Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz jjeahh #98496 üzenetére

    Ha azt a részét nézzük, hogy mit kell enni egy sportolónak (vagy fejlődésre, izmosodásra vágyónak), akkor szerintem nem off. Ha van kedved, és érdekel, akkor összedobhatsz egy táblázatot, amiben kiszámolod, miből mennyit kell bevinned, beírogatod, mi az amit megennél/meg kellene enned/meg tudsz fizetni. Én csináltam fogyókúra miatt, be is vált. Nekem a napi fehérje pl így jött ki: 250 g túró, 1 joghurt, 0,5 kg csirke, 1 turmix. Ez a 85 kg-hoz a 2 g/tskg fehérje (beleszámolva a köret növényi fehérjéjét is). Ehhez döntöd el, hogy 2-3-4 g/tskg szénhidrátot raksz magadnak. Az is fontos, hogy edzés előtt, közben mit eszel, mert ha elmész tekerni 2 órát kaja nélkül, ott valamit bontani fog a szervezet. Ha jól csinálod zsírt, ha nem, akkor izmot.

    (#98497) Hasaggymeg: nem rossz egyébként, amíg az ember magának, vagy nagyrészt magáért csinálja. Nekem a versenyeztetés nem tetszik, mert az tényleg a bírókon múlik. Viszont ha egyszer elbeszélgetsz egy komolyabb testépítővel, akkor megérted, hogy nem a koksztól akkorák. Van egy haverom, aki komolyan nyomja, nem a hegyomlás kategóriában, csak men's phisique (vagy valami ilyen), az egész élete erről szól. Meló, edzés, haza, kajacsinálás, tervezés. Minden grammra kiszámolva, időpontra, hetekre, hónapokra. Hétvégi nyaralásra egy táska kaja előre bekészítve. :) Mellesleg vegyészmérnök, gyógyszergyárban dolgozik, úgy könnyű. :DDD
    Sokan egy hónapig nem bírnák megcsinálni azt, amit ők évekig csinálnak. Ja, és ebben nincs semmi szteroid (ha valaki nem amatőr hülye), az csak a királykategóriákban szükséges, úgy, mint a bringánál is. A koksztól nem teker le mindenki 6 órás versenyt 40 feletti átlaggal.

    (#98499) trialboj: esetleg akkor lehet gond, ha átütős a hátsó agyad, mert a görgőkhöz saját gyorszárat adnak, amit be tudsz fogni. Bár lehet, hogy az újakhoz van átütős is, outin is vannak már ilyen vázak (?). Amúgy én is a régi mtb-vel görgőzök. Hangos (szomszéd még nem szólt), nagy koszt csinál az utcai gumival.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz jjeahh #98496 üzenetére

    Mint ahogy 6030D is írta, ki lehet számolgatni ha nagyon precízen szeretnéd, ehhez meg találsz minden infot a neten. De azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi idős vagy és milyen a testalkatod. Én anno fiatalon elég keményen toltam a súlyzós edzést. Bár nem versenyeztem, de felkészültem egy versenyre is, amin végül is nem indultam el. A terembe rengeteg verseny testépítő is járt, és engem is elkapott a gépszíj. :) De valahogy az a kis gatyás, lebarnított pózolás nem hiányzott, amúgy azon kívül az egész felkészülés nagyon tetszett. Én egyébként nem számolgattam, csak érzésre ettem. Nekem az nem sok eredményt hozott, izom tömegnövelő időszakban, ha magas fehérje bevitelre álltam rá. Nagyon vékony, szikár alkat voltam (58kg, 178cm mellett), nehezen jöttek rám a kilók, alig kúsztam fel 65-68-ig). Aztán elkezdtem inkább tömegnövelőket inni és nem fehérje turmix-ot, és sok magas szénhidrát tartalmú ételt is megettem. Én ettől tudtam izmosodni, a magas fehérjétől nem akart megindulni a súlyom. Így 3-4 év alatt, közel 90kg-ra felmentem, úgy hogy nem volt különösebben felesleg rajtam. Persze most már ugyan ezt nem tudom eljátszani 37 éves fejjel, mert elhíznék ettől a fajta táplálkozástól, most már nekem is a magas fehérje bevitelre kell koncentrálnom ha nem a belem akarom növelni hanem az izomzatom. ) Tehát elsősorban nagyon fontos, hogy tisztában legyél a testi adottságaiddal, és az alapján táplálkozz.
    És arra nagyon figyelj, hogy rendesen melegíts be, ne kapkodj, ne emelj hirtelen súlyt, mert annak az lesz az eredménye, hogy izomnövekedés helyett csak a térded fog fájni. Érdemes szobakerékpárral kezdeni a láb edzést, 10 perc. Utána saját súlyos guggolások, kitörések, majd csak simán a rúddal guggolás, és aztán rakni rá a súlyt, ahogy érzed. De mindenképp javaslom, hogy edzed a felső tested is, ne csak a tested felét, mert az sok jóra nem vezet.
    Én mostanában újra komolyabban ráálltam a súlyzós edzésre, elszántam magam, hogy visszaszedem a régi fazont jövő tavaszig. :)

    (#98497) Hasaggymeg: Én sem értettem a focit soha az életben, hogy mi a fenét élveznek emberek azon, hogy egy labdát kergetnek és rugdosnak. Ráadásul a világon a legtöbb embert ez a sport mozgatja meg. Engem még is mindig hidegen hagyott és még sok ilyen sportot tudok említeni. A külsőségek egyébként máshol is megvannak, gondolod a kerékpározás kivétel? Nézd meg hány bohóc van azok között is, most elnézést kérek az országútisoktól, de leginkább köztük. Nyilván tisztelet a kivételnek, de hány olyan fickó van, meg akár csaj is, aki csak azért veszi meg a legjobb felszerelést mert azt hiszi attól pro lesz, és még alig tud letekerni síkon 50km-t, de már úgy csinál mintha az olimpiára készülne. Méreget mindent, meg intervallum edzést akar csinálni, aztán még jóformán egyenesen menni sem tud azzal a szerencsétlen bringával. :) Ez mitől szimpatikusabb mint egy mindenhol feszengő, hobbi gyúrós? Ugyan úgy a külsőségek irányába mennek el. Ugyan úgy bohóc kategória. És ugyan úgy mindkét sportnak megvannak az értékei, meg vannak azok a sportolók akik normálisan, ésszel csinálják. Nem kell szeretni a súlyzós edzést, de azt nem lehet elvitatni, hogy egy nagyon nagy múltra visszatekintő sport ez is, akárcsak a kerékpározás, és ha ésszel csinálod, rengeteg jótékony hatása van. És bár ez furán hangzik nyilván egy kerékpárosnak, aki a szabadban teker, de a testépítésnek is megvan a maga szépsége, szórakoztató tud lenni az is. Ahogy érzed az erő növekedést, szemmel láthatóan fejlődik a fizikumod. Jó érzés egy kemény gyúrás után lepihenni, és meginni a turmixodat, utána elfogyasztani az ebédet, érzed ahogy izommá válik. :D És az is tény, hogy rengeteg férfi álmodozik arról, hogy jó lenne egy jó fizikum, amit pl egy kerékpározás nem feltétlenül tud megadni. Csak túl sok az előítélet a bodyval kapcsolatban. Nem kell hozzá szteroid, hogy jól nézzen ki az ember és erős legyen. Sokan még is azt hiszik, ha valaki már egy kicsit izmosabb az átlagnál, az kokszol. Persze nagyon sok bohóc van ebben a sportban is, és full kezdőként már tolják a cuccot, de az legyen az ő bajuk. Én tényleg nagyon szeretem a hegyi kerékpározást, és sok örömet tud nyújtani, de ha visszagondolok 22 éves korom körül, amikor tényleg kiváló fizikummal rendelkeztem, 140-150kg al guggoltam és fekve nyomtam, 300kg-al lábtolóztam, nem kevésbé nyújtott kisebb örömet. És adott egy olyan magabiztosságot, amit mondjuk a bringa nem tudna megadni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák