Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Flashcash #386 üzenetére

    Persze, hogy lehetne csinálni más rendszerű MNYP-t, de a végén úgyis eljutunk odáig, hogy az a legjobb, ha az egyén döntheti el hány felé és hogyan rakja félre az MNYP-re szánt összeget, vagyis semmi szükség MNYP-kre.:) Legjobban annak örülnék, ha mindenki eldönthetné, mire rakja félre a pénzét, de ezekhez csak meghatározott esetben nyúlhatna hozzá (halál, nyugdíjkorhatár elérése, stb.). Tudom, bilibe lóg a kezem.

    Gázár: ha jól tudom már vagy három(négy?) éve nem alanyi jogon jár, hanem csak igénylés alapján a rászorulóknak (a linkelt cikk több, mint öt éves!) Ezzel spóroltak valamennyit, ugyanakkor elkezdődtek a fagyhalálok és a budapesti téli szmog. (A környező településeknél szinte mindenki visszaállt a fa és széntüzelésre, persze ezekből is az olcsó és ezerrel kormoló fajtákat veszik az emberek, mert erre futja. A legnagyobb röhej, hogy a városházán meg nem esett le, hogy jé, mindig a leghidegebb napokon van csak olyan részecskeszint, hogy szmogriadót kell elrendelni és erre basztatni kezdték az autósokat. :W)
    Abban egyetértek, hogy a szigetelést is kéne támogattatni ezerrel, de családi házak esetén ez alapból együtt jár az ablakok cseréjével, ami egy családi háznál 1-2mFt-os tétellé teszi a teljes szigetelést. Eddig erre volt néhány milliárd minden évben, de csak 30%-ot térítettek, amit ráadásul csak a számlák bemutatása után adtak oda, azaz egyébként is kellett, hogy rendelkezz a teljes összeggel. (Arról nem beszélve, hogy speciális magyar vonásként, a 30%-os támogatás 5%-ossá változott az építőipar áfához való viszonya miatt.) Ha mondjuk 0%-os hitelként kihelyezhető lenne évi 100-200mrd és a támogatás is legalább 50% lenne, akkor lenne értelme. (Ez érdemben még csak mindig 25-30%-os támogatás az áfatrükközések miatt.)

    Bérblogger: ne vedd magadra, mert gyanús leszel. :D Azokról az Indexes újságírókról (bár én nem hívnám őket így) és megmondóembert játszó szabadbölcsészekről van szó, akik névvel a világ minden kincsért sem vállalt blogjaikon sírják el folyamatosan bánatukat a jelenlegi kormány bármely intézkedése ellen. (lásd: ha nincs adócsökkentés az a baj, ha van adócsökkentés van az a baj és egyébként is minden baj.) Jópár pénzt kap ezért, de persze mind független, csak valahogyan mindig rettegnek attól, amit éppen a Fidesz csinál. (Sokszor persze igazuk is van, de ugye aki háromszor farkast kiállt...)

    A lázongást viszont rád is értettem. Mivel demokráciát építünk (izé próbálunk), annak megfelelően kell eljárni. Egy képviselő sem fogja tudni az elefántcsonttornyában (tisztelet a kivételnek), hogy mit is akarnak a választói valójában. Lásd a mostani cécót az alkotmánymódosítás miatt. Az emberek 90%-át nem érdekli, ha cserébe visszaveszik a pénzt, ellenben megy a blog-os, facebook-os virnyákolás ezerrel ellene, meg gondolom megnyomnak három like-ot is érte, de arra egyetlen hős blogger sem venné a fáradtságot, hogy összeszedjen a körzetében párszáz, esetleg ezer támogató aláírást és azzal elmenne a képviselőjéhez... Ahh, na elnézést, kidühöngtem magam. :B

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák