Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vodika

    tag

    Helló,

    Én is segitséget szeretnék kérni LCD vásárláshoz... Tegnap jobb létre szenderült a mi kis Philips CRT-nk és amúgy is már sokat filóztunk egy új TV-n szóval most jó alkalom nyilik elverni a családi vagyont...
    Valszeg sokat megköveznek ezért a mondatomért, de nem hiszem az örök életben és főleg nem a hosszú életű LCD vagy plazma-ben. Ha ez két technológia is addig birja átlagban mint minden új hightech cucc (jó ha fut 3-4 évet az új mosogép/mikró/mosogató stb.) akkor pláne nem akarok 200-300 ezret tv-re költeni
    Nincsenek nagy igények de azért valami "jobbat" szeretnénk, ne verjenek át valami vacakkal.
    A használat célja: DVD lejátszás (10%), esetleg 1-2 éven belül konzolos játék ha minden jól megy PS3..(10%), TV műsor nézése (analóg, kábelről esetleg később digitális ez kb. 65%), illetve PC/laptop használatával net és DivX filmek nézése (15%)
    Az utolsó 200-300 hozzászólás alapján kiszűrtam az esélyes pályázókat és ezzel kapcsolatba kérném a Ti tanácsaitokat/tippeket.
    Asszonnyal mindketten nagy Panasonic hivők vagyunk ezért ezek is képbe kerültek és itt zavarodtam végképp össze...
    Szóval:

    1., LG 32LG3000 - nagyon sok jót olvastam róla és ehhez húzok leginkább... 129.900.-
    2., Panasonic TX32LX80, mivel Pana ezért van itt 139.900.-
    3., Panasonic TX32LE8 mint fent irva vagyon.. :) 119.990.-
    4., LG 32LB75 nem a a digitális tuner miatt csak ezt hitelre tudnám megvenni valahol 119.990.-
    És lenne 2 db Samsung de valami miatt kicsit félek tőlük... pedig a hozzászólások alapján jó választásank tűnnek
    5., Samsung LE32A451 129.900.-
    6., Samsung LE32A431 119.900.-
    Előre is köszönök minden segitséget, tanácsot! :R
    Ha ebben a max.140k-s árban van ezeket verő tv amit ajánlani tudok, akkor azt külön megköszönöm.
    Elnézést hogy nem érdemi hozzászólást tettem, hanem csak segitséget kérek! :B

    Üdv:
    Vodika
    P.S.: a technikai paraméterek felsorolása nélkül ha csak azt irjátok a válaszban melyikre szavaztok az már sokat segitene... nagyon köszi

    Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

  • vodika

    tag

    válasz vodika #15900 üzenetére

    Hali,

    Lassan döntenem kell és azt hiszem az LG 32LG3000-t veszem csak még felmerült bennem 1 kérdés:
    Van értelme/szokás helyben bekapcsolni és megnézni a tv-t pixelhiba után nyomozva... :F Most hogy belegondolok mindenképp kibontatom a csomagot és megnézem nem sérült-e a tv és a panel stb. akkor meg már talán érdemes bakapcsoltatni, nem?
    Tudnak nekem ott helyben tesztet csinálni? Szokás ez vagy csak egy nagyravágyó hülye vásárló agyréme kavarog a fejemben? :B
    Egyéb átvétel előtti jótanáccsal tudtok segiteni? Előre is köszi! :R
    Ja még most meggyőzhető vagyok ha másik tv-t javasoltok csak rajta... ;)

    Üdv:
    Vodika

    Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

  • vodika

    tag

    Helló!

    Sikerült egy LG 32LG3000-et venni... Otthon a család nagyon elégedett... :)
    Azért nekem van pár kérdésem/észrevételem:
    1., A géphez adtak egy kb. Háború és béke kategóriájú könyvecskét... Még mielőtt kinyitottam gondoltam na ez a leirás alapból egy ilyen géphez ez jár... Kinyitom...
    Hááát a magyar rész kb. 20-25 oldal lehet hogy elnéztem mert csak futva olvastam át a többi ugyanaz az anyag 600+ másik nyelven. Ez egy "generic overview" de semmi részletes leirás.. Most én néztem el vagy nem kaptam meg mindent vagy ennyi az össz support anyag?? :(((
    2., Analóg kábeles (T-kábel) csatim van és alapból nem rossz a vétel de nem is valami húúú de jó. Igaz nincs összehasonlitási alapom (csak egy ismerősnek van egy 2 éves Sony-ja de ott más a szolgáltató, de annál fényévekkel jóbb a kép...) de valahogy hullámzó a képminőség.. Néztem már 16:9 ben és 14:9-ben is és mindkettő elég jó de néha mintha az LCD monitoromat látnám... Elveszti 1-2 mp-re az élességet de aztán korrigál és megint csacsi-ragyi... Persze van jópár csatorna ami alapból szar... Nem ezekre gondolok.. Ez mi lehet? Szolgáltató/én kábelem (a jel egy Panasonic video tunerjén keresztül jön...) vagy a TV-vel van valami?
    3., Tegnap este betettem egy filmet (Múmia 2) teszt céllal. Elindult de a 16:9-es film nem töltötte ki a teljes LCd-t hanem mint a régi 4:3 CRT-n középen volt csak egy sávban... Gondoltam a DVD lejátszóm rosszul lett beállitav. (Panasonoc DVD-S42) A menüben átállitom a formátumot 16:9-re a TV tipusát LCD-re és újra teszt. Most már jobban széthúzza de nem a teljes panelre... Ez normális gyári 16:9-es DVD filmeknél? Persze nagyitani tudom és akkor teljes paneles a film de torzul a képarány... Valami ötlet?
    Off:
    A Pana kezelési útmutatóban irnak a hátlapon egy S-Video kimenetről... Az útmutató csak ehhez a tipushoz szól de nincs a hátlapon az S-Video kimenet... Ilyet még Panától nem láttam... Ezt az átb@szást... Igaz vagy 2 éves a lejátszó de akkor is... :(((
    4., és az utolsó kérdés: az LG LCD oldalán van egy PCMCIA csatlakozó: azt szeretném tudni szerintetek ha veszek egy ilyen TV tunert valahol mondjuk digitális mpeg4-et is tudót akkor használhatom azt direkben a tv-ben és menni fog?

    Előre is köszi minden segitséget! :R
    Jó hétvégét!
    Vodika

    P.S.: mindenkinek köszönöm az LCD vásárláshoz nyújtott segitségét! :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

  • vodika

    tag

    válasz Rick4 #15975 üzenetére

    Hello!

    Köszi a válaszokat! Az LCD oldalára nyomatatott felirat csak ennyit mond PCMCIA CARD SLOT... Semmi többet.. Most átnézem megint az a "15kg-os" kis könyvet hátha mégiscsak használható másra is mint súlyzónak.. Illetve megpróbálok valami más user manual-t leszedni hátha a neten forog valahol valami okosság!

    Köszi még1x!
    Vodika

    Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

Aktív témák

Hirdetés