Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz batagy #212 üzenetére

    1) A törvénymódosítás nem tér ki erre az esetre. Ha ez automatikus hosszabbításnak számít, akkor nem kapsz rá állami támogatást, ha nem hosszabbítás, akkor kapsz. Meg lehet róla kérdezni a bankot, de ha az ő értelmezésük szerint érdemes is tovább fizetni, mert jár a támogatás, akkor is bármikor jöhet egy újabb módosítás, ami majd korrigálja a szándékosan félreérthetőre fogalmazott korábbi törvénymódosítást, és akkor majd egyértelmű lesz, hogy nem járt.

    2) Ha szerződést hosszabbítasz, arra egész biztosan nem jár már állami támogatás, csak akkor van értelme, ha a felvehető hitelösszeg miatt csinálnád.

    3) Nem tudom, hogy ez technikailag hogy megy, de ez a szerződéses összeg emelése futamidőváltozás nélkül. Ennek utána kellene nézni jobban, de szerintem ilyenkor van lehetőség utólag befizetni az "elmaradt" betéteket, és járhat rá az állami támogatásnak is. Legalábbis a banknak be kellene fogadni a rendkívüli befizetést ilyen esetben, viszont ott már lehet gond, hogy a lezárt évekre visszamenőleg meg lehet-e igényelni az állami támogatást.

    Ha van konkrét lakáscél, amire fel tudod használni, akkor én a helyedben felhasználnám most.

Új hozzászólás Aktív témák