Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuja1

    aktív tag

    válasz PETEE78 #746 üzenetére

    Leírom a saját véleményem, majd indoklom :DDD

    Nem kell indexet használni.

    1, Ha nem haladnak mögöttem és amennyiben tudom tartani a biztonságos oldaltávolságot akkor folyamatosan húzódom balra, így "gyakorlatilag" irányváltoztatás (és index használata)nélkül kerülöm ki a kerékpárost sávon belül.

    2. Ha közvetlen mögöttem haladnak és a bal oldali forgalmi sávban folyamatos a közlekedés bármely irányból. Amennyiben tudom tartani a biztonságos oldaltávolságot akkor folyamatosan húzódom balra, így "gyakorlatilag" irányváltoztatás nélkül kerülöm ki a kerékpárost sávon belül de figyelmeztetem a mögöttem haladót, hogy forgalmi akadály van így indexelek, de csak addig amíg beljebb húzodok (kb 3 kattanás) majd gyakorlatilag irányváltoztatás nélkül kerülöm ki a kerékpárost

    29. § Irányváltoztatás, irányjelzés

    (2) ......... A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet.

    Tehát az 1-es pont a tuti, de ha '"hátulról rád ragadnak" a mögötted lévőnek esélye sem lesz észleni a kerékpárost, (mivel takarásban) van hacsak nem jelzel neki. Lehet, hogy nem üti el a biciklist, de a biztonságos oldaltávolságot nem fogja tudni betartani. Kész is balesetveszély. :K

    A fékpedál finom "nyomkodása" 2-3 villanásra a fék tényleges működtetése nélkül, egyrészt rutint igényel, másrészt "szívatásnak" gondolhatja a mögötted haladó és még kiszámíthatatlanabb lesz.

    Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

Új hozzászólás Aktív témák