Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz ladybug #870 üzenetére

    Nevetséges ez a 3 kezeses dolog... :( Ilyenkor kell otthagyni a bankot. Persze tudom, nem ilyen egyszerű, de manapság nagy verseny van a piacon, lehet találni jobb konstrukciókat. Csak hát ezzel egy csomó időt veszít az ember...

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz ladybug #870 üzenetére

    költségek:
    - hitelkeret beállítási díj: 1,5%
    - szocpol szerződés: 1,5% min. 15k
    - értékbecslés: 25k
    - közjegyző ( 3,3M) cca: 40-45k
    - LTP számlanyitási díj: szerződéses összeg: 1%-a ( törvényi mérték)
    - takarnet lekérdezés: 3200-3400Ft
    - helyszíni szemle: 9900Ft, szakaszos folyósításnál, tehát építkezés, bővítés esetén, ha erről van szó, akkor viszont lesz rendelkezésre tartási jutalék is. de azt írtad, hogy devizás hitelt vettél fel, és ha rosszul emlékszem, itt nincs ilyen.

    amikor partneri találkozók alkalmavál ''panaszkodni'' szoktunk a sok költség miatt, ( nyílt, vagy bújtatott) az a válasz, hogy nem kötelező hitelt felvenni :(((
    ez nem csak erre a bankra vonatkozik sajnos
    mi a biztosítás neve, amit köttettek veletek?

  • Ariadne

    őstag

    válasz ladybug #870 üzenetére

    Tényleg felháborító, milyen címeken kérnek pénzt... A szerződéskötési és a folyósítási díj számomra kicsit nehezen értelmezhető, hiszen egy ilyen szerződésnél neki az az érdeke, hogy nekem pénzt adjon, amit kamatostul (=pénz használatáért járó ellenérték) visszafizetek, nekem meg hogy pénzhez jussak, tehát a szerződés megkötése és a folyósítás is mindkettőnk érdeke - akkor miért fizessek érte én?! A szerződéskötésit ezért teljesen indokolatlannak tartom, a folyósítási díj is a folyósítás valós költségeit messze meghaladó lehúzásnak tűnik. A törlesztő harmadát-negyedét kitevő kezelési költségről nem is beszélve... :Y Ebben valami központi lépés kellene, mert a thm-mel még messze nem tették átláthatóvá a rendszert. Egyszeri emberként meg nem sokat lehet tenni, mert ha lakást akarok, nyilván nem támadom meg bíróság előtt a bank általános szerződési feltételeit...

    Amin még felhúztam magam, az a társasházépítő cégek kis trükkje, mely szerint csak az ő ügyvédjüknél kötheted meg a szerződést, a te költségedre. Ez akkora pofátlanság, hiszen ez az ügyvéd elsősorban az építtető érdekei szerint jár el, viszont te fizeted ki neki az ügyvédi díjat - viszont saját ügyvéd nélkül nem szabad ezekbe belemenni, tehát még egyszer fizethetsz. Ügyesek, ezzel megspórolták maguknak az ügyvédjük költségét, te meg fizethetsz kétszeresen... :(((

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák