Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dévacsen

    senior tag

    válasz Ryder62 #44450 üzenetére

    Szia, "Ha googleval képeket keresek a képkeresőjével és megnyitom őket a jobb klikk 'kép megjelenítése' opcióval, úgy mennyi az esélye hogy vírust szedek be? " ilyenről még nem hallottam,annak híre menne.Viszont a facebook,skype és társaikon terjednek olyan képek,és videókat is olvastam már hogy,meg vannak patkolva futtatható kóddal,pl: jpg kiterjesztésű látszólag,de mögötte .exe is van,de az csak akkor látszik ha az illető gépén ki van véve a pipa az --ismert fájltipusok kiterjesztéseinek elrejtése elől.Persze ha letöltjük és megnyitjuk a képet akkor települ a kártevő,itt már az antivírusnak kell átvenni a feladatot,vagy meg fogja vagy nem.2002 ben már csináltak ilyen képben terjedő vírust.De nem vettem észre hogy nagyon terjedt volna azóta,a google meg csak figyel,az ilyesmikre.Én magam nem találkoztam még ilyesmivel,csak olvasgatni szoktam róluk.--ismert fájltipusok kiterjesztéseinek elrejtése---nálam ez az egyik első dolog rendszer telepítés után,innen a pipát azonnal kiveszem,így nem ér meglepetés,mindig látja az ember mi az amit valóban letölt pl: mikor vírusokat teszteltem,zip fájl-t töltöttem le,tudtam hogy kártevő,nem kártevő pakk volt,hanem egy konkrét, kész vírus,de mire a gépre lejött már .exe lett a kiterjesztése,anélkül hogy hozzányúltam volna,de ha nincs kivéve a pipa a fájlkiterkesztés elől,és meg akarom nyitni a zip-et,már települ is a vírus.Észnél kell lenni.

    ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Ryder62 #55871 üzenetére

    Nálam SEMMI reklám. Még telepítés után volt olyan hogy mivel nem volt Chrome böngésző a gépen egyszer feljött hogy telepítsem de azóta újabb telepítéseknél - gondolom kivették - már ez sincs. A program főablakában alul van reklám de ha a tűzfalban a kimenő kapcsolatoknál tiltod az AvastUI.exe-t akkor az sincs.

    A SEMMI reklámot úgy értem, hogy kb. 10 éve szinte folyamatosan az Avast Free-t használom - számos másik termék próbaidejét leszámítva.

    Ha még teljesen nem ábrándultál ki az ingyenes vonalból akkor a Kasprsky Free-t ajánlom.
    Magyar nyelvű, telepítésnél - GDPR-ban a legjobbak - lehetséges elutasítani a marketing célú megkeresést vagy adatfelhasználást. Telepítés utáni első gép restart után érdemes a programok és szolgáltatások közül a KASPERSKY SECURE CONNECTION nevű programot eltávolítani ami egy VPN de fizetős, ingyenesen kipróbálási céllal tartalmaz pár száz MB-ot.

Új hozzászólás Aktív témák