Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ---Lasali--- #41729 üzenetére

    Hát ugye típus pontosan stimmelt :B így nem is foglalkoztam vele. Most picit jobban utánaolvastam a kialakításoknak (onnan tudom, hogy ez a-head :DDD ).

    Visszanéztem az eredeti hirdetést és a megnevezésben írta is a bolt, hogy ahead, de akkor az nekem nem mondott ugye semmit :B kerékpáros analfabéta vagyok :( viszont írhatta volna, hogy 381 CL, mert akkor nem rendelem meg, mivel az más típus és nem dobja ki a kereső.

    No mindegy, elbaftam...nem kicsit. Ez van

    Egyébként a történet úgy nézett ki, hogy mikor kiderült a rugótörés (ismivel szétkaptuk) beugrottam a legközelebbi és nagyon ajánlgatott miskolci tavaly májusi nyitású bringás szaküzletbe (freeri.....keshop), ahol egyből a szerelő sráchoz irányítottak a kínommal. Mondom, hogy rugótörésem van, kellene egy hasonló teló 10k környékén. Mondta, hogy felejtsem el a 10k-s telókat, mert az új telók kotyognak mint az állat már gyári állapotukban is. 30k+ kategóriára mondta, hogy azok már ebből a szempontból is megállják a helyüket.
    Mivel a komplett bringám nem ér 30k-t (Magellan Hydra 2003 tavaszán vettem 50k magasságában) jeleztem számára, hogy ennyit egyelőre nem szánok a javításra. Javasolta, hogy cseréljem ki a rugót légpuskáknál használatosra, ők is így szokták megoldani. Ez nem volt halott ötlet, így ebben is maradtunk, de akkor nem hagytam ott a bringát náluk. El is telt pár hónap (tavaly augusztus-szeptember környékén voltam benn a boltban). Most februárban nekiálltam légpuska rugót keríteni. Mivel pont ilyen kialakításúra nem akadtam rugógyártónál, így rendeltem 3 pár hasonló kialakításút "egy csak használható lesz alapon". Ez be is jött, mivel a 3 párból 2 rendben is lett volna, ha a törött oldali szárból sikerül kivennem az eltört rugót. Ez viszont annyira össze volt szopósodva, hogy nem bírtam letekerni a rugót. Na ekkor hirtelen felindulásból nekiálltam rákeresni a teló pontos típusára és találtam egy még elfekvő példányt belőle (lásd fentebbi történet)

    Szóval a lényeg, hogy az ilyen kategóriájú ott rohadó villákról kaptam egy szép félretájékoztatást.

    Amúgy igen 1 colos (belső átmérő 22 mm, nem kaptam telesen szét, mikor láttam, hogy a régi menetes az új meg fityfenés :F )

    Egyébként most visszagondolva az anyagi oldalra jobban jártam volna, ha egyből veszek egy 30k-s verziót :DDD Mire a végére érek biztos 30k fölött leszek :DDD

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák