Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Pikari #337 üzenetére

    Szükség arra van, amit a széleskörű felhasználói igények megkívánnak.
    Attól még, hogy a ledes ergébés baromságoknak nem sok értelme van, ma láthatóan nagyobb szükség van rájuk, mint egy optikai meghajtóra (nekem nincs, VGA-n van led egyedül, az is kikapcsolhatatlan)...
    Nem biztos, hogy tovább kell ezt gondolni, minden a rajz szerint megy, és ment mindig.
    Ha keresel, ma is találni fogsz olyan embereket, akik évtizedek óta kifutott technológiákra esküsznek, nosztalgiából, vagy valamilyen, vélt vagy valós minőségbeli felsőbbrendűségre hivatkozva - ez utóbbit még meg is értem (amennyiben valid a minőségbeli felsőbbrendűség).
    Pl. a vynil hanglemezek hangminősége mindig jobb lesz, mint a CD-k hangminősége.
    Egy biztos: áthidalhatatlan, gyakorlati problémából lesz a legkevesebb, ha leálsz beszélgetni ezekkel az emberekkel.
    Az elavult, feleslegessé vált, semmiféle gyakorlati előnnyel nem rendelkező technológiákat idővel szépen kivezetik a konzumer piacról, ahogy mindig is. Akinek ez fáj, annak marad a retro, meg a hosszabb-rövidebb ideig tartó gyász.
    Te azt mondod, hogy az én gondolatmenetem alapján az optikai meghajtók feleslegessé válásából az következik, hogy a különféle perifériák, egyéb adattárolók is erre a sorsra fognak jutni. Én ezt nem gondoltam tovább ilyen mélységekben, de valószínűleg így lesz.
    De annak az elenyésző számú usernek majd, akik a nyolc különféle kábellel meg az adapter adapterével dekorált gépük mögött hüppögnek - ahelyett hogy a mindenkori, valós alternatívákat kínáló technológiákat használnák - biztosan létrehoznak valami forródrótot, ahol megbeszélhetik majd ezeket a problémáikat.
    Komolyra fordítva a szót: nekik marad a retro, ahogy feljebb is írtam.
    A túlnyomó többség számára viszont nem gondolom, hogy realisztikus ez a forgatókönyv amit vázoltál a sok kábellel meg adapterrel.
    Három pécém van, ebből egy játékos, kettő melós.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák