Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    válasz memi #20 üzenetére

    Na, hogy te se maradj tanácstalanul.:)

    ''Elozo este csinaltam egy fsck-et init 1 -ben'' Nem biztos hogy jó ötlet, mert írható+olvashatóként volt mountolva a partíció. Jobb ha előbb remountolod csak olvashatóként, és úgy fsck -zod.
    remountolás: mount / -n -o remount,ro A -n azért kell, hogy ne akarjon írni a /etc/mtab -ba. A -o engedi opciók megadását.
    ''de nem sikerult neki ezert 1-be indult el a gep...'' 1. írt valami hibát? 2. a hármas futási szint többnyire csak abban különbözik az 1-estől, hogy több felhasználós, + sok szolgáltatás ennél indul el; DE! ez szerintem nem lehet eredménye egy ''rossz'' fsck -zásnak, mert akkor még az 1-es szintig sem jutott volna el, mivel pl. az automatikus lemezteszt a fő boot-szkriptek által fut le nagyon korán.
    ''/usr mappat cseszte el'' Na ilyet meg biztos nem csinált,;] :) mert az /usr nem szokott csakúgy vándorolgatni,:) (ráadásul a fenenagy benne lévő adatmennyiséggel.) + Ez különben sem ment volna pikk-pakk 1-2 sec alatt.:)
    ''meg a /etc/fstab-ban atirogatni a dolgokat.'' Újabb Bug,:D az fstab nagyon fontos rendszerfájl, csak akkor módosítsd, ha már tudod mi micsoda, és miért úgy van, ahogy van. Nem mondom hogy adatvesztést eredményezhet, de egy időre kizárhatod magad a rendszerből. Persze helyreállító lemezzel (floppy, CD, mondjuk a telepítőlemezről) javítható. A gond ott lehet még, hogy a ''minden egyben'' Linuxok nagyon eltérően kezelhetik a rendszer dolgait, a sajátos szkriptekkel.:(
    ''rebbot.. es belepett siman'' Na ezért sem lehetett olyan súlyos, mert akkor lépett volna be.:)
    Én valami egyszerűbb hibára gondolok, lehet hogy csak valamelyik szkript ''szokatlan'' helyzetbe került, és ezt eredményezte. Nekem is van hogy állítanám le a Linuxot, és amikor majdnem megvan, akkor: ''Nyomjon Ctrl D -t a helyreállító konzolhoz'' vagy valami ilyesmi. Mondom, ez is valami anomália, pl. időzítési probléma miatt jöhetett elő, amitől ''kifeküdt'' a szkript.

Aktív témák