezeket nyilván nem Tőletek kérdezem, hanem majd a Telenortól.
    Sok játék az nem is olyan sok, ritkán játszanék csak legyen valami. Mostani telefonomra kerestem mindenfélét és szinte semmi működőképes nem került rá.
    A gyorsaság a legfontosabb kb. Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák