Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz kazmerr #21 üzenetére

    Nekem igazából az lenne a legjobb, ha még hangfalak sem lennének a tv-n, se tuner, se semmi extra hülyeség. De a képminőség az legyen ott :)
    :C Hat, en is igy erzek ... De sajnos ilyen arban nem fogsz tuti kepminoseget kapni, csak jot ...

    A masik a meret: en most nezegetem, hogy a 37-esemet le tudom-e cserelni 42''-re (a 720p-s HD-k miatt), mert kb 4-5 meterrol nezem es igy kicsi !!! (Bar, mint ezt tobbszor beszeltuk, ez szubjektiv dolog ...)
    Igy, azert en a helyemben elgondolkodnek egy 42''-esen ...

    [Szerkesztve]

  • chros

    őstag

    válasz kazmerr #24 üzenetére

    A 8ms nem gáz?
    Nem hiszem (mar a 16ms is boven eleg film lejatszashoz, bar a jatek mas lehet), inkabb a 60 Hz-es kepfrissites ... :)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #21 üzenetére

    Nekem igazából az lenne a legjobb, ha még hangfalak sem lennének a tv-n, se tuner, se semmi extra hülyeség. De a képminőség az legyen ott

    Sajnos nem nyert. Ugyan a Samsung-nak például vannak ilyen monitorjai ( [link] ), de egyfelől iszonyú drága az LCD TV-khez képest, pláne, hogy csak TN+Film paneles (170° betekintési szög...).

    Eddig az LG 37LC51 a favorit, van jobb tippetek?

    Azt kell mondjam, hogy az árlimitet figyelembe véve nincs. Esetleg az ACER AT4220-ast lenne érdemes megnézni, de nem tudom, hogy az tudja-e az 1:1 pixel mappingot.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #24 üzenetére

    Izlések és pofonok, és a mostani TV-m előtt egy Belinea 20''-os LCD TV-n játszottam, ami 8ms-os volt. Ott se volt soha gondom a gyors mozgással, és most sincs. Késhegyre menő vitákat folytattunk anno az SG fórumában, hogy van-e értelme a 4ms-os, meg 2ms-os LCD monitoroknak, és hogy kell-e 60Hz-nél nagyobb képfrissités.

    A végeredmény az lett, hogy a über-szuper harc-core gamereket sose lehet meggyőzni arról, hogy nincs sok értelme 8ms alatt és 60Hz felett küzdeni. A legjobb az volt, amikor azzal jöttek, hogy ők látják még a 100 és a 120fps között a különbséget, vsync on beállítással, 100Hz-en futó CRT monitoron. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #29 üzenetére

    Már csak annyi kérdésem lenne hogy mi lehet a különbség a 37LC51R és a sima 37LC51 között?

    Én csak egyfajta LC51-ről tudok.

    Uhh a samu monitor durva, de az is csak 8ms-es.

    Plusz ugyanúgy 1366x768-as a felbontása, tehát teljesen értelmetlen azt venni, amikor hasonló árért már R81-es LCD TV-t lehet venni, ami ráadásul nem TN, hanem (S-)PVA paneles. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #33 üzenetére

    Egyébként én sem értem a hardcore gamereket, de azt alá kell írni, hogy ha rááll a szemed a 100Hz-re, akkor utána jobban fáraszt a 60Hz crtnél, és ha bemész egy üzletbe tv-t venni, akkor a 100Hz-es crt tvknek valahogy megnyugtatóbb képük van ha mellettük figyel egy 50Hz-es.

    Ezt nem is vitatom, hiszen erről szól a CRT technológia. Ezért kell LCD TV-t venni, ahol a Hz csak a képfrissitést határozza meg, nem azt, hogy nagyon vibrál-e a kép, avagy csak kicsit vibrál. Viszont nekem ne mondja, hogy látja a 100 és a 120fps-t között a különbséget 100Hz-es CRT-n, vsync on mellett. Fizikai képtelenség. :)

    A gyorsasághoz meg az 50/60Hz is tökéletes, ha nem hiszed nézd meg a Forza 2-őt vagy a Gran Turismo-t PS-en vagy Boxon. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kazmerr #35 üzenetére

    Az adott árban sajnos nehezen, főleg hogy a számítógép miatt az 1:1 pixel mapping létkérdés. Köszönhetően annak, hogy a gyártók ezt a dolgot sokadlagosnak tartják, így a technikai paraméterek között csak elvétve jelzik (én eddig egyedül az LG brossurájában láttam feltüntetve), sőt, sokszor még a kézikönyvben sem szerepel, hogy DVI-HDMI-n keresztül tudja-e az 1:1-et. Szóval a biztos az lenne, ha vinnél a hónod alatt egy DVI kimenetes laptopot, és kipróbálnád a boltban... Ami ugye több okból is vérzik (kell egy ilyen laptop, és hajlandóság a bolttól, hogy engedélyezze ezt). Így marad a találgatás, ami kínos, ha pofára esel (Johán barátom így járt a JVC TV-jével, ami konkrétan elromlik, ha DVI-HDMI kábelel számítógépet kötsz rá, és csak szervízes emberke segíthet, mellesleg pedig a gyártó által ismert típushiba a jelenlegi szériánál..), vagy az erősen szűk kör, amiről lehet tudni, hogy működik jól.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák