Hirdetés

Aktív témák

  • yagpre

    újonc

    Sziasztok!

    A problémám a következő lenne:
    adott egy hálózat a következő módon - kábelmodem-wifi-s router ( két gép a routeren: Gép1(XPSP3) lan kábellel és Gép2(XPSP3) lan kábellel)

    eddig minden rendben volt, mindkét gépen a hálózati kapcsolatoknál 100Mbps sebességet írt ki. Néhány nappal ezelőtt azonban a Gép1 kapcsolata átváltott 10Mbps sebességre ( hálókártya beállításaiban a Sebesség és Duplex név alatt Automatikus beállítás volt eddig is). Gép2-nél a sebesség maradt a 100 ( Automatikus beállítás )...

    Gép1 hálókariján beállítottam a 100Mbps full duplex opciót, erre azt mondta, hogy hálózati kábel nincs bedugva... visszaállítottam Automatikusra, hálózat visszajött 10Mbps sebességgel...

    gondoltam, valami lett a kártyával, így kipróbáltam egy usb-s wifi stickkel, hogy arra mit szól... maradt a 10Mbps sebesség ( persze a hálókábelt kihúztam a gépből, hálókarit tiltottam )

    mivel erre már végképp nem tudtam mit mondani, egy másik géppel is kipróbáltam ( teljesen más konfig, WIN7 ) Gép1 lan-kábelét, bedugva jött a 10Mbps sebesség...

    wi-fi router menüjét átnézve nem találtam semmi problémát...

    Gép2-nek változatlanul 100Mbps a sebessége...

    Mi lehet a probléma szerintetek?

Aktív témák