Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    Megköszönöm, ha valaki megszakérti az én esetemet, mert bár elkezdtem olvasni a MAK dokumentumokat, de túl hosszú és túl bonyolult most az nekem. Nekifutok majd holnap, amikor nem leszek fáradt.
    Szóval, kaput és utcai kerítést szeretném lecseréltetni kompletten, házat szigetelni és szinezni, némi térkövezés és végül légkondit beépíteni. Talán még 1 szobában kicserélném a padlószőnyeget parkettára és ennyi.
    Na most az időrend érdekelne engem főleg.
    Egyik opció szerint felvenném a 4-5-6m felújítási hitelt. Ennek nem tudom mennyi lesz az átfutási ideje, legyen 2 hónap.
    Na most ilyenkor mikor kezdhetem el vajon gyűjteni a számlákat, milyen dátumozással? Amikor a hitelt utalják vagy nem számít a hitel utalásának dátuma a számla gyűjtés megkezdésénél? azt tudom, hogy utána 1 évem van az elszámolással, ezért is hezitálok a hitellel, mert több brigádot kell megbízzak és a mesterek hajlamosak csúszni, ha nagyon finoman fogalmazok
    Szóval ha összefoglalom
    A eset) hitel, amit megkapok mondjuk május 3-án, gyűjthetek-e számlát korábban is?
    B) nincs hitel, de még semmilyen papírt nem intéztem, gyűjthetek már most is számlát vagy előbb papíroznom kell valamit és csak utána?
    Tudom, lehet, hogy ezek alap egyszerű kérdések és kiderülnek majd a dokumentumból, de így átfutottam a mak doksit és nagyon nem lettem tőle okosabb. Nyilván alaposan át kell olvasni, de ha valaki leírná a gondolatait, az segítene nekem, feldolgozni ezt dokumentumot.

Új hozzászólás Aktív témák