Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zerom

    csendes tag

    Hello Mindenki! (elore is bocsi de nem hasznalok ekezeteket, elore is bocsi mindenkitol!!)

    Tehat en egy 22 eves srac vagyok, es most 2008 julius 11.-en vettek ki a mandulaimat ALTATASBAN. Nekem kb. 16 eves koromtol voltak mandulagyulladasaim(tuszos), es mar akkortajban mondogatta a doki hogy kikellene vetetni, amit idaig huztam sajnos, de mar most olyan allapotban voltak a mandulaim, hogy nem is ereztem ha mar bevoltak gyulladva, a legkisebb szello megcsapott mar beteg voltam stb. stb.
    Ugy dontottem, eljott az ideje ennek a kellemetlen beavatkozasnak, amitol ugymond konkretan nagyon bevoltam parazva :(( Noh, leirom naprol napra, hogy velem mi hogy tortent, elore is mondom, hogy nem kell bepanikolni a leirtak utan, de en az egyik legrosszabb helyzetbe estem bele, amibe talan lehet.

    1. nap (pentek): reggel megerkeztem a korhazba, megkaptam az agyamat, atoltoztem es vartam a mutetre, tudtam, hogy altatnak, ezert nem is feltem, probaltam vidam es higgadt maradni, majd egyszer szolt a doki, hogy indulas ... megindultam boldogan mint aki lottot nyert, de a mutobe erve megtorpantam, minden zold, maszkos emberkek, szurke kutyuk, amiket en persze nem birok (az orvos ezt tudta, ezert lettem altatva, ill. mert az altato doki ismerosunk volt :P ). Lefektettek, elaltattak, aztan utana az agyban keltem fel arra, hogy vmit felkene hogy kohogjek, mert idegesit, de kozbe mar a nover kente is ki a szamat, es hozott egy pohar teat cataflammal izesitve :K , es mondta hogy ezt most itt bizony meginni mindet, hat en nem tudom, de nekem egyhuzasra leszaladt, egyaltalan nem fajt, utana aznap kicsit komasvoltam meg azert, de annyira nem szenvedtem, csak kicsit kesobb, mikor mar ereztem, hogy nem olyan jo erzes a nyeles. (Tehat a kezdet nem is indult rosszul, mondtam is magamba, ohh hat ezt gyorsan tulveszelem es minden ujra a regi ... aham persze, hogyne :DD )

    2. nap (szombat): na hat reggeli keleskor elegge kellemetlen volt az elso korty tea, de utana bejarattam, es kezdett jobb lenni, a hangom olyan volt mint csubakkae, beszelni eleg fura volt. Ekkor reggelizhettem eloszor, mivel a mutet napjan nem lehet enni ... (csak fagyit, ill. teazgatni). Innentol kezdodott a pepes korszak, ami a sok pacalporkolt meg szalonnas idoszak utan ugymond egy jo fajta kuranak volt mondhato :W Sokat fekudtem, es rengeteget ittam, bevallom 6-10 liter kozott ittam meg, de nem csak ekkor, hanem az elkovetkezo napokban is, biztos ami biztos, hisz a dokiba megmondta, hogy folyamatosan nedvesnek kell lennie a sebnek, nehogy kiszaradjon.

    3. nap (vasarnap): ugyan az mint elotte, folytattam tovabb, de a fajdalmak egyre jobban megtalaltak, mig az elso nap annyira nem voltam eldobva a fajdalomtol, 2. meg a 3. nap egyre jobban fajt.

    4. nap (hetfo): reggel hazaengedtek, de mondta a doki hogy vigyazzak ugyan ugy magamra, ekkor meg ekkor jojjek vissza kontrollra, marad a pepes meg jodarabig, hajatmosni tilos, fogatmosni csak elol, es utana kiobliteni a szajat, stb stb, megkaptam a fontos infokat, es elindultam haza.
    Nekem ez a 4. nap volt az egyik legrosszabb, olyan fajdalmaim voltak, hogy cataflam nelkul nem birtam volna ki, mikor kiment a hatasa, es meg varni kellett kb. 1- 1.5 orat, addig azthittem meghulyulok ...

    5. nap (kedd): szint ugy, a fajdalmak ugyan ugy megvoltak, sot egyre jobban, de az erzes vetekszik a 4. napeval ...

    6. nap (szerda): reggel kelek felfele, es erzem hogy vmiert fura izu a szam, koptem egyet, kiderult hogy ver (Beverzett :O ), amitol a legjobban feltem. TAXI-->>vissza a korhazba.
    A korhazba soron kivul gyorsan be, es hala istennek elallt a verzes addigra, de a sebet ahol verzett, azt lecsiptek egy fogoval, es gyors bekentek hogy ne verezzen tovabb, es mehettem vissza a korterembe, mert utoverzot nem engednek vissza haza, tehat ujra kezdodott a remalom a korteremben cimu fejezet (pentektol hetfoig voltam bent eloszor, ez ugye 3-4 nap, hetfo kedd otthon, utana szerdan ujra vissza...) ja es ekkor kozoltek velem hogy szombatig ha semmi komplikacio, akkor mehetek haza ...

    7. nap (csutortok): fajdalmaim ugyan ugy, mondtam is hogy ez soha nem fog elmulni ... a dokiba meg bejelenti, hogy a sebek meg fenntvannak nem estek le a mandula helyerol, es hogy vigyazzak nagyon (mert ugyebar a seb az az 5.-6.-7. napon esik le vmikor, fokent este, aztmondjak az okosabbak ...)
    Este nagyon felve fekudtem le, mert tudtam, hogy vmikor most fog leesni a seb, es hogy nem szeretnek megint beverezni, hat mitortent? lefekudtem este 11 fele, hajnal 1-kor Ujra bevereztem (LEESETT MINDKET OLDALROL A SEB) .... EZ MAR PENTEK UGYE!

    8. nap (pentek): tehat ekkor hajnal 1-kor arra keltem, hogy folyik elegge rendesen valami az arcombol, hat milettvolna mas ha nem VER ... szoltam a novernek, aki latta hogy ez egy picit komolyabb szitu ... hivtak az orvost, en meg kb 5-10 percig a vesetalba folyattam az arcombol a piros cuccot, es ugymond ellegge feltem, hogy most akkor milesz ... jott a doki, eloszor csak siman erzestelenito nelkul probalta elallitani a verzest, torolgette vattaval, kozbe nyomogatta hozza a masik vattat, kozbe verthanytam folyamatosan, ami addig mar lecsorgott, mivel elegge folyt a torkombol :O ... 20 perc kinzas utan jobbnak lattuk a mutot, mert nem birtuk elallitani a verzest (PONT EZT AKARTAM ELKERULNI, MERT EZ OLYAN MINT AZ ELSO MUTET, INEKCIO, FOGOK, STB. AMIT NEM BIRTAM SOSE)
    A mutobe 10 percig szenvedtem ugy, hogy lidokainozva voltam csak, es ugyan ugy hanytam kozbe mikor torolte es azzal a palcaval egette a sebet befele (aminek iszonyatosan budos szaga volt ---> ember hus egetese) sajnos a folyamatos verzestol meg mostse latta rendesen a doki a torkom, ezert jobbnak latta, ha kapok 2 inekciot a nyilt sebbe, ami annyira fajt, hogy azthittem, elajulok, szetnyomta a fejem, orditani tudtam volna .. de utana semmit nem ereztem, csak az egett hus szagat ahogy forraszt ossze a doki, majd jott az 1-2 oras vercsorgatas a korterembe ( ahova ugy vittek, mert labon nem birtam volna menni az tuti ...)
    Reggel jott a doki, aztmondta, ujrakezodik minden, tehat innentol ujra legalabb 10 nap mire meggyogyul ... hat mondom ilyen nincs, ennek tenyleg nem lesz soha vege ...
    Es ugye amit ujraforrasztott, ujra lekell majd esnie valamikor, ami akar ujra verezhet, na ekkor ereztem azt, hogy biztos nem csinalnam ezt az egeszet ujra ... az biztos.
    De bekell hogy valljam hogy nem fajt annyira mintha a legelso mutet utan lennek, de azert ismet jott a kellemetlen idoszak ... ezen a napon UJRA NEM LEHETETT ENNEM, MERT UGYMOND UJRA MUTVE VOLTAM ... aminek nem orultem persze.

    9. nap (szombat): mivel elvileg ekkor engedtek volna haza, ha nincs komplikacio idaig, de mivel penteken ujbol vereztem, ezert meg mondtak hogy valoszinu meg 1 hetet itt kell toltenem, aminek annyira nem orultem, hogy else tudom mondani, bar tudtam hogy biztonsagban vagyok, es ott semmi bajom nem eshet.

    10. nap (vasarnap): kozli velem a doki hogy jobb oldalon az uj seb is leesett mar es nagyon vigyazzak , mert ott most nagyon vekony a hamreteg hogy felneszakadjon, de bal oldalon az uj seb meg fenntvolt ...

    11. nap (hetfo): reggel ugyszint kozli a doki, hogy most mar a bal oldalon is lejott a seb (A 2. MUTET UTANI SEBEKNEK NEM KELL 5-6-7 NAP, ELEG 2 MAX 3 NAP IS)
    De meg ekkor is fajt, de mar annyira nem, csak fura voltmeg a nyeles, es persze a kataflam szintugy meg jo pajtasnak bizonyult ...!!!

    12. nap (kedd): na talan ekkor ereztem, hogy egyre jobb, de meg azert a totalis javulas varat magara tudtam nagyon jol ... meg ekkor is lement a 6 liter tea siman (minimum 3 kancso)

    most vagyok a 16. napon ( szombat ) es bekell fogy valljam, hogy meg most se vagyok 100%-os, es a doki kozolte, hogy innentol meg kb 1-2 het a teljes gyogyulas... amit erzek is, hogy neha meg feszit a torkom, meg azert meg most is megkell enni 2-3 kataflamot naponta ...

    Tehat en igy jartam, ami nem volt tulsagosan jo, hiaba vigyaztam magamra, hiaba csinaltam mindent ugy ahogy mondtak, pedig nagyon vigyaztam magamra, es megis ...

    Mindegy mar annyira nem faj, sot ha cataflamot beveszem, olyan mintha a regi torkom volna, de amikor kimegy a hatasa, akkor meg azert erzem hogy tenyleg varnom kell meg minimum 1-2 hetet, hogy teljesen meggyogyultnak mondhassam magam.

    Nekem talan azert tart ilyen sokaig a gyogyulas, mert utoverzo voltam, meghozza 2x is.
    Elore is bocsi, nem akartam elriasztani senkit, csak gondoltam en is leirom, velem mi hogy tortent! Es tudom hogy sokkal jobb lesz igy nekem, mert nem leszek 2 hetente beteg, nem tudtam sportolni, mert allandoan beteg voltam, nekem meg a sport a mindenem, meg a mozgas. AZT VALLOM, HOGY MEGERI 2-3 HETET SZENVEDNI AZERT, HOGY UTANA NE SZENVEDJEN AZ EMBER, MAX 1 HETET AZ EVBEN (kisebb megfazas stb...)

    de nekem annyira gocos volt mar a mandulam, hogy allandoan betegvoltam, nemtudtam melozni neha, se sport, annyi antibiotikumot megettem ami egy hadseregnek is eleg lett volna stb.

    MIndenkinek fel a fejjel a mutet elott, gyors tulvan rajta utana minden jobb lesz.

    Ui: a teremben volt egy kissrac (12 eves), szinten mandulas, 2. nap este ugralt futkoraszott ... nekem meg kb ekkor volt a 7.-8. napom, orultem hogy elek, tehat ennyit az egeszrol.

    Koszi a figyelmet, mindenkinek minden jot! CSAO!! :DD

Új hozzászólás Aktív témák