Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Amazon Fire TV Stick 4K Max

    lo A Müncheni Országos Bíróság helybenhagyta a Nokia keresetét. A panasz szerint jogsértést követett el az Amazon. mert...

  • Érkezik a Redmi Watch 5 Lite

    ma Szeptember 25-én Indiában lesz az aktivitáskövető premierje, és lehet, hogy marad is azon a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mozaart

    aktív tag

    válasz RapaNui1 #47904 üzenetére

    Ez egy tudatos dontes kerdese nem tobb. Meg kell kerdezned magadtol hogy szukseged e van ra valoban. Vagy csak egy impulziv vasarlas eredmenye lesz. Mert a Lego olyan utemben tamad hogy te ugy erzed ezt le kell kovetned.

    Egy kulfoldi facebook csoportban posztolta valaki: Melyik az a szett amit nem tudsz kibontani. Es nagyon sokan voltak. Sokan szerintem kompenzalnak is nagyon gyerekkorbol nem lehetett ez vagy az. Vagy azt hogy nincs ennyi idejuk de ha megveszik azzal azt erezhetik en tettem valamit ami jol esik nekem. Es vigasztalja magat hogy max befektetes.

    De ilyenkor egy tudatos vasarlo annyit tenne jo ezt felismertem. Akkor veszek egy evben esetleg egy nagyobb szettet es azt epitgetem az En idomben es nem probalom a Lego altal diktalt gyors ritmust lekovetni.

    En peldaul a napokban ismertem es fogalmaztam meg az SW szettek gyujtesenek egy nagyobb motivaciojat. Ha veszek barmit is kozuluk ugy erzem hogy a Design Team csapata lehetek.

    A masik persze en is beszereznem a 3bol legalabb 2 dioramat de abbol a penzbol inkabb elkezdem bricklinkrol gyujtogetni alkatreszenkent vadaszi a figurakat. Ami lassu es nem olcsobb. De az en sajat idomben zajlik. Arrol nem is beszelve en dontom el melyik fejet vagy torsot szeretnem illetve igy benne van az hogy varni kell a levelre az alkatresszel nem mindent azonnal. Arrol nem is beszelve hogy a ketto diorama ara ami ha jol szamolok 30+35e el van nyujtva egy tetszoleges idoszakra amit peldaul az elso 1999es evjarat gyujtesere szanok. :)

    De kinek mi a valodi motivacioja. A lenyeg h tudd. Es ne egy marketing csapdaba essen bele az ember. Mert manapsag irto konnyu. Undorito valahol.

    Lehet mar idosodom es ez csak annak szol.

    Nezzetek el nekem. Ez csak most kiesett belolem. :) :R

    [ Szerkesztve ]

    AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

  • AddyKing

    tag

    válasz RapaNui1 #47904 üzenetére

    Az elején én is nehezen álltam le. Kijött egy OT-s hajó, kosárba vele. Filmes készlet? Jöhet az is. A figurák meg sokasodtak, míg lassan több száz gyűlt össze. Ekkor jutott eszembe, hogy mi lenne, ha inkább ezeket a mütyüröket szedném egy csokorba. Így lemondtam a nagyobb dobozokról és vadászni kezdtem. A mai napig van, hogy megkívánok egy - egy jól sikerült szettet, olyankor átgondolom, hogy ár - érték arányban mennyire éri meg nekem. :)

  • bobafett

    tag

    válasz RapaNui1 #47904 üzenetére

    Ezen a gondolatmeneten átestünk már páran. Én még akkor kezdtem el Legokat venni, gyűjteni, amikor egyáltalán nem volt nehéz megvenni mindent ami tetszett, mert nem volt belőlük töredéke sem a mostani dömpingnek. Aztán amikor beindult, megduplázódott az egy év alatt kiadott szettek száma, elkezdtem nem bírni az iramot. Körülbelül 3 éve jött el a pont, hogy akkor itt állj, ezt így ebben a formában sem anyagilag, sem hellyel nem lehet győzni.

    Akkor elkezdtem kihúzi dolgokat, leszűkíteni a gyűjtött és vágyott készletek, témák körét és megtanulni elengedni szetteket, legyenek azok bármenniyre is jók. Mostanra már inkább eladok, mint veszek, folyamatosan számolom fel a gyűjteményt és tényleg csak arra koncentrálok, ami nagyon muszáj. Nem igazán van más mód, ehhez viszont tényleg elhatározás és elengedés kell, másképp nem megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák