Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz zoli03 #158143 üzenetére

    Milyen kerékszett is az? Jó ha a váz nem rázza szét a segged! :K

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • zoli03

    őstag

    válasz zoli03 #158143 üzenetére

    Hétvégén volt egy újabb terepezés a Rockrider XC900-zal:
    - a fékről nem lett rosszabb a véleményem, egészen bejön. Viszont a 160-as tárcsa előre kevés, 180-as kéne. Ez nem a fék hibája, hanem a Decathloné. Súlyra viszont nehéz a fék, muszáj lesz lecserélni, hogy beessen 10 kg alá a bicikli.
    - a váz továbbra is tetszik, kellemeset csalódtam menetkomfortban a merev karbonban. Aszfalton felfele nagyon kijön a merevsége a régi össztelósomhoz képest.
    - a váltókart kezdem megszokni, de az eléggé hiányzik a Shimano után, hogy lefele egyszerre kettőt tudjak váltani
    - a gumi egész használható, 18-20%-os emelkedőn is fel tudtam menni vele viszonylag könnyen, 1-2 kövön csúszott csak meg. Meredekebben valószínűleg úgyis tolni fogom :)
    - a markolatváltó szerű teleszkóp lock is egész jó, szokni kell még, de könnyen lehet zárni vele a telót, sokat használom

    Más téma: mivel ezen alig van karbantartani való alkatrész egy dropperes össztelós után, gondoltam még egyszerűbb lesz Squirt-tel haszálni. Nagyon jól bevált, teljesen tiszta a lánc tekerés utána, a takarítás kb semmi az olajhoz képest. Árban nem olyan olcsó, de alig fogy, plusz ha hozzászámolom, hogy nem kell semmilyen tisztítószer, csak egy rongy kb, akkor még kevésbé drága. De ha másfélszer ennyi lenne, még akkor is simán megérné a kényelem miatt.

Új hozzászólás Aktív témák